SPINNING 4EVER Clasament si IMPRESII

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 14 Apr 2005, 23:50

mrvily ai si nu ai dreptate .....ai dreptate in legatura cu eliberatul pestilor,eu de ex am iesit de pe apa ca sa cantaresc pestele inainte ca sa expire timpul limita in ideea ca murea amaratu de salau daca il mai tineam mult in sacul ecologic.......nu am pretentii de la victor oana da am pretentii de la pescarii care pescuiesc de placere sa faca ce am facut si eu......iar in legatura cu chitantzele si contabilitatea tu probabil ca si cand te duci pe centura ceri la fete factura detailata si chitanta ca sa ti-o bagi in registrul de casa.......klar romania e tara in care culorile caracteristice sunt albastrru de voronet si maro de kkt......

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 15 Apr 2005, 07:37

mrvily si toti ceilalti
chitantele sunt scrise si se afla la d-l Liviu Ceausu pentru toti cei ce au participat
va rog sa luati legatura cu el pentru a vi le da
o parte au fost date aseara de Liviu la intalnire
au fost scrise dupa dat fiind faptul ca s-au schimbat concurenti intre ei adica au participat altii ce au cedat locul si stii asta foarte bine caci ai vazut la tragerea la sorti ca unii erau veniti in locul altora care din motive obiective nu au mai putut participa
daca ai ceva de spus la adresa arbitrilor spune-o direct np
orice obiectie sau sesizare este un amanunt de care se poate tine seama in viitor
asa cum ne-am asumat o greseala si am reparat-o apoi putem discuta despre ce vrei tu
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
al. trentea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 28 Oct 2004, 10:34
Localitate: bucuresti

raspunsuri pentru mrvily

Mesaj de al. trentea » 15 Apr 2005, 10:49

Am sa raspund punctual lui Vasile Mitrea aka "mrvily":

1. Salaii care au dat semne ca nu si-ar fi revenit prea curand au fost retinuti si predati patronului in primul rand pentru ca erau o sumedenie de localnici pe mal care atata asteptau, sa aiba ce lua acasa. Lucru observat si de ceilalti pescari. Seful comitetului de organizare, Valentin Comaneci s-a ocupat de predarea pestelui;

2. Dintre cei care au arbitrat la Darvari, nimeni nu a arbitrat la acea editie a Cupei Romaniei de care ai amintit. Eu am arbitrat la Cupa Mondiala din '99 de la Sarulesti, in sectorul "roz" alaturi de Pompiliu Oprea, printre cei arbitrati de mine aflandu-se si domnul Victor Oana. De atunci ne cunoastem.
Persoana care a arbitrat la acea editie din 2003 a Cupei Romaniei ai fost tu, pe vremea cand inca mai faceai parte din asociatia Pescari 4Ever.

3. In privinta chitantelor, Ovidiu ti-a dat un raspuns clar. Pentru alte amanunte legate de acest punct, te rog sa-l contactezi pe Liviu Ceausu.

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 15 Apr 2005, 21:09

ovidiu14 scrie: daca ai ceva de spus la adresa arbitrilor spune-o direct np
orice obiectie sau sesizare este un amanunt de care se poate tine seama in viitor
asa cum ne-am asumat o greseala si am reparat-o apoi putem discuta despre ce vrei tu
Ovidiu
Tu stii bine,sper ca ti-ai dat seama din discutia noastra avuta la o cafea,{si sunt sigur ca si ceilalti stiu la fel de bine} ca daca as fi avut ceva de comentat as fi facuto, nu din rautate ci din simplul motiv ca sunt un tip direct care spune lucrurilor pe nume fapt care mi-a adus numai neplaceri pina acum dar ce sai faci,e greu sa inveti un cal batrin sa traga la jug cind el a zburdat toata viata.
Eu inafara de ce am spus nu am a comenta nimic,arbitrajul a fost bun din punctul meu de vedere si ce am avut de spus am spus.
E bine sa nu ne alocam anumite merite care nu ne apartin,atit {"prietenii" stiu de ce}
Acum cind sper ca ai inteles ca am spus tot ce am avut de spus,as vrea sa vorbesc cu tine despre o problema personala care ma macina foarte mult si la care sunt sigur ca tu ai rezolvarea.
Imi pare rau ca nu am putut veni joi la intilnire,sper sa pot ajunge joia viitoare.
Astept sa-mi dai un semn pe privat sau un telefon,te rog mult.
Mersi, :lol: :lol:

dan banu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2005, 20:35

Mesaj de dan banu » 20 Apr 2005, 20:44

Se intampla in Romania

Cum poti sa nu-ti respecti propiul regulament ?Asta se poate intampla numai la noi.Organizatorii sustin ca a fost o greseala .Asa o fi? Toate astea mi-au amintit de o discutie purtata imediat dupa premiere intre mine, domnul Victor Oana, pe care il stimez foarte mult si un domn pe care eu nu il cunosc , parand unul dintre organizatori, dupa cele auzite de mine.
• Va redau discutia:
Domnul V. Oana: “Dane,trebuia sa iei numai unul .�
Eu: �Ce?�
Domnul V. Oana: �Premiu!�
Eu: �De ce?�
Domnul necunoscut: �Nu, noi asa dam,dam si doua, dar o sa modificam si noi
regulamentul�
Eu: “Sa inteleg ca sunt ultimul care mai ia doua.�
Domnul nucunoscut: “Da, dar nu si primul.�
Eu: “Inseamna ca au mai luat si altii doua.�
Domnul necunoscut: “Da.�
Si chiar daca a fost o greseala trebuia sa si-o asume , sa-si caute vinovatii la “dansii in gradina� nu sa astepte si chiar sa se supere ca nu este dispus alcineva din afara sa le-o indrepte.Inaintea concursului nici macar nu s-au dat copii dupa regulament.Eu m-am inscris telefonic in seara dinaintea concursului fara sa stiu mare lucru despre acesta.Daca am ajuns sa fiu premiat ,am crezut ca organizatorii stiu ce fac .
Luni 11 aprilie am fost chemat de domnul Comaneci sa imi ridic restul de premii.Ajungand acolo,aflu ca ei ar dorii sa le restitui unul dintre acestea pe motiv ca s-a facut o greseala, refuz, cer restul de premii dar sunt amanat si dus cu vorba.Insist, restul premiilor coboara un pic valoric sub pretextul “s-a facut o greseala� in cele din urma mi se face morala pe un ton putin obraznic si se ajunge la valoarea initiala de premiere.Dupa care liniste. Ieri 19 aprilie aflu “la colt de strada� ca mi s-a luat locul 2 din clasament. Nu mai pot concura la nici un concurs organizat de dansii ,de parca “ le-asi fi bagat mana in buzunar�,uitand ca am fost premiat de doua ori de ei ,aplaudat si pozat cu tricourile lor,nefiind sponsor al concursului si mai sunt dat si “in urmarire generala� la toti organizatorii de concursuri.
Vina mea este ca am concurat si le-am incurcat joaca de-a concursul si premierea (tine-l tu o zi,dami-l inapoi sa-l dam la altii,ca sunt multi si merituosi).Fara toate astea concursul a fost frumos si meritul principal il au gazda si locatia.Aceasta nesimtire a mea sper sa foloseasca la disparitia cuvantului “greseala� din urmatoarele concursuri la care eu nu voi mai putea participa.


Dan Banu
dan banu

tedy sandulescu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2005, 21:32

concurs spinning Darvari

Mesaj de tedy sandulescu » 20 Apr 2005, 22:05

''Parerea mea!''

Stimati Domni!

Cind organizezi un concurs dupa reguli proprii de clasament si mai imparti si premii la sfirsit, conform clasamentului stabilit, moral ar fi sa nu fie cerute inapoi,a doua zi (si nici a treia), premiile oferite, care premii nu au fost furate ci inmanate.Nu poti intezice nimanui participarea la alte concursuri si nici sa instigi alti organizatori la a nu-l primi pe respectivul la propriile concursuri, pentru simplu motiv ca omul a primit premiul inmanat de organizatori.Mai mult, acolo cu Dvs. s-a aflat un om care a organizat zeci de concursuri.Este vorba de Victor Tarus, caruia nu i-a cerut nimeni parerea.V-ar fi lamurit pe loc asupra intocmirii corecte a clasamentului si toata aceasta bulibaseala n-ar fi mai existat.Toti participantii la concurs si organizatorii avind virste mai mari de 10 ani, nu pot cere jucariile inapoi.Astept, daca se poate, justificarea clasamentului final intocmit de Dvs. in presa de specialitate.
Tedy Sandulescu. :shock:

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 21 Apr 2005, 10:17

Domnule Banu,
E foarte bine ca ati venit pe forum sa va exprimati punctul de vedre vis- a-vis de cele intamplate.
Am citit pana acum cele discutate pe marginea clasamentului final si as dori sa subliniez niste lucruri care se pare ca s-au pierdut din vedere .
Acest concurs a avut un REGULAMENT afisat pe site si care trebuia respectat atat de organizatori cat si de concurenti .
Aveti dreptate ca organizatorii au gresit clar la premiere nerespectand propriul regulament .E neplacut , si pentru acest lucru , si-au asumat raspunderea si si-au cerut scuze.
Cu siguranta era o idee buna sa se distribuie si pe malul baltii regulamentul de concurs.
Asta nu inseamna ca daca v-ati inscris cu o zi inainte , nu ar fi trabuit sa cunoasteti chiar Dvs foarte bine regulamentul, pentru ca duipa el ati concurat , nu-i asa?.
Dl Sever era indraptatit la lcoul3 conform regulamentului si asta nu se poate schimba indiferent de regretabilele erori facute .
Intr-un concurs nu pot exista 2 locuri 2 sau 2 locuri 3 si prin urmare greseala fata de Dl Sever trebuia reparata, iar Dvs era de asteptat sa intelegeti acest lucru . Ati dat dovada de lipsa clara de Fair Play fata de concurentul respectiv in primul rand .
Nu trebuiau cerute pareri de la concurenti la premiere , pentru ca, repet, exista un regulament clar, nu se negociau rosii in piata .Oricine se putea sesiza ca s-a gresit ceea ce nu s-a intamplat. Doar domnul Oana a spus la un moment dat ca nu se cumuleaza premiile dar si dansul a afirmat asta nu pentru ca era in tema cu regulamentul concursului din acea zi ci pentru ca asa se premiau la alte concursuri.
Facand abstractie de aceste neajunsuri , concursul a fost o reusita si asta o spun cei care au participat.
Multumim inca o data domnului Oana petru gazduirea acestei competitii, dar este si meritul organizatorilor ( nu a fost deloc simplu) si al participantilor pe care Dvs ii omiteti pe nedrept
Nu ati incurcat pe nimeni ca ati participat ( scenarita , bat-o vina) , si ati fost bine venit , dar imaginea pe care v-ati facut-o............
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Dan Cotelici
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 09 Noi 2004, 07:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: concurs spinning Darvari

Mesaj de Dan Cotelici » 21 Apr 2005, 14:13

tedy sandulescu scrie:''Parerea mea!''

Stimati Domni!

Astept, daca se poate, justificarea clasamentului final intocmit de Dvs. in presa de specialitate.
Tedy Sandulescu. :shock:
Inteleg ca explicatiile date de noi pana acum nu va sunt suficiente.ma indoiesc de faptul ca urmariti discutiile pe aceasta tema de la inceput.
Am si eu o intrebare.
In ce calitate asteptati justificari in presa de specialitate, de prieten bun al domnului Banu, nou membru pe acest forum sau........ce credeti Dvs. ca va indreptateste sa lansati un asemenea apel?
Noi ne-am recunoscut erorile. L-am pus pe Sever pe locul care i se cuvenea conform regulamentului.Fair play-ul il obliga pe Dl Banu sa accepte situatia.Aspectele astea vad ca multi le ignora.Ei nu apara principii ci interese personale, de grup sau pur si simplu asteapta ca altii sa greseasca pentru a-si da si ei cu parerea.E mai usor sa critici decat sa te implici.Considerati ca Dl Banu a primit cartonasul rosu si este suspendat pe o perioada nedeterminata de la participarea in concursurile organizate de noi.De altfel chiar ma'ntreb de ce ar mai dori sa participe daca are atatea nemultumiri.
Dan Cotelici
CS Pescar4Ever
Asociatia Pescari4Ever

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 21 Apr 2005, 16:04

nu cred ca a mai ramas ceva nespus.
adica ceva nespus de mai mult de 4-5 domni pina acuma.

daca ne-am mai screme, am mai gasi totusi ceva de spus.
ceva ce de inca vreo alti 4-5 domni au mai spus deja.

toti gresim si toti avem dreptate,
toti suntem rai toti suntem buni.
toti ne oprim si toti mergem mai departe
si invers.

imi pare rau pentru cei pentru care impresiile au ramas negre
si mai ales
pentru cei care n-au putut sau n-au stiut sa vada si ce a fost de fapt acest concurs, cu adevarat.
"Prapaaaad! Prapaaaad! 36 de stiuuuuuci!" - Marin Moraru, Operatiunea Monstrul, 1976

Avatar utilizator
cosmin81
veteran
veteran
Mesaje: 843
Membru din: 22 Ian 2005, 21:00
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de cosmin81 » 21 Apr 2005, 18:03

Greseala e a organizatorilor...clar! Ei trebuiau sa stie cel mai bine regulile! Omul a vrut si el sa pescuiasca si sa se simta bine! Daca domnii organizatori nu si-au cunoscut propriul regulament si au comis-o...la revedere, sa fi prea fraier sa le dai premiul inapoi, pe care ei inshishi tzi l-au inmanat cu fanfara si covor roshu! Si in plus nu mi se pare corect ca premiile sa nu fie cumulative! Cu ce gresesc eu daca prind cei mai mari pesti din concurs si pe deasupra si cei mai multzi???? Sau altfel spus, de ce sa castige unul care prinde 10 salai de cate 100 de grame si de ce nu unul care prinde 9 salai de cate 100 de grame si unul de 3 kilograme! Nu exista oare in pescuitul asta si un dram de noroc??? La urma urmei ala cu tzoshca mai plina e pescar mai priceput!! Asa ca revizuitzi-va regulamentele, domnilor si data viitoare fitzi mai atentzi la premiere!!! Imi pare rau ca o tot lalaim atat pe tema data!!!
"cand ultimul copac va fi taiat din padure, cand ultima caprioara va fi impuscata, cand ultimul peste va fi scos din ocean, omul va realiza un lucru....NU PUTEM MANCA BANI"

Scrie răspuns