45 milioane dolari in piata de pescuit din Romania!

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: 45 milioane dolari in piata de pescuit din Romania!

Mesaj de Sorin » 20 Feb 2015, 09:34

semlecangheorghe scrie: Daca ar da o raita pe la noi pe ,Mures ar vedea ca genul de scule mai sus mentionate sant exceptia in timp de regula e feeder-ul,iar la crap rodpod-ul si bateria de crap...nada sofisticata la greu, momeli rare, fire ,barcute de nadire..oooo gramada de chestii..lumea investeste in scule ,nu se lasa..
Gigi hai sa pastram discutia la acel nivel.....
deci ne poti spune cate magazine de pescuit are Aradul si care e cifra de afaceri a celu mai mare ?....Orientativ macar ....

si asta pentru ca repet dimensiunea unei piete e data de cifre nu de impresii , iar astea se calculeaza de la marii retialeri sau distribuitori
China nu se face cu sacosa nici macar la arad....
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: 45 milioane dolari in piata de pescuit din Romania!

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Feb 2015, 15:40

Nu stiu care este cifra lor de afaceri, dar in Arad sant 6-7 magazine cu scule de pescuit.Plus ce poti cumpara de la Szeged si Budapesta..O parte din marfa vine din magazinele unguresti..

In materie de pescuit stationar, feeder, crap exista o oferta extrem de bogata, pipaibila la magazin ,nu din ce vezi on line..Nu am de unde sa stiu macar estimativ ce inseamna asta in dolari, dar este multa marfa pe piata..si nu marfa chinezeasca din aia ce se vinde prin echivalentul ''dragonului rosu'' sau la piata de duminica..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: 45 milioane dolari in piata de pescuit din Romania!

Mesaj de Sorin » 20 Feb 2015, 16:14

Ar fi fost interesant de aflat care ar fi vaznarile lor si de unde aduc marfa cu preponderenta ....n-ar fi exclus sa fie in majoritate tot de la marii retaileri
Da, e posibil sa fie marfa pe rafturi dar cata se vinde si cu ce frecventa...asta e cel mai important
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Re: 45 milioane dolari in piata de pescuit din Romania!

Mesaj de cipic » 20 Feb 2015, 21:31

adrian99 scrie:cipi,una din firmele care a dat faliment incepe cu MIM si se termina cu TEAM? :lol:
N-a dat faliment Adi, nici nu le doresc lucrul asta pt ca acolo am invatat fff multe in materie de pescuit, de la clienti si mai ales de la colegi care au fost deosebiti si am trait momente memorabile la pescuit cu ei, dar din pacate s-au imprastiat si ei care cum au putut!!!

Scrie răspuns