Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Apr 2012, 11:37

apsalba scrie:Având în vedere ora postării, se presupune că activitatea în atelierul tău de tâmplărie este în toi. Cred că șeful tău ți-a montat un calculator la circular, cu legătură la internet. Adeline, dacă tot ești șomer, scrie cu numele tău, lasă-l pe amărâtul ăla în pace.
PS Nu am dreptate în ce am spus?

Fraiere,fiind propriul meu sef,afla ca imi fac programul cum doresc..rareori incep programul matinal...
Mai intii trebuie sa ma amuz,citind despre tragicomediile in care joci mereu rolul principal..
Pentru mine esti o sura de amuzament ,pe care doar Gerula o intrece..

Cit despre Adelin la ora postarii mele,era plecat de multisor din Arad.Motivul??

Stii, la Periprava,se desfasoara primul concurs in cadrul diviziei master,concurs ce are ca tinta stiuca.
Presupun ca in aceasta dimineata ,Adelin era prea ocupat cu imbarcarea,in desfasurare sau in asteptarea acesteia,ca sa iti acorde tie atentie.Caci Adelin este un excelent pescar de competitie,genul pe care ti-ai dori sa il ai pe arca ta..
Atita tot,ca Adelin este mult,mult prea destept sa urce pe o barca care nu va ajunge in veci la destinatie.. :D :D :D :D

Federatia ta,pardon,federatiile tale,au reusit sa organizeze vreun concurs anul acesta??

Dar chitante si alte justificari ai in cazul fiasco-urilor de concursuri pe care le-ai organizat??

Nu cred ,asa ca nu mai da tu lectii pe acilea,caci scopul tau e clar...pui umarul serios la dezbinarea celor din L.R.S.
dU-TE SI MAI IA LECTII DE DREPT ,LA FARA FRECVENTA,CACI DUPA CE PRACTICA NE-AI DEMONSTRAT CA STII SA FACI IN DOMENIU,e clar ca esti total pe linga... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Apr 2012, 11:40

apsalba scrie:Tavi,
Se vede că ai ceva lacune privind managementul. Proiectul de la Orăștie nu este o baltă în care doar dai cu bățul. Are posibilități de cazare, masă, agrement, fermă piscicolă, etc. Pescuitul sportiv este doar o componentă și ți-am mai explicat că pentru mine veniturile nu se reduc la taxarea pescuitului sportiv. Pentru Orăștie intenția este să fie o pistă pentru copii și juniori. Restul pentru agrement și valorificare. Văd că stai rău și cu geometria. La tine totul se reduce la pătrat. Din logica ta deduc că pătrat este capul tău. Ia analizează ce lungime ar avea aceeași suprafața dacă ar fi dreptunghiulară. Sau altă formă geometrică. Pista are cel puțin 2 km pe 3 sectoare. Intră ușor 150 de standuri. Apropo, o să fie și o pistă de casting. Seamănă cu un teren de fotbal. Plat, gazon, 70 ml lățime și 250 ml lungime. Peste vreo lună o să începem înierbarea, după ce se finisează taluzarea pistei de pescuit sportiv și se depune stratul vegetal.
Avem si noi un asemnea teren intre poduri...Ne-a costat sa indepartam niste buruieni..
Bine ar fi daca masura s-ar aplica si printre cei ca tine..n-ar mai deranja nimeni pescuitul si poate asa nu ar mai fi bulversari de tot felul
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de Tavi » 20 Apr 2012, 11:43

A, deci este un dreptunghi 90X2000
Asadar, revin:
venituri sunt 1.600.000, din care
cat din taxarea pescuitului pe balta?
cat din cazare?
cat din agrement, casting, etc
cat din ferma piscicola? apropo - in acelasi dreptunghi e si ferma psicicola? :lol:
Si parca ziceai ca valorifici ieftin pestele ca sa combati braconajul...deci putem considera 0 profit pe linia asta de business :mrgreen:
Cheltuieli?
paza
cazare
masa
daca ai cazare inseamna ca vei construi, (ai bani?) deci tre sa bagi si ceva amortizari serioase pe cheltuieli
etc
Profit?
Deci din profit merg 51% la consiliu si 49% la federatie, nu din venituri... domnule manager :lol1:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de MatrixVR5 » 20 Apr 2012, 11:47

:lol: :lol: :lol: , nu cunoaste termenul de concurs / competitie . Pacat , poate participa si el ca sponsor cu acte in regula cum ii place , daca concurent la artificiale nu-i place . :lol: :lol: :lol:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Apr 2012, 11:55

El cunoaste doar teoretic..
Si cind a organizat fiasco-urile alea,au organizat altii ,caci daca lasau totul pe mina lui,nu iesea nici cit a iesit..
Amintiti-va ca le-a promis concurentilor de la Doripescu,membrii f.n.p.s.r.,ca le ofera cazare si mincare din partea federatiei..
Pina la urma acestia au platit din buzunarul propriu,cu promisiunea ramasa doar in stadiul acesta,ca le deconteaza..Au dormit claie gramada pe unde au putut..cel putin asa am citi pe topicul cu acest subiect de pe forumul stationaristilor..

Si atunci asta vine si vobeste de cutia milei... :lol: :lol: :lol: :lol:
Hai mah sa facem o cheta, poate il trimitem undeva la iarba verde vreo 3luni de liniste si sedative ,ii mai stopeaza din boala..
Dumitreeee,pe unde esti??Hai sa mai aduni neste fonduri pentru vitregiti ai sortii ,precum Fane Federatie Pierduta,hai Dumitre ca la strins da fonduri te pricepi.Tu si cu pustiu'.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de apsalba » 20 Apr 2012, 11:57

Tavi,
N-o mai da cotită. Suprafața este de 319.000 mp. Și nu am timp să-ți fac ție proiecții financiare. Fă-le singur. Văd că persiști în prostii. 2 laturi a 2.000 fac 4.000 în total și eu am zis de 2.000 ml. Mai perseverează. Cel mai simplu ar fi să te deplasezi la fața locului.
PS Cu bani orice prost știe să facă afaceri. Prin oportunități de afaceri suntem câțiva. Lacurile nu costă bani, iar pentru construcții există fonduri de finanțare. :lol: :lol: :lol: :lol:

Matrix,
Nu mai am timp de competiții. Îi las pe alții. Eu mi-am propus să le creez condiții pentru așa ceva. E ceva anormal?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Apr 2012, 12:02

apsalba scrie:Tavi,
N-o mai da cotită. Suprafața este de 319.000 mp. Și nu am timp să-ți fac ție proiecții financiare. Fă-le singur. Văd că persiști în prostii. 2 laturi a 2.000 fac 4.000 în total și eu am zis de 2.000 ml. Mai perseverează. Cel mai simplu ar fi să te deplasezi la fața locului.
PS Cu bani orice prost știe să facă afaceri. Prin oportunități de afaceri suntem câțiva. Lacurile nu costă bani, iar pentru construcții există fonduri de finanțare. :lol: :lol: :lol: :lol:

Matrix,
Nu mai am timp de competiții. Îi las pe alții. Eu mi-am propus să le creez condiții pentru așa ceva. E ceva anormal?


Doamne nu ne lasa la greu..
Ajunge un Basescu,si un Boc
In pescuit,nu-i mai nevoie
Sa fie si-un Popescu la ..mijloc.. :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de Tavi » 20 Apr 2012, 12:07

Pai io credeam ca-s facute deja proiectiile astea. Sa inteleg ca nu ai cheltuieli deloc?
apsalba scrie:
PPS Din proiecțiile financiare pe care le-am făcut pentru proiectul de la Orăștie, veniturile estimate sunt de 1.600.000 lei/an, din care 51% merg la Consiliul local, 49% revin federației.
Inseamna ca e cel mai tare proiect pe care l-am vazut pana acum. 0 cheltuieli, veniturile se duc direct la "actionari". In lumea fizicii asa ceva s-ar numi perpetuum mobile.
Din pacate nu exista. Tot asa cum in economie nu exista venituri fara cheltuieli. Tu chiar esti cel mai tare manager... :lol1:
Gata, m-ai convins, multumesc. :lol:
p.s ai spus ca suprafata totala e de 32 ha din care 18 ha luciu.
Ultima oară modificat 20 Apr 2012, 12:09 de către Tavi, modificat 1 dată în total.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de MatrixVR5 » 20 Apr 2012, 12:09

apsalba scrie:
Matrix,
Nu mai am timp de competiții. Îi las pe alții. Eu mi-am propus să le creez condiții pentru așa ceva. E ceva anormal?
Corect dar dupa ce vad si aud , ne cam laudam cu ceva ce nu exista :lol: .
Dovada = poze / filmulete / multumiri din partea concurentiilor => UNDE ???
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Vicecampion mondial la Spinning retras din competitie

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Apr 2012, 13:13

...'Multumiri din partea concurentilor?""
Pai au rugat un nene procuror sa le exprime :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns