concursul se suspenda o saptamana

pentru userii Rapitori.ro

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
adyy_002
junior
junior
Mesaje: 77
Membru din: 01 Iun 2004, 10:03
Localitate: bucuresti

Mesaj de adyy_002 » 18 Aug 2005, 17:35

Daca citesti cu atentie o sa vezi de ce sunt dezamagit nu suparat mai mult de mizerie ca am faost la peste si am gasit o mare mizerie pe mal si toata lumea vrea pe gratis cate ceva dar nici macar gunoiul nu sunt in stare sa si-l stranga

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Rusine

Mesaj de bogdank » 18 Aug 2005, 19:04

adyy_002 scrie:Ce vreti fratilor pe gratis tot ? nimic nu faceti pt peste .........
:shock: :shock: :shock:

Avatar utilizator
redkid
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 164
Membru din: 01 Mar 2005, 15:55
Localitate: Alba-Iulia
Contact:

Mesaj de redkid » 18 Aug 2005, 19:33

Ma cred ca cea mai simpla cale de a scapa de gunoaie(plastice) e sa plateasca careva pt cel aduse la reciclat! stii cum le aduna tiganii.... Pe la noi de cand s-au profilat pe fier vechi,nu am mai gasit nici macar un cui!! is maniaci :shock: sparg betoane sa scoata armatura,ard cauciucuri :evil: sa ia sarma din ele !!! Oare nu se poate face la fel si cu plasticul ???

Avatar utilizator
rica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 16 Oct 2004, 21:24

Mesaj de rica » 21 Aug 2005, 14:51

cea mai sigura (atentie: nu simpla, sigura) cale de a scapa de pet-uri pe termen lung este ca atunci cand cumperi sprite de exemplu sa platesti 4 ron daca nu aduci un alt recipient gol si 3,5 daca aduci.
asa se practica in unele zone din germania si rezultatele sunt bune.
la noi sunt cateva firme care colecteaza pet-uri, din cate stiu prima fabrica de recicalre a fost deschisa in buzau acum 2-3 ani - aveau mare nevoie de pet-uri.
nu cred ca tigani ar fi interesati sa le colecteze pentru ca volumul peturilor este mare, pretul pe kg relativ mic.

cel mai mare poluator pet este grupul european drinks. statul roman nu a luat nici o masura pentru ai forta sa colecteze si sa recicleze pet-urile...

sanyi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 221
Membru din: 21 Mar 2005, 18:47
Localitate: oradea

Mesaj de sanyi » 21 Aug 2005, 19:03

salut
va spun eu o metoda destul de eficace(cu timpul caci nimic nu se face de pe o zi pe alta nicaieri in lume)
de fiecare data cand merg la pescuit ma pun sa strang gunoiul in jurul meu(mai ales cand dau la pluta) si strang si langa ceilalti pescari putintel si sa fezi numai cu se vor "autosesiza" si ei metoda a fost aplicata si functioneaza doar ca da roade in timp iar pe cei care nu ii deranjeaja ca strangi gunoiul din jurul lor nu are rost sa incerci sa ii educi asta este mai exista si rebuturi
salut

Avatar utilizator
Gandac
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 17 Aug 2005, 22:51
Localitate: BUZAU

Mesaj de Gandac » 22 Aug 2005, 15:17

-SALUT...! Niciodata cred ca nu o sa ducem lipsa de gunoaie pe balti naturale sau particulare..Cred ca fiecare pescar mai uita ceva gunoi pe malul apei, mai mult sau mai putin inentionat ;sticle de plastic, pungi ,cutiute.etc.;.mai putin cei ce pescuiesc la rapitor .
- Fir intins..!

brunetul
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 28
Membru din: 02 Iun 2005, 17:20
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de brunetul » 22 Aug 2005, 16:14

Eu zic ca cei mai nesimtiti lasa gunoaie si nu cei care pescuiesc la rapitori sau la stationar.Am vazut cu ochii mei :shock: si pe unii si pe altii :evil: dar unde educatie nu e nimic nu e :(

Avatar utilizator
Eraser
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 31 Mai 2005, 16:56
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de Eraser » 22 Aug 2005, 16:17

o trecut saptamana
incepe concursu???

liviu_v
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 18 Aug 2004, 10:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de liviu_v » 22 Aug 2005, 18:03

Ma bag si eu ca poate incepe concursul!

sanyi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 221
Membru din: 21 Mar 2005, 18:47
Localitate: oradea

Mesaj de sanyi » 22 Aug 2005, 20:39

salut
pt cei ce se inscriu in concurs tre sa sti ca acesta este un concurs de rabdare iar cei care au postat mesaje de inscriere au fost eliminati ......asa ca concursul merge mai departe :lol: :lol: :lol: :lol:

Închis