protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 10 Iun 2014, 22:36

in urma primei etape PFL desfasurata la Periprava am iesit, alaturi de colegul meu Ciprian Plescan, pe locul 3, loc ce ne-a adus un premiu de 2000ron si un vaucer oferit de HYMALAYA
pt ca din motive independente de noi(barca cu care am ajuns, proprietate a altui concurent nu a mai ramas) am lipsit la festivitatea de premiere, ca urmare, organizatorul refuza sa ne inmaneze premiul, desi nicaieri in regulament nu este stipulata o asa sanctiune
in consecinta nici noi nu vom mai participa la nici un eveniment organizat de PFL, pana nu ni se inmaneaza premiul obtinut pe apa

Ovidiu Parascanu

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de razvan m. » 10 Iun 2014, 23:06

Ar fi pacat ca ”masterul la stiuca de care aveam nevoie” sa recurga la reteta popesciana a neplatii premiilor promise.
Sper ca problema sa se rezolve amiabil, fara concursul procurorului ! :)
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de jonah » 11 Iun 2014, 05:22

Urat din partea lor !!! Un gest de neinteles pentru mine :wallbash:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 11 Iun 2014, 09:10

Eu tot nu am inteles de ce nu va da premiul... :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

cipcop
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 22 Ian 2006, 11:08
Localitate: IASI

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de cipcop » 11 Iun 2014, 09:27

Salut!

Ce sa va spun...eu am fost a doua jumatate a echipei.. :).
Fiind cvasi incepator in ceea ce priveste concursurile, dar placandu-mi pana la absurd pescuitul la stiuca, obiectivul meu declarat a fost ca sa fim in prima jumatate a clasamentului si cel nedeclarat sa prindem podiumul.
Asta ca sa intelegeti cat de cat cam ce soc am avut in momentul in care am aflat de mizeriile e care sunt capabili dragii de organizatori....! Ce sa zic.. era prea frumos ca sa fie adevarat!
Stiam ca genul asta de abordari samavolnice erau proprii sistemului pe care baietii de la Pro Fishing League se bateau cu pumnii in piept ca-l schimba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ce sa mai zic ...no comment...si pacat...pentru ca fara acest incident jenant poate ar mai fi fost un amator de concursuri si nu ca prezenta mea ar fi o mare pierdere...insa au reusit sa-si dea cu firma in cap tocmai sabotandu-si singuri unul din obiectivele declarate...promovarea C&R si a competitiilor de acest tip!
Oricum...tare as vrea sa aflu care este punctul din regulament pe baza caruia nu ne-am primit premiul corespondent locului 3...deoarece daca acesta nu exista, putem sa discutam de furt si/sau inselatorie....in conditiile in care noi nu am incalcat nici prevedere scrisa in regulament......si din motive destul obiective nu am putut participa la festivitatea de premiere!! Poate daca organizarea ar fi fost buna nu am fi apelat la barca altor concurenti care se grabeau .... din considerentul ca nu voiam sa ajung la ora 7 dimineata a doua zi acasa cum au ajuns alti concurenti care s-au bazat pe organizatori! Si ar mai fi multe de spus...dar nu este inca locul si momentul!
PACAT!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 11 Iun 2014, 10:32

Pai si daca nu ai ramas la festivitate tot e o prostie sa nu primesti premiul, doar nu se reporteaza pt urmatoarea etapa...ati luptat pt acest loc si se cuvine sa va luati prada. Nu cred ca va ramane asa, o sa vedem si punctul lor de vedere.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 13:59

razvan m. scrie:Ar fi pacat ca ”masterul la stiuca de care aveam nevoie” sa recurga la reteta popesciana a neplatii premiilor promise.
Istoric vorbind au mai fost precedente ... dar se numea altfel revista.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Zamfi » 11 Iun 2014, 14:46

E nasol ca la un nivel care se vrea inalt ,se intampla astfel de chestii.Spun asta desi nu stiu exact ce a fost acolo ,astfel incat astept si eu curios explicatiile organizatorilor...Doar asa ,ca sa vad cat de contagios este nea fane :lol: Cu "f" mic ,normal :elkgrin:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 11 Iun 2014, 17:55

Cica banu' ochiul dracului..

Oricum eu doresc sa felicit din toata inima ghinionistii concurenti castigatori ai locului 3..Obi-wan si partenerul.. :wink:
Poi dupa ce ati rupt fashu' la unii titrati nu gluma,vreti si premiul?? :D :D
Ciprian Plescan says:
June 11, 2014 at 12:39 pm
........
PS: de cand organizatorii unui concurs pleaca urechea la sugestiile unui alt participant..adica a concurentei??? Unde e echidistanta???? (inseamna ca nu le trebuie…)
Carevasazica ,un dracsor mic si rau :twisted: :twisted: o soptit la urechea organizatorului....''bah, nu le da banu''... :idea:
:D :D
Oare cine o fost??Unu' mic ,rau,frustrat de un loc codas??Avea ochelari?? :D :D
A dracu' pelea pa unii ...
Fratilor daca tot vreti a strica bani pe stiuca veniti la Arad si va promit ca prindeti stiuci multe si mari..macar stiti o treaba..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 11 Iun 2014, 18:49

gigi, sper sa te calc vara asta
in rest multumesc tuturor de sustinere

Scrie răspuns