ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Mesaj de ranga » 20 Noi 2012, 18:15

In acest caz nu stiu cu cine vorbesc...

In orice caz , zona Oltenita e cea mai pazita si controlata de pe tot sectorul Dunarii, cred eu. :wink:

Ultima oara ne-au luat tare de tot. Am incercat sa ma joc putin cu nervii lor dar nu a mers.. :lol:
Chestia ciudata mi s-a parut doar ca au venit la noi calare pe biciclete. Cand am plecat , ne intampinau alti colegi, dintr-o duba alba. Am zis ca-i fentez si am luat-o pe al doilea dig dar din nou...si-au facut datoria . S-au prins de manevra si ne-au iesit in fata ,blocand drumul. Chiar i-am felicitat dupa ce le-am prezentat actele . :D

Daca ar fi asa pe tot sectorul , sunt sigur ca ar mai dispare din braconieri. :respekt:

PS: Domnul Doru Petcu ne-a dat si un numar de telefon la care sa sunam cand vedem plasarii pe apa. Pana acum n-a fost nevoie dar cu prima ocazie va deranjam.

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Re: ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Mesaj de csaa » 17 Feb 2014, 22:23

Acum puteti solicita avizul pentru pescuit in apele de frontiera (ca dealtfel orice fel de aviz) si prin email. Avizul il veti primi pe aceiasi cale. Adresele institutiilor le veti gasi pe site-ul Politiei de Frontiera.
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Re: ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Mesaj de csaa » 24 Feb 2014, 21:02

Vin cu o completare la mesajul de mai sus:
Solicitarile se vor trimite pe adresa de email a Inspectoratului Teritorial (ITPF) din care face parte respectivul Serviciu Teritorial al Politiei de Frontiera (STPF). Aceste STPF sunt organizate pe judetele care au limita comuna cu frontiera de stat (Calarasi, Giurgiu, Dolj, Timis, etc.)
Din ce mi s-a spus STPF nu au adresa de email deoarece nu au personalitate juridica.
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Mesaj de johnnybravo » 23 Aug 2018, 22:35

salut csaa,

scriu aici ca sa nu deschid alt topic, ai da amenda celor care pescuiesc anul asta pe Dunare cu permisul ANPA alb si nu cu cel albastru?

merci

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Re: ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Mesaj de csaa » 24 Aug 2018, 08:21

Stiu ca e o situatie ciudata. Legea trebuie aplicata, altfel ne cerceteaza DNA.
Daca se sanctioneaza cu amenda sau cu avertisment...asta ramane la aprecierea politistului care constata
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

Scrie răspuns