Castiga un Jackall la alegere!

pentru userii Rapitori.ro

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 21 Mar 2007, 12:50

unii care au postat aici..se laudau pe un topic cu sutele de voblere pe care le au...penibil
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: re

Mesaj de Tavi » 21 Mar 2007, 12:56

ionutz_gr scrie:unii care au postat aici..se laudau pe un topic cu sutele de voblere pe care le au...penibil
mda, unii sunt si ardeleni, nu ? ... :?
ionutz, las-o mai moale

AndreiZ
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 220
Membru din: 08 Mar 2005, 17:29
Localitate: In trecere

Mesaj de AndreiZ » 21 Mar 2007, 18:13

Atentie: trebuie sa alegeti numai produsele Jackall disponibile pe stoc, in magazinul online Abrevis!

La fel si in cazul culorilor disponibile - orice alta culoare aleasa din siteul de prezentare nu e valabila, daca nu se afla si in stoc. Deci, numai culorile disponibile pe stoc.

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: re

Mesaj de dr.pike » 21 Mar 2007, 19:19

ionutz_gr scrie:unii care au postat aici..se laudau pe un topic cu sutele de voblere pe care le au...penibil
La fel de penibil si comentariul tau! Niciodata nu sunt suficiente voblerele din trusa. Nu cred ca daca cineva iti va oferi cadou un vobler nou, care nu il ai in trusa, il vei refuza pe motiv ca oricum am n'spe mii de voblere acasa? Ma indoiesc!!! Eu unul nu am postat, deci nu am luat atitudine in apararea mea, dar scopul dorit de danr a fost atins: am vizitat site-ul si ma pregatesca sa fac o comanda online. Auzisem de site, le-am scris baietilor si mi-au raspuns cu promptitudine ca ma vor anunta cand vor primi marfa. Intre timp am uitat, deci acest concurs a fost bine venit pentru multi din cei ce citesc acest forum!

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 21 Mar 2007, 21:03

Jackall Mask Cicada - NINI MELON-TIGER
Lungime: 40 mm
Greutate: 4,3 g
Model: plutitor

1 - Am ales acest model pentru ca mi se pare ceva mai deosebit ca realizare si vreu sa vad cum lucreaza acele mici aripioare.

2. - Intentionez sa folosesc aceasta naluca la pescuitul cleanului si poate al bibanului ... dar cel mai curios sunt de o incercare la pastrav cu aceste albinute :lol:

3. - As incerca, cu aceasta naluca o recuperare relativ constanta si / sau cu mici stopari si accelerari. Cred ca pe rau se poate lasa albinuta sa fie purtata de curent pana pe langa malurile acoperite de vegetatie, unde nu prea poti ajunge altfel, iar apoi recuperata incet, profitand de curent in asa fel incat sa lucreze aripioarele.

4. - Lanseta Maver STRALIS LIGHT PLUS SPIGOT de 2,1 m, 3-8 gr, mulineta Shimano Technium 2500FA si FireLine de 4 lbs cu lider de 1 m de fluorocarbon.

5. - Pe rauri relativ mici - Caras, Nera, Barzava de preferinta in zonele cele mai greu accesibile - eventual acolo unde este posibil chiar din apa cu lansari inspre maluri, pe sub pomii aplecati peste cursul raului. Naluca pare foarte realist executata asa ca nu vad de ce nu ar fi prizatoare atata timp cat sunt stationaristi care folosesc albine, carabusi, lacuste etc. la pescuitul cleanului.

6. - Pescuiesc doar la naluci artificiale si in proportie de 65 - 70% la vobler ... restul se imparte intre oscilante, si jeleuri ... din cand in cand si rotative.
S'altare și bunăstare !

Avatar utilizator
alexandru varga
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 292
Membru din: 25 Aug 2006, 04:42
Localitate: deva

Mesaj de alexandru varga » 24 Mar 2007, 00:57

jack all baby banny,bloody mat clear de30mm,3gr plutitor am ales modelul pentru ca mi se pare versatil.las folosi cu precadere la avat si clean dar las incerca si la biban ,stiuca.asi incerca recuperari rapide la avat si la restul pestilor recuperari lente chiar jucate pe alocuri.as folosi o lanseta cu actiunea intre 5-15gr,mulineta abu garcia,fir 0,20monofilament.las incerca pe riul mures si pe baltile din jurul orasului.acord pescuitului la vobler importanta destul de mare,mi se pare ca au jocul si asemanarea cit mai apropiata de pestisori prada

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Re: Castiga un Jackall la alegere!

Mesaj de Ioan S. » 27 Mar 2007, 12:28

Jackall - Magallon (Swimbait articulat )
Lungime: 113 mm
Greutate: 13,7 g
Model: suspending

1. De ce ai ales modelul respectiv;
Mi-a placut aspectul natural si faptul ca este articulat .

2. La ce specii de pesti intentionezi sa folosesti voblerul;
Avat si eventual stiuca.

3. Ce tehnici de recuperare/prezentare ti se par potrivite pentru
aceasta naluca si si ce tehnici anume ai incerca/experimenta cu aceasta
naluca;

Recuperare lenta cu mici zvicniri din virful lansetei.

4. Echipamentul pe care l-ai folosi cu naluca aleasa - lanseta,
mulineta, fir etc.;

Voi folosi lanseta, mulineta, firele pe care le am acum in dotare (cu mentiunea ca firele ar mai putea fi inlocuite)
Lanseta MASTER ZANDER A10-40, lungime 2,70 m.
Mulineta JAGUAR DL 2000 FD .
Fire: Pentru avat fir monofilament Trabucco T-FORCE SUPER CAST 0,165 mm.
Pentru stiuca fir textil Fire Line 12 lb + struna metalica.


5. Pe ce ape ai incerca aceasta naluca si cat de "prinzator" ti se pare
modelul ales, la prima vedere;

L-as incerca pe riul Prut. Pare prinzator pentru avat. Ma gindesc ca ar putea fi superior oscilantelor si-sau rotativelor.

6. Ce importanta acorzi pescuitului la vobler - fata de celelate
tehnici si naluci (linguri, jiguri etc.).

Nu prea am pescuit la vobler. De fapt nu am decit 3 bucati in dorare si dintre acestea nici unul nu a prins inca.
Pentru mine pescuitul la vobler ramine doar o provocare.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Mar 2007, 12:42

Pentru ca este prima editie a concursului, Echipa Abrevis a ales nu doar un singur castigator, ci trei castigatori - insa numai dintre participantii care au dat raspunsurile corecte si complete (multi n-au mentionat culoarea modelului ales si existent pe stoc in acel moment in magazinul online Abrevis - conditie esentiala pt. participarea la concurs).

Castigatorii primei editiii a concursului "Castiga un Jackall la alegere!" sunt:

- d4md3od (Resita) - Jackall Smash Minnow, culoarea Pearl Chartreuse

- taicanoe (Banat) - Jackall Mask Cicada, culoare Nini Melon - Tiger

- Alexandru Varga (Deva) - Jackall Baby Bunny30, culoare Bloody Mat Clear


Cei trei castigatori sunt rugati sa trimita datele personale (numele complet, adresa completa si un numar de telefon) printr-un PM lui AndreiZ, pentru ca premiile sa le poata fi trimise cat mai curand de catre organizatori - Echipa Abrevis."

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Mar 2007, 12:43

Pentru ca este prima editie a concursului, Echipa Abrevis a ales nu doar un singur castigator, ci trei castigatori - insa numai dintre participantii care au dat raspunsurile corecte si complete (multi n-au mentionat culoarea modelului ales si existent pe stoc in acel moment in magazinul online Abrevis - conditie esentiala pt. participarea la concurs).

Castigatorii primei editiii a concursului "Castiga un Jackall la alegere!" sunt:

- d4md3od (Resita) - Jackall Smash Minnow, culoarea Pearl Chartreuse

- taicanoe (Banat) - Jackall Mask Cicada, culoare Nini Melon - Tiger

- Alexandru Varga (Deva) - Jackall Baby Bunny30, culoare Bloody Mat Clear


Cei trei castigatori sunt rugati sa trimita datele personale (numele complet, adresa completa si un numar de telefon) printr-un PM lui AndreiZ, pentru ca premiile sa le poata fi trimise cat mai curand de catre organizatori - Echipa Abrevis."

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2689
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de johnnybravo » 28 Mar 2007, 19:40

felicitari la castigatori :)

io-mi cer scuze de la ceilalti care au urmat exemplul meu fara culoare :(
adevarul e ca initial cand s-a creat threadul linkurile au fost scrise gresit asa ca prin simplu click am fost dus pe prima pagina a site-ului care are o rubrica de Naluci ceea ce se cerea aici dar era de fapt un catalog fara preturi, fara culori...ulterior am vazut linkurile corectate dar nu am mai updatat si postarea mea :) :oops:

Închis