Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de LucianBc » 22 Mar 2013, 19:19

Acolo , La BEST 5 trebuie sa faci conversia din euro in dolari pt comentarii, si iti da cu virgula

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de old_radu » 22 Mar 2013, 20:10

...no bine , bine , da' la concursul asta participa si "zavera" ?
:roll:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de vali stratonov » 22 Mar 2013, 21:01

LucianBc scrie:E a doua oara cand imi pui placa asta cu: Ce am facut eu pt Liga.
Orice ai fi facut momentul cand ai vrut sa spargi liga si ai fugit la nea Fane, momentul ala nu il uita nimeni. Si culmea acu te-ai intors la matca! Traseism politic.
Un om cu un asemenea caracter nu are dreptul sa-mi spuna mie ce sa zic si cand sa zic.
Despre mine nu vorbeste lumea pe la colturi si nici nu voi da ocazii.
Asa ca treaba aia cu ciocu mic nu merge la mine. Cauta altu domnule Prezident.

La Best 5 de ce nu faci comentarii. Cu bugetul de acolo tot in Suedia?
Colegu'( cu nickname de oras) :shock: :shock:Lucian Bc , ce vorbim noi si ce argumente incerci sa ai tu ... :wallbash: :wallbash:
Nici macar sa tii minte ce am scris nu esti in stare .... :roll:
Iata:
1. Nu am scris nimic despre ce am facut eu pt Liga ....ci pt fenomenul competitional din RO.. :D
2.Despre Liga TU unul vorbesti doar dupa ureche ....habar nu ai pe ce lume esti....urechist din pacate, poate il suni pe Nedelcu Alin sa-l rogi sa-ti faca o prezentare despre ce si cum a stat treaba in LRS ...
3. Nu ti-am zis niciodata ce sa zici sau cind sa zici.... :roll: :roll: rugamitea era sa nu vorbeti in necunostinta de cauza. :cry:
4.Depre tine cred ca nu are niciodata sa vorbeasca cineva din pescuit deoarce cred ca vei ramine o" vesnica si tinara speranta" :D :D :D
5. "Ciocu mic" sa-l tii cind mai doresti sa arunci vorbe goale , nicidecum la dreptul de-a avea opinii.... :wink:
6. Best 5 este alta Marie cu aceasi PALARIE ..... :D :D

p.s Auzi poate ne spui si noua care e paritatea yen -forint :D :D :D :D , vezi sa nu-ti prinzi urechile ... :respekt:
Acum haidi pa , ca ai treaba multa cu lamuritul oamenilor care sa se inscrie la concurs pt. a obtine reteta financiara perfecta. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de LucianBc » 24 Mar 2013, 16:19

Ce nu stiu eu cum sta treaba? Ce sa-l intreb pe Alin.
Ai fost sau nu grande viceprezident In FRPS. Nu iti tranbitai demisia pe forum si asteptai aplauze pentru marele curaj de a fugii din balastiera?
Daca zici ca Best 5 e alta Marie cu alta palarie spune-mi care sunt deosebirile intre cele doua concursuri?

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de vali stratonov » 24 Mar 2013, 18:40

Daca zici ca Best 5 e alta Marie cu alta palarie spune-mi care sunt deosebirile intre cele doua concursuri
Mai LucieneBC, cred ca am sa renunta sa iti mai raspund pt. ca observ ca nu prea esti in stare sa retii ceea ce scrie lumea ...domne fereste sper ca nu suferi de boala copiilor neatenti si deconcentrati :roll: :roll:
Eu scriu :
. Best 5 este alta Marie cu aceasi PALARIE ....
Adica e FIX aceasi Marie cu aceasi palarie :D :D ( reteta financiara, identica :roll: ) .....chiar daca sunt unele diferente atit la costuri cit si la taxa de inscriere.

Sa ne intelegem clar , intre ceea ce promovezi tu si best 5 nu-i nici o DIFERENTA :wallbash: :wallbash: ....eventual daca ne raportam la taxa care acolo e de 1000 euro fata de 808 euro la tine :roll: ....dar cu siguranta costurile cu transportul pe apa sunt ceva mai mari pina la Periprava decit pina la "Ardeleanu"....si de acolo poate da cu "virgula". :roll:

Din punctul meu de vedere e strigator la cer sa ai in Delta Romaneasca asemenea tarife la transport, cazare, masa , inchiriere barci , etc......despre pescuitul si pestii din incinte nu comentez, e altceva decit pe apele publice lucru care cu siguranta costa .

Cu banii dati pe un concurs de genul acesta gen Best 5 sau Monstru , crede-ma ca daca esti istet si te ocupi din timp de rezervari masina , bilete avion , cazari , etc pescuiesti linistit 1 saptamina in Suedia, nu 14-16 ore . :roll: :roll:

In definitiv si la urma urmei atita timp cit mai exista doritori sa plateasca pt. asemenea "servicii" si concursuri cu premii in sistem "Caritas" (toti platesc, unii cistiga) e OK.

Iti doresc concurs reusit si lista plina cu doritori , desi se vede ca INCA nu se inghesuie lumea ......dar timp mai este.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de LucianBc » 24 Mar 2013, 19:11

Ok, lamurit.
Hai sa inchidem subiectul aici.
Multumesc de urari!

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de LucianBc » 25 Mar 2013, 19:30

1.Walter Cor & Cristian Bunghez
2. Dan Dibu & Adrian Luchian
3. Marius Codarcea & Vasile Știopei
4. Marius Balan & Mihai Zaharia
5. Silviu Dragan & Sorin Monar

Covaliu R
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 26 Mar 2013, 16:41

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de Covaliu R » 26 Mar 2013, 16:47

Concursul se desfasoara in incinta din spatele localitatii Chilia zisa " La Ardeleanu " ???

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de LucianBc » 26 Mar 2013, 16:58

Da, acolo este o pista si la Statia 11 a doua pista. Se va pescuii pe aceste 2 locatii

Covaliu R
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 10
Membru din: 26 Mar 2013, 16:41

Re: Trofeul OPERATIUNEA MONSTRU editia a doua

Mesaj de Covaliu R » 26 Mar 2013, 17:20

Am fost in decembrie in incinta de care vorbiti dus de cineva din Periprava ca la pomul laudat , incinta din dreapta era secata complet si am intrat in cea din stanga care este formata din doua canale principale si restul ochiuri prin stuf . Canalele erau sufocate de plase de nu puteam sa dam la vasle !!!!!! Am prins in doua zile pentru care am platit 100 Ron pe zi trei marle de max 1.5 kg bucata . Folosind " cheia" succesului in delta respectiv niscai tarie am aflat de la niste slujbasi ai locului cam pe unde a ajuns stiuca din incinte :oops: :oops: :oops: :oops: . A treia zi am mers la vestita statie 11 ca sa ne " scoatem parleala " , am fost intr-o incinta cam la 500 m de debarcader unde lucrau de zor un escavator si o draga , apa era agitata si tulbure fapt care nu a impiedicat administratorii locatiei sa ne ceara 100 ron IN AVANS ( oare de ce ????) , din incinta tocmai ieseau trei pescari din Bucuresti , am inteles ca de la ARROW care ne-au spus ca sunt in a doua zi de GAURA si plecau bombanind , am refuzat sa mai platim si am plecat extrem de dezamagiti de " MIRIFICILE LOCATII MULTPREALAUDATE " si ne-am incarcat totusi in ultima zi bateriile la Periprava unde contra unor tarife de 5 stele ! am reusit totusi sa facem cateva poze cu coltzoase over 5

Scrie răspuns