SPINNING 4EVER Clasament si IMPRESII

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

SPINNING 4EVER Clasament si IMPRESII

Mesaj de ovidiu14 » 11 Apr 2005, 09:09

In urma concursului desfasurat sub organizarea ASOCIATIEI PESCARI4EVER la DARVARI in data de 9 aprilie primele 10 locuri arata astfel:

1. EUGEN GERMAN 16,6 KG

2. ILIUTA GOEAN 6,1KG

3. SEVER GROSU 5,4KG

4. ROBERT BOANTA 4,8KG

5. ANDREI ZABET 4,6KG

6. IOAN RADU GABRIEL 2,1KG

7. FLORIN MUSCALOIU 2,1KG

8. CONSTANTIN COJOCARU 1,1KG

9.MIRCEA CIOBANU 1KG





DAN BANU 2,8kg(salau) cea mai mare captura dar .......




Evident castaigatori au fost toti participantii indiferent de calitatea pe care au avut-o in acest eveniment prin oportunitatea de a se intalni la un loc mai bine de 60 de pescari sportivi avnd prilejul de a se cunoaste si de a imparatasi o atmosfera deosebita .
Multumind tuturor celor ce au facut posibila organiarea acestui concurs si concurentilor pentru o atitudine mai mult decat sportiva si fair va asteptam la un urmator eveniment organizat de asociatia Pescari 4ever.

Evident in cadrul acestui topic sunt asteptate impresiile voastre de dupa concurs , indiferent de natura avand in vedere ca nimeni si nimic pe pamant nu e perfect .

Fir intins tuturor !
Ultima oară modificat 12 Apr 2005, 11:05 de către ovidiu14, modificat 1 dată în total.
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
al. trentea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 28 Oct 2004, 10:34
Localitate: bucuresti

Spinning 4Ever - Precizari

Mesaj de al. trentea » 12 Apr 2005, 10:56

Stimati pescari participanti la concursul "Spinning 4Ever" 2005.

In numele Asociatiei "Pescari 4Ever" doresc sa va multumesc pentru conduita si spiritul in care s-a desfasurat acest concurs.
Consideram ca scopul pe care ni l-am propus a fost atins: un concurs atractiv, intre prieteni, desfasurat pe un luciu de apa adecvat competitiei.
Analizand concursul de la inceput si pana la sfarsit, stim ca s-au facut si greseli, pe care speram ca pe viitor sa nu se mai repete, si ne cerem oficial scuze pentru aparitia acestora.
Au existat neconcordante intre regulamentul postat pe site, si modul in care s-au atribuit premiile. Luand act de aceasta situatie, Asociatia va lua masurile necesare de a i se acorda lui Sever compensatiile echivalente locului 3, impreuna cu scuzele de rigoare, intr-un cadru adecvat.

Clasamentul final arata astfel:

Locul 1 - Eugen German
Locul 2 - Iliuta Goean
Locul 3 - Sever Grosu
Trofeul Mobby Dick: Dan Banu

Lui Iliuta si lui Sever li se vor inmana diplomele corespunzatoare

Demersurile noastre in a gasi o modalitate de a indrepta lucrurile, in spiritul camaraderiei ce leaga pe pescari, s-a izbit de refuzul lui Dan Banu de a returna un premiu care i s-a acordat pe nedrept, tinand cont de regulamentul postat de site.
In baza acestui fapt, Asociatia Pescari 4Ever isi rezerva dreptul de a interzice accesul lui Dan Banu, la oricare din actiunile viitoare ale Asociatiei, si lanseaza un semnal si celorlalte asociatii de profil.

Va multumim pentru intelegere.


Al. Trentea, Presedinte al Asociatiei "Pescari 4Ever"

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

concursul a fost clar un succes

Mesaj de musKloiu » 12 Apr 2005, 18:22

"Premiul pentru cea mai mare captura nu e cumulativ." Asta mi se pare o prostie da daca e regula prinsa in regulamentul concursului trebuie sa fie lege....da tot prostie ramane. Mai rau e ca unii dintre concurenti ori au pierdut rigla ori au rupt o bucata din ea am vazut cu totii cum se cantareau la total salai de 25-30 cm pe care noi cei corecti i-am eliberat.......

iliuta goean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 25 Feb 2004, 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iliuta goean » 12 Apr 2005, 18:30

ti-am mai raspuns si la topicul celalalt dar mai am o nedumerire:

care noi toti am vazut?

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 12 Apr 2005, 19:47

Daca te uiti putin pe clasament la nume o sa observi ca nu sunt anonim gen tip model "gigi_peskriciu" asa cum ai spus: " sa afirmi asa ceva acum, sub anonimat, este penibil". Sunt convins ca o sa confirme si altii ce am spus eu .In legatura cu afirmatia ta ca de ce nu am spus atunci ....nu mi sa parut un concurs in care sa te apuci sa faci contestatii si am spus ce am spus pentru ca mi s-a parut ca a fost un concurs intre prieteni...unul bazat pe ....FAIR-PLAY... sau nu asta a fost?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 13 Apr 2005, 06:51

Concurs intre prieteni a fost ieri intre mine si Horia cand el a zis "Cine prinde primul da o bere!" :lol:
altfel, n-ai sa vezi concursuri cu premii fara probleme pe la noi, ca doar suntem latini si trebuie sa incercam ceva tertipuri. Oricum, vinovatii nu sunt cei de la P4E. Le-a mai scapat cate o chestie, ziceti ce aveti de zis si data viitoare va fi mai bine!

Avatar utilizator
vanatoruldepesti
veteran
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 24 Sep 2004, 18:30

Mesaj de vanatoruldepesti » 13 Apr 2005, 07:28

:!: Eu nu stiu ce a fost la concurs si de aceea o sa vorbesc mai putin, insa daca ai vazut cum se cantareau salai de 25-30cm, cred ca trebuia sa le atragi atentia atunci, pe loc si nu acum cand s-a terminat concursul si s-a trecut la faza "forum". Anatemizezi concursul si jignesti toti concurentii. Cat despre chestia aia cu anonimul... nimeni nu e nimeni.

Avatar utilizator
al. trentea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 28 Oct 2004, 10:34
Localitate: bucuresti

Mesaj de al. trentea » 13 Apr 2005, 08:07

Avand in vedere faptul ca arbitrajul este contestat de catre cineva care pretinde ca a vazut cantarindu-se si punctandu-se salai de 25-30 cm, vreau sa fac unele precizari:
- cantaririle s-au efectuat de fiecare data de fata cu mai multi pescari, nu doar cu unul singur. Daca s-ar fi observat asa ceva, cu siguranta ar fi fost contestatii din partea celorlalti;
- postarea unei astfel de afirmatii ulterioara desfasurarii concursului devine evident caduca, iar scopul este vizibil;
- arbitrii concursului sunt cu experienta, avand in picioare concursuri importante, incepand cu 1999: C.M. Sarulesti, Cupa Romaniei la crap, Cupa Profimix, Cupa Peris, concursurile organizate de P4E. In acest moment au fost solicitati sa arbitreze la Trofeul Darvari, cat si pentru a colabora cu AGVPS in aceasta directie;
- nici un membru al asociatiei nu a intrat in lupta pentru premii, fiind arbitrati in mod echidistant.

Sper ca au fost clarificate astfel toate aspectele invocate de un "pescar" cu rea vointa, si din punctul de vedere al asociatiei consideram ca arbitrii si-au facut datoria.

Multumesc,

Al. Trentea

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 13 Apr 2005, 09:29

Mii de scuze daca am postat un comentariu negativ il legatura cu acest concurs, care intr-adevar a fost un succes,dar am crezut ca pe forum se pot discuta si aspecte negative nu ca sa jignesc pe cineva ci ca sa nu se mai repete la concursurile viitoare.Rog pe cei care au facut poze in mansa a doua zona A la postul de cantarire cel mai apropiat de casa lui Victor sa le posteze .Cu asta eu am inchis acest subiect si-mi cer scuze inca odata.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 13 Apr 2005, 10:31

de ce nu ai facut aceasta observatie atunci acolo ?
cum pot eu sa-ti dovedesc ca au fost de ex peste 40 cm ? si cum poti tu sa dovedesti acum ca au fost sub ?

cantarirea s-a facut in prezenta d-lui Oana daca nu ma insel nu ?
pui la indoiala ca a cantarit altceva decat pesti la dimeniune ?

pozele nu vor fi elocvente si observatia e un pic tardiva cred

de cantarit m-am cam ocupat fiind si arbitru deci vb in cunostinta de cauza

asa cum am recunoscut greseala care s-a produs in privinta premierii la fel iti spun ca aici nu ai dreptate

cat despre discutii tocmai pentru ele am facut acest topic

be wellcome

asteptam si o reactie daca tot faci si la comportamentul asa zisului pescar ce desi a inteles ca s-a facut o greseala si a fost de acord ca trebuie reparata a spus clar "eu nu aduc nimic innapoi si nu dau nimic "

it's just a point !
comment ?

same wellcome
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Scrie răspuns