Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de Sorin » 11 Oct 2014, 17:50

FIPS CIPS si campionatele lor ,,mondiale ''la rapitor din barca se dovedesc inca o data a fi niste treburi neserioase .....nu e prima oara cand au loc astfel de mizerii ieftine din partea organizatorileor
Probabil Mateoli si cu Varvara s-au gandit doar unse sa mai organizeze o bauta ....statiune frumoasa , aer curat ...peste ioc ....nu e posibil sa faci mondiale pe o apa unde se prind cativa pesti....
In Ucraina a fost iar ceva asemanantor , schimbau refgulile pe loc in fct de interesul lor
Poate va intelege si echipa nationala ca se iroseste in niste ,, mondiale '' indoielnice .
E pacat . Trateaza cu prea mare seriozitate niste concursuri care nu-i respecta ca si concurenti .
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de Adelin » 11 Oct 2014, 21:51

...si care e concluzia?! Asta e nivelul competitiilor in Europa, din păcate nu stiu sa fie alta alternativa. Vorba aia: asta-i pu.la cu asta fu.tem!...
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de SF » 11 Oct 2014, 21:57

Mama , nu-mi vine sa cred , taman si io ma intrebam de ceva vreme :wink: , ce asa multa importanta in mondiale si europene ....asa-i ca nu conteaza prea mult :wink:

Ii ceva concurs rapitori care sa conteze in Europa , sau inca mai sant multi care viseaza ......

Atata vreme cat nu se aduce , sau induce , circu Bassmaster , pe batranu continent nimic nu merita , decat la nivel personal .Nu in lumea de azi .

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de SF » 11 Oct 2014, 22:00

A da , imi amintesc , era un prichindel care "Living en America "(J. Brown dixit ),inca mai visa .

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de Tavi » 12 Oct 2014, 19:34

I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de Sorin » 12 Oct 2014, 20:15

Adelin scrie:...si care e concluzia?! Asta e nivelul competitiilor in Europa, din păcate nu stiu sa fie alta alternativa. Vorba aia: asta-i pu.la cu asta fu.tem!...
atunci daca asta e nivelul , nu are sens participarea la asa ceva .
ori bass si noi , ca doar asta e ceva serios in Europa , ori sa pastreze resursele in competitia interna .

si o spun demult ..
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de vali stratonov » 12 Oct 2014, 21:11

.........ori sa pastreze resursele in competitia interna .
Asta o spun eu de mult dar nu prea are cine sa auda ... :oops:
Unii se dau cu Trekker sau Bassboat prin alte parti , iar noi am ramas cantonati in gonflabile cu 5 cai, iar in unele cazuri "ecologistii ardeleni " vor numai electrice pe lacuri montane in campionatul intern ......de risul curciii :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
Cu atit mai mare performanta baietilor de anu trecut in Irlanda precum si celor de anul acesta in Franta ....
RESPECT DOMNILOR..... :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de SF » 12 Oct 2014, 21:38

vali stratonov scrie: Unii se dau cu Trekker sau Bassboat prin alte parti , iar noi am ramas cantonati in gonflabile cu 5 cai, iar in unele cazuri "ecologistii ardeleni " vor numai electrice pe lacuri montane in campionatul intern ......de risul curciii :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: t:
De rasu curcii ii sa te dai dupa bibanei de 15 cm cu Trekker sau Bassboat , intr-o tentativa penibila de a imita circu de pe ocean . Stupid deja sa te razi de acei ecologisti ardeleni , pentru ca ei inteleg in alt fel raspectu fata de natura si implicit pesti .

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de Adelin » 12 Oct 2014, 21:54

Părerea mea e ca Romania trebuie sa iasă afara, chiar daca nivelul competitiilor in Europa nu se ridica la cel din state. Oricum nu cred ca romanii s-au facut de ras. Problema noastră e ca niciodată nu suntem multumiti de rezultat si de aceea avem mereu frustrari. Nu avem de ce sa gândim asa, sa fi intre primii din lume e un rezultat bun si atât. Ce rost are sa cautam nod in papura?! Anul trecut in Irlanda m-a fascinat atitudinea Africii de Sud. Desi dupa prima zi credeau ca or sa mute muntii a doua zi când au aflat rezultatul final au rămas cu zâmbetul si buna dispozitie din prima zi. Fără ranchiuna si alte prostii.
Hai sa vedem partea plina a paharului: am iesit bine! Bravo baieti!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Stiri Campionatul Mondial de Rapitori din Barcă 2014

Mesaj de ULK » 12 Oct 2014, 22:39

Si cine crede ca in State (unde este vorba mai mult despre bani si interese decat de simple orgolii) e totul pe fata si fara mish-mash-uri, e un naiv :)

Iar ideea, ca specia si talia pestelui ar face diferenta ma face sa rad...este vorba despre cu totul altceva :). No money...no big circus...thats all.
Si nu va fi niciodata...suntem si vom fi prea mici fata de ei... Facem ce putem...ca radem sau plangem de situatie, depinde care cum o percepe, dar asta nu va schimba nimic.
Imitarea lor este realizabila pana la un anumit punct, dar fara adaptarea la conditie autohtone este hilara si chiar penibila.

Cine vrea BASS...cu majuscule da...sa emigreze si sa isi schimbe macar prenumele in John, Steven .....cine nu, sa deflieze mandru ( nu la bascalie) sub steagul roman!!!
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns