Si acum cum ramane ???

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 16 Feb 2006, 09:55

Probabil e vorba despre asta:
Catalin Mateescu scrie:"Iubitorii spinningului care cocheteaza cu spiritul competitiei vor putea participa anul acesta la circuitul "Trofeul Aventuri la pescuit". Este vorba despre o serie de sase concursuri, în sistem open, 5 etape fiind organizate de asociatiile de pescuit Anglers XXI, Pescari4ever, Aqua Transilvae, Pro Spinning Cluj si Thimallus Botosani. Energofish va organiza cea de a sasea etapa a acestui trofeu sub auspiciile Cupei Salmo. Pe lânga premiile asigurate din partea organizatorilor si sponsorilor fiecarui concurs în parte, punctele acumulate în clasamentul general al Trofeului Aventuri la pescuit vor constitui o miza foarte importanta: primii cinci clasati vor participa la o cupa sau campionat mondial de spinning din 2007. Vestea si mai buna este ca toate cheltuielile de participare, deplasare si cazare ale componentilor lotului national vor fi suportate de revista Aventuri la pescuit. Mai multe detalii despre regulamentul competitiei si datele de desfasurare ale concursurilor in revista AvP - nr 44 martie."
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 16 Feb 2006, 09:57

fiecare o tine pe a lui , si de pierdut pierdem cu totii
este singura certitudine la ora asta
cat despre CNS
e clar ca nu il poate face oricine , din pacate
l-as fi facut cu gasca cu avocat daca era asa dar trebuie sa mergem pe aceeasi linie inca o vreme
si am spus din pacate ( pt carcoteli suficiente si pt cei ce nu vad mai departe de naluca ) :D
a se face diferenta intre ce se vrea , ce se poate , si ce se face ...da e cam greu
oricum spor la treaba tuturor
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 16 Feb 2006, 14:32

Zece zile is doar una ! Da tata e vorba de Trofeul Aventuri la Pescuit !
Eu zic ca asta suna a ceva concret cu program clar , cu reguli clare , cu finantare mai mult decat speram 5 pescari cu toate cheltuielile acoperite la o Cupa Mondiala ( cred Suedia ) pare OK nu ? Cu sponsori la fiecare concurs si foarte important cu mediatizare care nu a mai fost pana acum pare mai profi decat ceea ce sa facut pana acum !
Noi cam asta am vrut sa facem IMPREUNA ! Sper sa iasa bine si sa ne ajutam reciproc .

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 16 Feb 2006, 14:49

Ma intereseaza Regulamentul ... am niste intrebari ... unele chiar carcotase ... dar sa vedem docomentul ...

Si mai am o intrebare: Regulament pentru arbitrii sau asa ceva ?????
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 16 Feb 2006, 14:49

Bine zis ''tata'' :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 16 Feb 2006, 15:05

Regulamentul si totul in detaliu in urmatorul nr AVP cum a si anuntat Sorin Dragoi . Eu d'aia am spus 10 zile ! Sper ca anuntul asta sa mobilizeze ( daca se vrea !) energii ( de preferat d'alea cu + ) in interes comun . Din cauza asta se asteapta iesirea revistei pt. ca totul sa fie "mai oficial " .
Tata sa dea Domnul sa iasa bine !

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 16 Feb 2006, 15:28

si nu putem si noi sa-l vedem intre timp, daca e gata ?
sau are AVP exclusivitate ?

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 16 Feb 2006, 15:36

practic e varianta de regulament semnata de asociatiile amintite si care a fost prezentata la ''intalnirea cu bucluc''
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 16 Feb 2006, 16:58

Daca e asa graba probabil ca se poate ! Banuiesc ca fiind un trofeu acordat de revista vor o prezentare mai speciala . E pana una alta o chestie propusa si finantata de ei cu care toate asociatiile mentionate am fost de acord ! Ei decid cum promoveaza , cand si unde nefiind sub egida AGVPS .

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 16 Feb 2006, 17:16

Mie mi se pare interesant faptul ca la respectiva intalnire, cand Teleianu a spus ca un eventual sponsor care ar accepta sa suporte cheltuielile echipei nationale ar putea impune varianta sa de regulament, s-a cam lasat tacerea (din cate am auzit). Asa ca nu stiu ce sa spun, s-or fi gasit bani intre timp, nu s-o fi vrut sub nici o forma sa se ajunga la o intelegere... Om trai si om vedea :lol:.

Sunt curios daca mai reuseste sa faca si Teleianu ceva, ca daca nu e clar ca asta a fost.
Cu lacrimi Bastus!

Închis