Cupa Forum Pescuit Bihor Junior ed. a - III - a 2014

pentru userii Rapitori.ro

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Cupa Forum Pescuit Bihor Junior ed. a - III - a 2014

Mesaj de nagy victor » 21 Oct 2013, 10:33

Avind in vedere succesul concursului ptr. copii din acest an (31 de participanti !) si din semnalele pozitive pe care le-am primit dupa concurs , echipa site-ului http://www.pescuitbihor.ro va organiza si in anul care urmeaza Cupa Forum Pescuit Bihor Junior ed. a - III - a 2014 .
Dupa cum bine stiti pentru asta avem nevoie de sprijinul vostru , pescari , persoane fizice sau juridice si diferite firme care doresc si au posibilitatea sa doneze sau sponsorizeze concursul cu bani sau ustensile de pescuit .

Pentru donatii in bani ;
Cont B.R.D. - RO25BRDE050SV46689950500 - (DONATIE PTR. CONCURSULDE PESCUIT) - Nagy Georgeta Liliana - Oradea

Oricind si oricine are dreptul sa ceara informatii despre banii adunati in contul respectiv :!:
Cine depune bani in cont sa pastreze chitanta si sa ma anunte telefonic - 0770193759 , sau - 0741480309 - Victor N. sau prin mp , trebuie sa stiu numele celor care au depus bani in cont

Regulamentul si conditiile de participare ramin cele de la ed. 2 (cu mici modificari)

Data desfasurarii 30 august 2014 intilnirea la ora 08:00 pe malul crisului la Oradea (unde a fost si in 2013)!l

Regulament;

- pot participa copii (fete si baieti) pina la virsta de 15 ani neimpliniti la data concursului (la inscriere se prezinta cu buletinul sau carnetul de elev)
- concursul va fi fara taxa de participare (de preferat ar fi ca fiecare copil sa aiba taxa anpa platita ca sa evitam eventualele discutii cu organele de control , asta in cazul in care vor fi prezenti si concursul va fi pe cris !)
- vor fi 2 categorii de virsta , cadeti 1 de la 2 la 9 ani neimpliniti pina in ziua concursului si cadeti 2 de la 9 ani impliniti la 15 ani neimpliniti pina in ziua concursului
- se va pescui cu o singura varga fixa , bolo. sau match , linie cu pluta si un singur cirlig , pe mal pot fi pregatite mai multe ustensile
- pestii prinsi vor fi tinuti in juvelnice destul de mari ca sa ii putem elibera vii si nevatamati dupa cintarire (obligatoriu pastrarea pestilor in juvelnice din matreial textil sau plastic !)
- durata totala al concursului - 4 ore !
- 1 ora pregatire
- 2 ore pescuit ptr. cadeti 1
- 3 ore pescuit ptr. cadeti 2

- se poate pescui numai cu viermi , rime , arpacas si porumb , dar nu mai mult de 2 l in total
- se poate folosi si nada , dar nu mai mult de 15 l
- dupa 2 ore de pescuit la cadeti 1 si 3 ore de pescuit la cadeti 2 se opreste concursul , se cintaresc capturile , se alcatuieste clasamentul si se premiaza concurentii , se iau in calcul cantitatile in grame , nu numarul pestilor .
Toti participantii vor primi apa minerala , diplome , medalii , iar primii 3 clasati din fiecare categorie primesc cupe/trofee !

Daca primim sponsorizari vor fi si cadouri/premii surpriza :!:

Va cer sprijinul tuturor pentru realizarea acestui proiect :!:

Va multumesc anticipat ! :)

Deja au aparut primele donatii !

Concurentii de la circuitul cupa bihorului ed.2 et.5 au donat cite 5 lei/concurent
22 concurenti x 5 lei = 110 lei

POPA LIVIU (lyvyu) a donat 60 lei

FAZAKAS ALPAR (rapla) - BEIUS a donat 45 lei

Participantii la Cupa Forum Pescuit Bihor ed. a - IV - a 2013 au donat cite 5 lei/concurent = 60 lei

Am vorbit cu dl Benzar Zolt si m-a asigurat ca la concursul ptr. copii din 2014 si Energo o sa sponsorizeze aceasta competitie ! ;)
Ii multumesc anticipat !

Concurentii de la Cupa forum Pescuit Bihor ed. a - II - a spinning din barca 19.10.2013 au donat din taxa de participare cite 5 lei/concurent 20 x 5 = 100 lei
pandy scrie:Pentru puști sponsorizez si eu cu plute, numai să-mi aduceți aminte în timp util, că am îmbătrînit și mai uit :lol: :lol: :lol: .
Cei care știți cînd și unde se organizează concursuri pentru copii-juniori vă rog să mă anunțați și contribui cu cea mai mare plăcere....
Multumesc pandy ! :)
Si plutele de anul acesta (50 buc.) au fost de mare ajutor si au avut mare succes ! ;)

Avem 375 lei in cont + 4 vergi de 3 m ramase de la concursul din anul acesta !
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Scrie răspuns