ABUZURI ALE POLITISTILOR DE FRONTIERA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 12 Mai 2011, 11:54

g30rg3 scrie:vindea cineva o pereche de ochelari cu camera incorporata, numai buna pt actiuni de genu. :lol:
daca erau si polarizati , aia erau!! :lol:
Fara pescuiala viata e pustiu

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Mesaj de csaa » 12 Mai 2011, 19:32

spune-mi te rog data, ora, locul.
Seful de la Isaccea este coleg cu mine
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 12 Mai 2011, 20:24

g30rg3 scrie:vindea cineva o pereche de ochelari cu camera incorporata, numai buna pt actiuni de genu. :lol:
Aveti grija cu astfel de echipamente, daca filmati pe cine nu trebuie poate va "incadreaza la spionaj"si aveti de umblat prin tribunale... deci cu cap.
Sunt peste tot astfel de echipamente, iar folosirea lor este destul de "delicat", sa faceti o farsa ceva unui prieten e una, si .... e alta.
Am patit cu camere montate in fata casei ... era sa ajung eu dupa gratii, dupa ce niste "bruneti" au spart masina, ca n-am avut autorizatie ptr. camere si nici panouri de avertizare !!! Prudenta maxima mai ales in zona de frontiera cu filmari si poze !

g30rg3
veteran
veteran
Mesaje: 1274
Membru din: 28 Mar 2011, 11:17

Mesaj de g30rg3 » 14 Mai 2011, 19:05

kzoli scrie:
g30rg3 scrie:vindea cineva o pereche de ochelari cu camera incorporata, numai buna pt actiuni de genu. :lol:
Aveti grija cu astfel de echipamente, daca filmati pe cine nu trebuie poate va "incadreaza la spionaj"si aveti de umblat prin tribunale... deci cu cap.
Sunt peste tot astfel de echipamente, iar folosirea lor este destul de "delicat", sa faceti o farsa ceva unui prieten e una, si .... e alta.
Am patit cu camere montate in fata casei ... era sa ajung eu dupa gratii, dupa ce niste "bruneti" au spart masina, ca n-am avut autorizatie ptr. camere si nici panouri de avertizare !!! Prudenta maxima mai ales in zona de frontiera cu filmari si poze !
Bine zici Kzoli, efectiv suntem prea mici sa facem ceva si fara dovezi solide ramandem decat cu vorbele. Cuvantul unui nimeni contra cuvantului celui ce "reprezinta legea". Am o facultate de drept in spate si stiu cum pot fi pusi cu botul pe labe, dar procesul e prea lung, prea costisitor si rezultatul e incert.

g30rg3
veteran
veteran
Mesaje: 1274
Membru din: 28 Mar 2011, 11:17

Mesaj de g30rg3 » 14 Mai 2011, 19:08

kzoli scrie:
g30rg3 scrie:vindea cineva o pereche de ochelari cu camera incorporata, numai buna pt actiuni de genu. :lol:
Aveti grija cu astfel de echipamente, daca filmati pe cine nu trebuie poate va "incadreaza la spionaj"si aveti de umblat prin tribunale... deci cu cap.
Sunt peste tot astfel de echipamente, iar folosirea lor este destul de "delicat", sa faceti o farsa ceva unui prieten e una, si .... e alta.
Am patit cu camere montate in fata casei ... era sa ajung eu dupa gratii, dupa ce niste "bruneti" au spart masina, ca n-am avut autorizatie ptr. camere si nici panouri de avertizare !!! Prudenta maxima mai ales in zona de frontiera cu filmari si poze !
Bine zici Kzoli, efectiv suntem prea mici sa facem ceva si fara dovezi solide ramandem decat cu vorbele. Cuvantul unui nimeni contra cuvantului celui ce "reprezinta legea". Am o facultate de drept in spate si stiu cum pot fi pusi cu botul pe labe, dar procesul e prea lung, prea costisitor si rezultatul e incert.

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Mesaj de csaa » 14 Mai 2011, 22:07

Daca puteti face astfel de filmulete folositi cu succes YOU TUBE
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

Carina26
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 28 Iun 2011, 18:49
Localitate: Strada Ion Minulescu, Bucuresti, Romania

Mesaj de Carina26 » 28 Iun 2011, 18:57

Se fac tot felul de abuzuri pe Dunare si nu ai cui sa te adresezi, deoarece toate autoritatile statului sunt mana in mana! Asa ca ce ar mai conta?! Ar trebui sa ne facem dreptate singuri...

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Mesaj de csaa » 30 Iun 2011, 16:35

In primul rand, de regula, asta cu ”imi fac dreptate singur” nu prea tine si te arzi rau, in al doilea rand daca suntem mai multi avem sanse de reusita, nu va pierdeti speranta, nu fiti fatalisti.
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

vbh
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 9
Membru din: 17 Dec 2007, 07:50
Localitate: Arad

Mesaj de vbh » 11 Iul 2011, 07:08

Salut csaa, in week-end am pescuit la clonc din barca in zona Svinita. Am fost legitimati de o salupa a Politiei de Frontiera si avertizati ca pecuitul la clonc se poate practica doar cu autorizatie de pescuit industrial, chiar daca noi aveam doar doua lansete la apa. Aveau dreptate? Este prevazut acest lucru prin lege?

cata_asp
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 25 Feb 2009, 15:11

Abuzuri

Mesaj de cata_asp » 11 Iul 2011, 07:47

Le poti solicita elegant, sa-ti indice actul normativ, cu articol si tot tacamul cand mai ai isteti cu spete ca asta, desi eu cred ca ii deranja prezenta ta pur si simplu. By the way, de anul asta din cate stiu poti pescui cu 4 lansete/om.

Scrie răspuns