Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

pentru userii Rapitori.ro

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de Adelin » 27 Oct 2012, 23:38

:cry:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 28 Oct 2012, 19:36

Un concurs..incredibil de greu...5 ore de frig, vant si ploaie incontinuu. A fost ingrozitor...si s-a vazut si in rezultatele finale din punct de vedere al numarul capturilor.

In jhgeab se formase pojghita de gheata si picaturile de ploaie zburau paralel cu solul :)


Nu toti au "supravietuit" acestor conditii cinci ore si au iesit din standuri...fiind penalizati, desi nu era cazul , dupa parerea mea.

Nu e usor sa dai ore in sir cu mainile atat de inghetate ca nu mai puteai nici macar sa desfaci o agrafa..si sa nu ai nici macar o captura...E foarte demoralizant.

Sponsorul Gigi Semlecan ne-a onorat ca si premii cu niste glidere senzationale.... multumim Gigi...sper ca te-ai simtit cat de cat ok...si nu racesti.

Multumim organizatorilor si sponsorului oficial Gigi Semlecan :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de Adelin » 29 Oct 2012, 00:03

Noroc cu Gigi ca altfel va plouat degeaba...fain organizator, sa mai mergeti si la urmatoarele concursuri pe care le organizeaza pt ca merita!!! :lol: :lol: :lol:

:wallbash: :censored: :fluch
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 09:14

Adelin, te rog...pana nu stii despre ce e vorba...consider ca nu este treaba ta, sa faci asemenea afirmatii. Eu te-am crezut mai cumpatat.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de Adelin » 29 Oct 2012, 10:05

ULK scrie:Adelin, te rog...pana nu stii despre ce e vorba...consider ca nu este treaba ta, sa faci asemenea afirmatii. Eu te-am crezut mai cumpatat.
Fiecare face ce doreste, deci daca asa VA place fara miza nu ma bag...dar nu ma poti obliga sa tac...doar e o tara inca libera. :-)
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de ULK » 29 Oct 2012, 11:09

Nu este vorba ca asa ne place,din contra...Dar cine a venit,era constient ca nu este miza...Nu era obligat nimeni sa fie prezent...Corect?
Nici vorba ca astept de la tine sa taci :).....Dar sa vii sa critici acum, pe tema asta ca nu sunt premii...Cand asta se stia,de cand s-a anuntat concursul ?

Eu am ales sa ofer un ajutor,o alternativa ,decat sa stau si sa comentez...ce a iesit si care sunt ecourile,pot doar sa deduc.

Dar sunt sigur ca se poate face treaba...daca se vrea si iti spun eu ca acolo sunt si oameni cu cine char se poate.

Din respect pentru domnul Nagy Viktor te invit sa il contactezi,in caz,ca te intereseaza chiar asa de mult soarta acestui concurs sau al urmatoarelor care o sa mai fie.
Poate ne poti ajuta cu sfaturi,sugestii ....Nu ne suparam, chiar as fi curios ,cum ai fi facut tu.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
cristiD
senior
senior
Mesaje: 413
Membru din: 11 Mai 2011, 10:41
Localitate: Oradea

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de cristiD » 29 Oct 2012, 12:36

In mod normal pe o asemenea vreme nici nu ieseam din casa daramite sa mai si merg la pescuit... niciodata n-am mai pescuit in asemenea conditii; parca toate erau impotriva noastra(vantul care batea din fata, ploaia rece ca gheata, temperatura scazuta, valuri, etc).

Pur si simplu nu te mai puteai concentra pe pescuit, mainile inghetate nu mai simteau nimc si nu mai transmiteau informatie(poate am avut atac dar n-am realizat; cert e ca am prins un biban fara sa-mi dau seama doar m-am trezit cu el in carlig, care a si plecat bineinteles deoarece nu a fost intepat ferm), tot din cauza mainilor inghetate si a vantului a disparut pescuitul de finete(dovata ca pestii s-au prins la spinnerbait, oscilante si voblere... la jig nici nu stiu daca a prins cineva...)

Una peste alta, un concurs teribil, groaznic si mai toate sinonimele acestor cuvinte dar totusi a fost o experienta in plus din care am si ramas cu ceva. Si eu is de acord ca penalizarea concurentilor care au abandonat a fost exagerata dar asta e...

Cat despre premii, toti am stiut la ce mergem, nimeni nu a avut asteptari astfel ca nu am venit cu gandul sa castigam(eu cel putin) ci mai mult cu gandul sa ne intalnim noi pescarii intre noi(unii dintre noi nu ne vedem decat la astfel de evenimente), mai schimbam o vorba, radem, glumim, invatam unii de la altii, etc... cu astea ramanem ca premii! Dar acum sa fiu si eu un pic rau dar in acelasi timp si obiectiv nu am cum sa nu remarc ca in primul concurs (unde taxa era de 50 de lei) s-au dat premii in bani(putini dar e o motivatie in plus), in concursul al doilea(taxa 55 de lei), si al treilea(taxa 65 de lei) nu s-a mai dat nimic.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de Adelin » 29 Oct 2012, 12:42

Adelin scrie:...fain organizator, sa mai mergeti si la urmatoarele concursuri pe care le organizeaza pt ca merita!!! :lol: :lol: :lol:

:wallbash: :censored: :fluch
Eu nu am comentat, am indemnat oamenii sa mearga la concurs...pt ca merita!!! :lol: :lol: :lol:

Pai daca nu ai cu ce sa faci concursul, ma refer la premii, nu ai un plan ca sa asiguri miza nu te apuci de facut concurs...corect?! Prima data faci strategia, calculele, vezi daca e acoperit, apoi il anunti si il organizezi.Asa se face. Chiar imi pare rau ca a plouat, ca daca era vreme buna era un prilej de socializare...dar totusi, unde e miza?! :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de nagy victor » 29 Oct 2012, 13:04

Imi cer scuze ca nu am postat pina acum , dar am probleme cu calulatorul
Deci , sa incepem cu inceputul , in regulament scrie clar totul despre concurs , chiar si despre ce vor primi participantii (trebuie citit cu atentie) !
Ca sa se stie clar , au fost 2 organizatori (2 site-uri) , asta o spun nu ca sa ma absolv de la cum a organizat de la A la Z , am dorit sa fie un concur in care toti sa primeasca ceva , asa ca s-a renuntat la premierea in bani sau obiecte si s-a investit mai mult in cupe medalii si in masa festiva !
Trebuia sa lasam o garantie ptr. administratorul locatiei , in cazul in care vor apare cazuri de mortalitate dintre pestii prinsi , deoarece s-au prins doar 4 stiuci intre 59 si 79 cm/buc , 1 salau de 62 cm si un biban de 24 cm nu s-a mai platit respectiva garantie . Deoarece nu mai aveam cum sa impartim banii primilor 3 (multi dintre concurenti deja au plecat si nu am vrut sa apara suspiciunea ca s-a urmarit ceva necurat , banii nu s-au mai impartit) , ulterior s-a luat decizia ca banii care au ramas (323 lei) sa fie donati unui concurs organizat in Carei sau in Oradea ptr. copii !
Cam asta-i treaba cu premiile de la acest concurs , recunosc ca se putea si mai bine , s-au facut si unele greseli , dar va promit ca la urmatoarele concursuri organizate de pescuitbihor.ro toate astea nu se vor repeta .
Vreau sa-i multumesc in mod deosebit d-lui Semlecan Gheorghe ptr. sponsorizarea facuta si ptr. ca ne-a onorat cu prezenta , iar lui Adrian (ALCATRAZ) din CRAIOVA ptr. ajutorul acordat simbata la pregatirea pistei de concurs si duminica in timpul concursului , multumesc si lui Gaspar Nirbert ca a suportat conditiile extreme alaturi de noi si a ajutat la arbitraj . Vreau sa multumesc tuturor participantilor ca au venit intr-un nr. atit de mare din Oradea , Carei , Cluj , Arad si Marghita !
Chiar daca unii au abandonat din cauza conditiilor meteo deosebit de vitrege si altii au tras din greu pina in ultima secunda toti merita aprecieri , fara ei nu era nimic , tot meritul este al lor ! :)
Din pacate fisele si pozele sunt la celalalt organizator si nu le pot posta , dar cind le primesc o sa le pun si aici , daca mai aveti nelamuriri va raspund , cu condina ca unitatea centrala sa nu faca figuri ! :(

LOC. - I - HALASZ LASZLO - STIUCI - 59 + 60 = 119 CM - MARGHITA
LOC. - II - ROTTER EDUARD - STIUCA - 79 CM si C..M.M.C. - MARGHITA
LOC. - III - MIHAIFALVI GABRIEL - SALAU - 62 CM - CLUJ
LOC. - IV - ONUTAN COSMIN - STIUCA - 69 CM - CLUJ
LOC. - V - TYUKODI CRISTIAN - BIBAN - 24 M - CAREI
CEL MAI TINAR CONCURENT - DZITAC CRISTIAN - ORADEA
LOC. - VI - ...............
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Re: Concurs de spinning de pe mal Interjudejean !

Mesaj de nagy victor » 29 Oct 2012, 13:20

@ Adelin
O simpla cupa de ce nu poate fi considerata o miza ? :shock:
Doar banii si sculele scumpe sunt o atractie !? :? O simpla intilnire amicala nu mai poate fi atractiva ptr. nimeni !? Oare suntem cu totii chiar atit de materialisti !? :? Oare cei care nu tind spre un beneficiu material sunt de un nivel inferior fata de ceilalti !? :shock: Oare acest nivel infrerior* nu are dreptul sau sansa sa participe la o competitie !? :?
Voi de ce nu organizati concursuri cu bani putini ptr. cei cu bani putini !? :? :(
Sunt intrebari la care nu astept raspunsuri , va rog doar sa reflectati asupra lor !
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Scrie răspuns