A murit Aventuri la pescuit

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

A murit Aventuri la pescuit

Mesaj de mircea13 » 04 Dec 2009, 17:23

A murit revista AVENTURI LA PESCUIT
H
http://www.paginademedia.ro/2009/12/red ... nou-titlu/

Avatar utilizator
Radu_
veteran
veteran
Mesaje: 1177
Membru din: 23 Feb 2007, 22:02
Localitate: cluj

Mesaj de Radu_ » 04 Dec 2009, 17:44

ultima data am luat-o in 2003, prea multi crapi ,reclame la scule de 2 lei, nu era deloc interesanta. mai era parca pescar modern, si asta neinteresanta.

Avatar utilizator
razvi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 229
Membru din: 29 Noi 2009, 16:28
Contact:

@

Mesaj de razvi » 04 Dec 2009, 18:37

@ mircea13 ... Draga prietene, a mai fost un topic creat pe tema asta .. "Pacat...." aici s-au exprimat regretele si unele ganduri/idei despre acest subiect.

Oricum, chiar daca s-a desfiintat, cu siguranta NU din vina lui Malin & ASOCIATII, ci din pricina celui care patrona acest trust 8)
Pescuit. Natura si pasiune. Departe de lumea dezlantuita.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: @

Mesaj de Zamfi » 04 Dec 2009, 18:39

razvi scrie:@ mircea13 ... Draga prietene, a mai fost un topic creat pe tema asta .. "Pacat...." aici s-au exprimat regretele si unele ganduri/idei despre acest subiect.

Oricum, chiar daca s-a desfiintat, cu siguranta NU din vina lui Malin & ASOCIATII, ci din pricina celui care patrona acest trust 8)

Imi pare foarte rau dar dezinformezi draga razvi! :lol: Acesta este deja al treilea topic pe aceasta tema!Pe cuvant :P Incep sa cred ca este o disparitie importanta aceasta revista...
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: @

Mesaj de vali stratonov » 04 Dec 2009, 18:56

zamfi scrie:
razvi scrie:@ mircea13 ... Draga prietene, a mai fost un topic creat pe tema asta .. "Pacat...." aici s-au exprimat regretele si unele ganduri/idei despre acest subiect.

Oricum, chiar daca s-a desfiintat, cu siguranta NU din vina lui Malin & ASOCIATII, ci din pricina celui care patrona acest trust 8)

Imi pare foarte rau dar dezinformezi draga razvi! :lol: Acesta este deja al treilea topic pe aceasta tema!Pe cuvant :P Incep sa cred ca este o disparitie importanta aceasta revista...
Zamfi ,poate am sa te dezamagesc spunind ca este intradevar o disparitie importanta ...si stii de ce ?
Din simplu fapt ca in Ro sunt (erau) DOAR 3 reviste de gen pe piata ...AVP,PESCAR MODERN SI REVISTA LU PESTE ....fata de Italia ,Franta ,Germania ,Anglia si chiar Ungaria ,tari in care sunt reviste pe "specializari ",rapitori .pasnic si crap....
Pina la "inflatia" de reviste de gen sau emisiuni pe televiziuni de "nisa" care sa satisfaca cerintele fiecaruia dintre noi e cale lunga.
Din acest punct de vedere regret profund disparitia emisiunii Fir Intins si a revistei Aventuri la Pescuit.
Pacat ca se intimpla si asemenea lucruri.....
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 04 Dec 2009, 20:27

Eu, sincer ma bucur de disparitie... :D

stefi oprea
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 24 Sep 2007, 15:43
Localitate: Resita

Mesaj de stefi oprea » 04 Dec 2009, 20:37

nu cred ca a pierdut nimeni nimic ca nu mai e hartia aia pe piata.
"Diplomatia este arta de a spune cutu-cutu,pana pui mana pe o piatra sanatoasa"

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 04 Dec 2009, 20:41

da ba, ce reviste ii astea :lol:

fiti seriosi, nu cetii si io un articol despre starea de kakao a apelor din Romania, basca deschid Academia Catavencu si acolo tot timpu zace cate o pastila pentru ANPA si AJVPS

o revista de pescuit bine conceputa in Romania de acum e ca o revista din Egipt cu denumirea Ursu Grizzly

:lol:

E normal ce se intampla, despre ce sa scrii articole? mai degraba despre braconaj si neamu de traista de pe malul apei. Revista Braconaju ar avea mai mult succes , eventual si cu ceva reclame la generatoare si plase monofilament.

Tat trebe sa mergi la Sarulesti sau pe niste incinte din Delta sa scri 3 articole, cine isi mai permite luxu in criza? :lol:

Am incetat la a mai ceti revista de cand cu ceva articol la avati si RNR pe Olt de so umplut de RNRisti peste tot :lol: asta sa nu fi fost mare bai, dar macelul a fost, la asta e buna mass media, sa tot scri articole d'astea, traistarii e cu ochiu cat cepele, baietii de la Cisnadie or renuntat la voblerele Cozma si alice de plumb pe fir ca sa lanseze cu 3 metri mai in fata, acu pun RNRei, ah am uitat plumbu tat ii pe fir, creca are un efect de styling :lol:

ca sa citez un pretin "mi so umplut curu de lacrimi"

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 04 Dec 2009, 20:51

A da, am uitat

masacru de stiuca de pe un baraj dintre sibiu si fagaras facut de "pescarii" de la Rm Valcea , zeci de kile

masacru din primavara de sub alt baraj la stiuca, idem, zeci de kile de data aceasta concursul l-au facut pescarii din fagaras si brasov

masacru dintre 2 baraje in primavara intr-o zona cu insule si mult stuf, atentie barci si pescuit cu.... FURCA, da, aia de se intoarce fanul cu ea, pescari din sibiu

braconieri sub baraje iarna

scafandru inecat pentru ca sa incurcat in plase monofilament

plase, generatoare

Astea sunt articole, nu povesti despre clenii de pe vremea lu bunicu

Avatar utilizator
razvi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 229
Membru din: 29 Noi 2009, 16:28
Contact:

.

Mesaj de razvi » 04 Dec 2009, 21:15

@ soriniusc & stefi oprea
Dragi prieteni, a fost o revista buna, poate cea mai OK publicatie de specialitate din Romania din ultimii 10 ani. E drept, in ultimul timp se batea mult papura pe advertising, dar asta e ... RECLAMA E SUFLETUL COMERTULUI .. Legat de bucurie, fiecare are dreptul la opinie, dar eu zic ca nu e cazul sa ne bucuram pt. necazul altora. Nu mi se pare frumos ( parerea mea ) ... Ramane sa vedem ce va fi pe viitor cu EX-AvP TEAM :D
Pescuit. Natura si pasiune. Departe de lumea dezlantuita.

Scrie răspuns