WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN2013

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de lazarini » 21 Mai 2013, 13:14

apsalba scrie:...Și un oarecare gyorg, căpitanul echipei naționale. Nu vor scăpa nesancționați și restul băgătorilor de seamă care cică erau membrii oficiali ai delegației.
Adelin, mai mergi în Irlanda? :lol: :lol: :lol: :lol:
Tu gandesti inainte de a scrie? Oamenii astia au facut pentru pescuitul sportiv mai mult decat vei reusi sa faci tu toata viata.

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de WBF » 21 Mai 2013, 13:22

Daca asa incepi o treaba, este deja trist.
Nu de alta dar tu nu ai decat o tolba de acte si multe vise.
Si ca de obicei te tii de mizerii ceea ce-ti atrage noi si noi prieteni.
Incearca te rog sa-ti aduci aminte de decenta si sa nu mai faci pe zmeul plin de bani pentru ca ambii stim ca esti subtire la capitolul asta.
Am sincere indoieli la 3/4 din ceea ce scrii pe aici nu de alta dar "realizarile" tale sunt extrem de vizibile.
Ar trebui sa intelegi ca doar in marasmul intelectual in care te balacesti toti sunt ori prosti, ori niste "oarecare" ori ti-au cigulit din palma sau o sa-ti ciguleasca.
Ia o oglinda prietene, dar pe furis sa nu se sparga din prima :D

Grija mare cu apelativele ca iar iei o pauza, numa zic...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Mai 2013, 13:29

apsalba scrie:Dar, să revenim la subiect. MTS a primit sesizarea FRPS privind participarea neautorizată în numele României a lotului LRS de pescuit la pești răpitori de pe mal. Se pare că sancțiunile vor fi pe măsură, adică amendarea membrilor delegației și retragerea CIS-urilor tuturor cluburilor membre LRS care organizează un Campionat Național ilegal și se erijază ca reprezentanți ai României la competiții oficiale internaționale.
mihuță, ai ocazia să-ți reprezinți colegii. Cel mai hazliu este un oarecare Mircea Teodorescu, care acum câțiva ani eu îi cumpăram voblere, din banii mei și care acum s-a împopoțonat cu titlul de Team manager. Și un oarecare gyorg, căpitanul echipei naționale. Nu vor scăpa nesancționați și restul băgătorilor de seamă care cică erau membrii oficiali ai delegației.
Adelin, mai mergi în Irlanda? :lol: :lol: :lol: :lol:

Intrebare :FRPS, este afiliata la acele organisme internationale ,la competitiile carora au participat reprezentantii Romaniei??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de apsalba » 21 Mai 2013, 13:35

lazarini scrie:
apsalba scrie:...Și un oarecare gyorg, căpitanul echipei naționale. Nu vor scăpa nesancționați și restul băgătorilor de seamă care cică erau membrii oficiali ai delegației.
Adelin, mai mergi în Irlanda? :lol: :lol: :lol: :lol:
Tu gandesti inainte de a scrie? Oamenii astia au facut pentru pescuitul sportiv mai mult decat vei reusi sa faci tu toata viata.
Da, au făcut un rahat. Nu au făcut altceva decât să-și exacerbeze propria personalitate. Un narcisism prost înțeles. Dacă citești blogul LRS ai impresia că asiști la o sedință a alcoolicilor anonimi. Citește propriile îmbărbătări dinainte de CM și tăcerea suspectă după ce s-au făcut de râs.

WBF, mă dezamăgești. Parcă ziceai că ești ceva mare jurist sau nu mai știu ce. Păi tu, care ar trebui să pui legea înainte de toate, îi îndemni pe alții să încalce legea?
Nu caut să-mi fac prieteni pe acest forum. Încerc să-i fac pe pescarii sportivi să înțeleagă faptul că sunt pe un drum greșit și să se îndrepte.
Ia și citește. Poate se prinde ceva și de tine:
https://www.facebook.com/popescu.stefan.31?ref=tn_tnmn

PS Dă-mi exemplu de o mizerie pe care am făcut-o!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de apsalba » 21 Mai 2013, 13:37

semlecangheorghe scrie:
apsalba scrie:Dar, să revenim la subiect. MTS a primit sesizarea FRPS privind participarea neautorizată în numele României a lotului LRS de pescuit la pești răpitori de pe mal. Se pare că sancțiunile vor fi pe măsură, adică amendarea membrilor delegației și retragerea CIS-urilor tuturor cluburilor membre LRS care organizează un Campionat Național ilegal și se erijază ca reprezentanți ai României la competiții oficiale internaționale.
mihuță, ai ocazia să-ți reprezinți colegii. Cel mai hazliu este un oarecare Mircea Teodorescu, care acum câțiva ani eu îi cumpăram voblere, din banii mei și care acum s-a împopoțonat cu titlul de Team manager. Și un oarecare gyorg, căpitanul echipei naționale. Nu vor scăpa nesancționați și restul băgătorilor de seamă care cică erau membrii oficiali ai delegației.
Adelin, mai mergi în Irlanda? :lol: :lol: :lol: :lol:

Intrebare :FRPS, este afiliata la acele organisme internationale ,la competitiile carora au participat reprezentantii Romaniei??
gigione,
La organismul sportiv respectiv este afiliată România, iar aceasta este în drept să-și desemneze reprezentantul, în condițiile legii și statutului CIPS.
Ia și te convinge:
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de razvan m. » 21 Mai 2013, 13:47

Propun banarea permanenta a acestui user cu nume de persoana juridica, pentru postare continua de info false si jignirea repetata a mai multor utilizatori de forum cu vechime considerabila.
Forumul ar deveni un loc mult mai agreabil in lipsa acestui personaj negativ.

Multumim anticipat moderatorilor !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Mai 2013, 13:52

Conform articolului 4 din statul la care mi-ai facut trimitere(mersi frumos),spune ca pot fi membrii,citez,
The Federations or the other National Bodies that wish to become affiliates to an International
Federation of C.I.P.S., i
n conformity with article 3, item 1, must present a particular application
form to C.I.P.S. specifying what type of member they wish to become. The form shall be sent to
the Federation in question, which will make its decision in this matter. In case the decision is
positive, the C.I.P.S. Congress will make its decision on the affiliation.
4. Each Nation shall not be allowed to enter more than one National federation or other
No bun,de unde rezulta ca ...'Romania'' este membra,sau afiliata??Problema FRPS-ului,este aceasta..
or the other National Bodies
Acestia sint ajvps-ul,conform statutului,nu este obligatoriu sa fie afiliata federatia pe ramura de sport din tara respectiva..

Asa ca mai lasa aburerile,ca nimeni nu sa substiuit cuiva,ci pur si simplu ,Romania a fost reprezentata ca si pina acuma ,de un lot afiliat ajvps- the other National Bodies-si care din punctul de vedere al celor de la CIPS,este membru cu drepturi depline..basca ultima numire a lui T.Bentu ,care le fortifica pozitia..

Asa ca lasa amenintarile cu '' dat cu subsemnatul'' si ''substituirea de calitati oficiale'',ca ai vorba lui Razvan, :D ...un viciu de gindire.. :D Nu mi-o lua in nume de rau,dar in felul asta nu faci decit sa te afunzi peste masura in ridicol,nu procesele si amenintarile sint calea de ati atrage membrii ci seriozitatea si dovada concreta a faptului ca esti capabil sa organizezi competitii..nici nu stii cit de evident este din exterior acest adevar..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de WBF » 21 Mai 2013, 13:52

apsalba scrie:
PS Dă-mi exemplu de o mizerie pe care am făcut-o!
Ultimul tau concurs de pescuit, ceva baracuda, lasata cu plangeri penale si strans cu usa.
Si poate discutam si de club cetate putin, asa, pe margine. Vrei?

PS: Nu sunt jurist si nu tin minte sa fi indemnat pe cineva sa incalce legea
Grija mare ca asta suna a calomnie :D

Eu zic ca deja iar ai inceput sa te intinzi si ti-ar prinde bine o mica perioada de relaxare.
Asa ca subscriu la banarea ta

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Mai 2013, 13:59

Citește propriile îmbărbătări dinainte de CM și tăcerea suspectă după ce s-au făcut de râs.
Nu sa facut nimeni de ris.
Romanii sint foarte buni la pescuit din barca.
Pescuitul de pe mal e alta mincare de peste.Campionatul de pescuit de pe mal e abia la inceput..sint sigur ca ai nostrii or sa invete din greseli si se vor clasa mai bine in viitor..
Acolo se pescuieste intr-un mod pe care nici macar nu ti-l imaginezi..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: WORLD CHAMPIONSHIPS BOAT FISHING WITH LURES, ENNISKILLEN

Mesaj de WBF » 21 Mai 2013, 14:00

Gigi, omul nu e pescar ci procesoman.

Scrie răspuns