Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

pentru userii Rapitori.ro

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 13:46

Adelin scrie:
Adelin scrie:...fain organizator, sa mai mergeti si la urmatoarele concursuri pe care le organizeaza pt ca merita!!! :lol: :lol: :lol:

:wallbash: :censored: :fluch
Eu nu am comentat, am indemnat oamenii sa mearga la concurs...pt ca merita!!! :lol: :lol: :lol:

Pai daca nu ai cu ce sa faci concursul, ma refer la premii, nu ai un plan ca sa asiguri miza nu te apuci de facut concurs...corect?! Prima data faci strategia, calculele, vezi daca e acoperit, apoi il anunti si il organizezi.Asa se face. Chiar imi pare rau ca a plouat, ca daca era vreme buna era un prilej de socializare...dar totusi, unde e miza?! :lol: :lol: :lol:
Nu s-a vrut cu premii in bani in acest concurs...ce sa se calculeze?

Eu sunt pentru "miza" asta am zis din start. Multi nu sunt de acord cu mine si cum nu eu sunt organizatorul,am putut doar sa sugerez.
Dac bati in alta parte.....atunci trebuie sa te anunt sa nu o faci aici pe topicul lui Viktor...pentru ca el nu are nici o vina in ce lriveste miza, de care vorbesti.
Eu as vrea sa vad aici comentariile sincere si directe a lui Gigi si nu cele trecute prin filtrul tau...auzite de la el.

Asa mi se pare corect si barbatesc.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de mynu_cs » 29 Oct 2012, 13:51

Victor din puctul meu de vedere tu singur ca organizator.. esti mai bun ca o 2 sau 3 organizatori.. cu alte interese

Din punctul meu de vedere primul concurs.. (chiar daca nu am prins nimic ) a fost cel mai reusit.. pentru ca .. ai organizat singur.. a fost totul cu bun simt.. corect si transparent.

la al doilea s-a stricat treaba.. si cred ca cam toti stim dece .. de asta nu mai zic..

Repet nu consider ca tu esti vinovat cu nimic.. alti sunt vinovati si nu imi pasa daca se simt sau nu

Chestii care m-au deranjat..

1. Baut inainte de concurs.. asa din punctu meu de vedere nu se face.. , cine vrea sa bea .. sa bea dupa concurs. nu am nici o problema dar sa incepi sa bei la 6 jumate dimineata.. nu e un lucru normal .. mai ales la organizator care ar trebui sa fie cel care supravegheaza totul
2. Faza cu banii.. sincer mie chiar nu imi pasa de bani care se pot castiga.. dar sa fie fair.. nu ca tot creste taxa.. si premi ioc. e normal sa isi ia si organizatoru ( iar nu e vb de tine ) o suma de bani pt osteneala dar deja e culmea taxa tot mai mare.. conditi tot mai slabe.. , aici sa se intelegeaza mancare , premii,
3. Faza cu cei retrasi.. in orice concurs. poti sa te renunti la sansele care le mai ai.. dar sa ramai cu rezultatul curent.. adica daca prinzi 10 pesti.. si tu iti rupi un picior ca aluneci sau doamne fereste ce.. nu inseamna abandon
4. Faza cu abandonu nu s-a anuntat de la inceput.. a stiut toata lumea cum e vremea si nu e obligat nimeni sa fie fortat sa stea.. , a participat .. merita medalie pt ca s-a inscris
5. Aroganta.. eu nu vin la concurs sa vb oricine cum vrea cu mine... eu vin cu respect fata de toti si astept acelas lucru ( Iar nu e vb de tine )


Ca un rezumat .. as putea zice ca solutia la toate acestea ar fi sa organizezi doar tu :))
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 14:27

Partea cu bautura inainte de concurs si in timpul lui....am zis de la inceput.
Propun sa fie stipulat in regulament :)

Totusi deocamdata inteleg ca a fost pus accentul pe partea de socializare (fara premii si reguli stricte)....dar atunci nu se explica deloc duritatea, aroganta si inflexibilitatea din partea organizatorului din Carei ...de considera abandon ,plecarea unora din standuri,care nu au rezistat la conditiile vitrege....Penalizata si cu neacordarea medaliilor....Nu pentru ca ar fii valorat ceva....dar gestul a fost cam umilitor pentru respectivii concurenti...

Organizator-ul/ii sa decida,raman la varianta de concurs liber,fara miza,fara reguli stricte/scrise ...sau vor ceva mai serios.

In varianta actuala libera ....nu au dreptul sa pretinda sa se respecte un regulament nescris...doar anuntat verbal...cand multi concurenti nu mai erau prezenti. Ma refer cum s-a facut cu "regula abandon".
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de nagy victor » 29 Oct 2012, 14:44

S-au comis unele greseli si s-au omis unele reguli nescrise de bun simt , cu asta sunt deacord si imi asum partea mea de vina ! :oops:
Am invatat cite ceva din fiecare concurs si o sa incerc sa elimin greselile .
Ca o mica precizare la primul concurs "cupa pescuitbihor 2012" s-au dat si premii primilor 3 clasati !
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 14:52

Viktor,singura vina a ta ...ca esti un domn si un om inainte de toate :)
Nu tu ar trebui sa te explici.....cu banii nici atat.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

tibi1991
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 103
Membru din: 25 Ian 2012, 15:13
Localitate: oradea

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de tibi1991 » 29 Oct 2012, 16:24

interesant ce citesc pe aici ... ce s-o intamplat?? s-or imbatat unii si au lansat in stanga dreapta? :wallbash:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 16:51

Nu,nu a fost vorba de asaceva.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de Adelin » 29 Oct 2012, 16:55

ULK scrie: Dac bati in alta parte.....atunci trebuie sa te anunt sa nu o faci aici pe topicul lui Viktor...pentru ca el nu are nici o vina in ce lriveste miza, de care vorbesti.
Eu as vrea sa vad aici comentariile sincere si directe a lui Gigi si nu cele trecute prin filtrul tau...auzite de la el.

Asa mi se pare corect si barbatesc.
Nu stiu la ce te referi...eu nu bat nicaieri, dar ma intrebam ieri pe vremea aia caineasca cat o fi premiu'...cand am cautat nu l-am gasit si atunci m-am gandit ca e aiurea sa te ploua toata ziulica pt canci...asta daca castigi, ca daca esti gherla, asta e...
Daca se specifica ca e amical, cupa prieteniei si a voei bune era ok, nu ma bagam dar intalnirea chiar avea iz de competitie adevarata. Deci de aia am intrebat, chiar nu ma intereseaza jocurile de culise din spatele organizarii. Daca vrei sa auzi parerea lui Gigi, intreaba-l! ...din cate stiu vorbiti la tel, nu vad de ce nu-l suni, ce legatura am eu aici?! :roll:


@-nagy victor - Cu tot respectul o cupa poate fi considerata miza, daca se face o miutza intre prieteni, dar asta suna a concurs serios...interjudetean si o miza cat de mica ar fi fost ea crestea suspansul...si cand spun miza nu vorbesc de materialism. Si ogarul fuge altfel cand are iepurele in fata. Nu vreau sa critic, nu asta e intentia mea pt ca stiu cum se organizeaza un concurs si nu e deloc usor, dar luati-o ca pe un sfat: miza primelor 3 locuri e importanta...si conteaza moral pt feedback-ul organizatorului. :wink:

Oricum felicitari pt initiativa si curaj si poate, cine stie, ne vedem la o editie viitoare.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de vali stratonov » 29 Oct 2012, 17:24

Felicitari tuturor celor care au participat la acest concurs si in special cistigatorilor.

Doresc sa fac citeva consideratii de ordin personal care sa duca la inbunatatirea calitatii organizarii in cazul unei eventuale editii viitoare , nicidecum sa creeze vre-o polemica .

Deci :

-1- "standurile vor fi de min.20m si max.25m"...

consider ca standurile sunt mult prea mici si pun concurentii in imposibilitatea de-a "cauta" pestele prin metoda "lanseu in evantai" fara a
lansa in standurile vecine.in plus daca pestele este inactiv (ca ieri) rata capurilor va fi totdeauna f. mica , concurentul fiind nevoit sa astepte
pestele sa-i treaca prin stand , lucru care intr-o singura ora e posibil sa nu se intimple.

-2-"este interzis lansarea in standul vecin."

acest lucru sa intimplat f.f.f des in acest concurs si din cauza arbitrilor insuficienti ....

-3-"folosirea minciogului la scoaterea pestelui din apa este obligatorie si este folosit doar de catre concurent (concurentii pot sa-si imprumute minciogul unul altuia)"

nici acest aspect nu a fost repectat desi e explicit pus in regulament....

-4-" dupa finalizarea clasamentului aveti la dispozitie 30 de minute sa verificati si sa contestati rezultatele daca-i cazul ."

desi s-au prins putini pesti in concurs , lista finala nu a fost afisata de catre organizatori....deci nici in acest caz nu se putea face o eventuala contestatie.

-5-ar fi de dorit sa se tina concursurile simbata nicidecum dumineca , mai ales pt. cei ce vin de la distante mai mari.

-6-la sedinta tehnica si inaintea tragerii la sorti a standurilor organizatorii TREBUIE sa anunte PUBLIC orice fel de modificare adusa anuntului initial postat pe net....

aici fac referire DIRECTA la decizia prin care cineva a hotarit ca cei ce din motive obiective au parasit standul sa fie declarati ABANDON ....nu exista nici o prevedere in acest sens iar "nepremierea" lor cu medalia de participare facuta CULMEA din banii TUTUROR a fost o lipsa de respect la adresa lor .....

-7- nicaieri in lume si la nici o competitie de pescuit cei care nu prind peste nu PUNCTEAZA in clasament ....cu atit mai putin sa fie TOTI pe locurile 6 ca la acest concurs .....

Nu in ultimul rind consider ca prea multi bani din taxele de participare s-au dus pe alcohol in loc de cafea apa sau orice altceva ....cei mai multi dintre noi au venit cu masinile la o competitie sportiva in care banii trebuiau investiti in citeva premii decit in zeci de litri de vin, parerea mea.

Dupa umila mea parere si ca pe viitor sa se prinda mai mult peste ar trebui ca standurile sa fie in numar max. 15-17 (40-50m/stand) pe toata lungimea malului destinat pescuitului la rapitor , astfel concuretii sa poata cauta pestele in loc sa-l astepte in stand , iar concursul sa se transforme intr-un concurs bazat pe prinderea a cit mai multor capturi nu pt. a fi o reteta financiara pt. organizatori.

Felicitari MAXIME concurentilor prezenti , organizatorilor si in special cistigatorilor. :respekt: :respekt: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 17:43

Ok Adelin, te cred...doar ai intrat si ai vazut ca nu sunt premii...nu stiai nimic in rest...Am inteles, imi cer scuze.

S-a omis,sa se anunte inainte ca premiile vor consta in voblerele lui Gigi...asta e adevarat.

Dar pe forumurile care au organizat,am precizat aspectul acesta.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns