protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iun 2014, 06:48

Nu poa sa zica nic'ca are masca.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1036
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de jonah » 14 Iun 2014, 09:22

E ca in "V de la Vendetta " :lol:

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 14 Iun 2014, 12:39

acu am realizat ca varianta" nu ramaneati acolo" se putea transforma in ramaneati la murighiol ; noi si colegii de barca fiind singurii cu masini in tulcea restu au facut transferul din murighiol si nu stiu cine mai avea loc in masina pt 2 oameni +bagaj

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 14 Iun 2014, 13:22

Cum e Obi, ai verificat contul?!...poate s-a intamplat ceva in timp ce vorbeam noi p-aici. :wink:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iun 2014, 17:36

oby 1 scrie:acu am realizat ca varianta" nu ramaneati acolo" se putea transforma in ramaneati la murighiol ; noi si colegii de barca fiind singurii cu masini in tulcea restu au facut transferul din murighiol si nu stiu cine mai avea loc in masina pt 2 oameni +bagaj

Era gargara..e clar ca au dat-o cu oistea-n gard da' e prea mare orgoliul sa recunoasca ca au gresit..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iun 2014, 17:42

Cica asa arata omul din umbra.. :lol: Manusile sant la spalat.. :lol:

Imagine
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

cipcop
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 22 Ian 2006, 11:08
Localitate: IASI

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de cipcop » 14 Iun 2014, 22:36

Just an update.....
Pe mine aceasta poveste nu inceteaza sa ma uimeasca.... Intr-un fel admir oamenii care au idei putine si fixe.......
Se pare ca tot noi suntem cei care facem tam tam....pe langa faptul ca suntem denigratori (chestie pe care inca nu am lamurit-o...evident din respect)!!!!! Este exact ca in momentul in care impingi o baba pe scari ca apoi sa o intrebi unde se grabeste!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Omul chiar are impresia ca noi suntem doi moldoveni prosti care vom tace din gura si ne vom apleca..!
Dupa ce....evident, din respect a incercat sa ne inchida gura oprind comenturile la articolul sau ( dupa ce a incercat sa stearga unele care nu i-au convenit in prealabil..) pe care au personal il consider jignitor pentru mine si Oby, ne povesteste de respect fata de PFl, evident uitand sa mentioneze de respectul deosebit pe care organizatorii l-au avut fata de concurenti la aceasta etapa!! ( gasiti enumerate dovezile de respect de alti participanti ).
In caz ca va intereseaza...ca sa nu mai comentati "neavizati"....o sa pun aici si ultimele raspunsuri ale domnului Tocae, care stiti cred cu totii ca este persoana de dupa nik-ul Pro Fishing League.
Asa ca domnilor.....sunteti avizati in caz ca veti dori sa participati in viitor la actiuni organizate de mister Tocae......cu foarte mult respect!







Pescarul Jonah Unde scrie in regulament ca nu se acorda premiul in caz de neprezentare la festivitate ? Multumesc anticipat pentru raspuns !
Like · Reply · June 11 at 9:02am

Pro Fishing League Jonah asa cum am mentionat si mai devreme suntem un turneu privat cu reguli provate.. si scuza-ma dar consider ca in ciuda unor exceptii nu trebuie sa scriem toate regulile de bun simt...

No hard feelings..dar prezenta la lipsa de premiere este o dovada de respect fata de tine si de concurenti in primul rand.... si de asemenea pt sponnsori...
Like · June 11 at 9:54am

Ciprian Plescan Ok...atunci sa inteleg ca din punctul de vedere al organizatorilor se poate ca un concurent sa nu isi poate primi premiul fiindca are ochii caprui..nu? Chiar va pare fair play sa inventati reguli in timpul jocului?
Like · June 11 at 10:58am

Pescarul Jonah Ok Malin ! Am inteles .Deci NU scrie in regulament ca nu se acorda premiul in caz de neparticipare la festivitate .Multumesc pentru raspuns !
Like · June 11 at 12:27pm · Edited

Pro Fishing League Ciprian nu cred ca o culoare a ochilor influenteaza respectul cumva... Am retinut ironia..este dreptul tau sa crezi ce vrei.. noi am considerat fair sa argumentam...de ce nu vrem sa fie ca la "celelalte" concursuri unde poti pleca ori de cate ori vrei.. indiferent ca esti pe podium sau nu

Nu e cazul la Pro Fishing League
Like · June 11 at 1:47pm · Edited

Pescarul Jonah Totusi concursul de la Periprava s-a desfasurat in conditii speciale ( transport mizerabil ,etc) .Putina intelegere nu ar strica !Baietii nu au cerut nimic in plus ,doar ceea ce li se cuvine ,ce au castigat pe merit in lupta pe apa !!!!!
Like · June 11 at 1:50pm · Edited

Pro Fishing League Jonah acelasi lucru din pacate a fost pentru mai toti prezenti la festivitatea de premiere si de ce nu si pe podium.... nu cred ca este o scuza...desi respectam punctele voastre de vedere!
Like · June 11 at 1:55pm

Pro Fishing League Jonah acelasi lucru din pacate a fost pentru mai toti prezenti la festivitatea de premiere si de ce nu si pe podium.... nu cred ca este o scuza...desi respectam punctele voastre de vedere!
Like · June 11 at 1:55pm

Pro Fishing League Pescarul Jonah, ma vad obligat sa-ti spun ca nu vorbesti cu Malin, ci cu Vlad. In rest toate cele bune si fire cat mai intinse
Like · June 11 at 5:58pm

Pescarul Jonah Imi cer scuze Vlad.Am aflat " pe surse " ca de fapt vorbesc cu tine .Prea tarziu insa ca sa mai pot edita mesajul.Toate cele bune si sa iti vina gandul cel bun .Sper ca totul sa se termine cu bine !
Like · June 11 at 6:13pm · Edited

Marius Pikeman Mazi Eu nu inteleg, mi se parea de bun simt in cazul acesta sa fie intrebati toti concurentii daca li s-a parut lipsa de respect plecarea celor 2 sau cati au fost, ca si mie mi s-a parut lipsa de respect sa car bateriile altora desi am hernie de disc! ca sa nu mai vorbim ca mi se cere scuze pentru transportul defectuos (bagajele au ajuns si la dus si la intors la 12-1 noaptea), trebuiau sa fie mai multi in oala? eu va zic ca inca 4 insi nu mai incapeau la noi sigur. Desi am fost invidios pe cei care au reusit sa plece mai repede in aceeasi masura m-am bucurat pentru ei. nu am auzit pe nimeni sa se planga de lipsa de respect a celor 2. Daca se stipuleaza in regulament treaba aceasta nu se creaza un precedent. Sa nu uitam ca initial s-a discutat decalarea manselor pentru ca duminica sa plecam mai repede. Unora nu a convenit, nicio problema, atunci sa le convina faptul ca fiecare s-a descurcat cum a putut. pentru mine a fost deranj mare sa aflu ca s-a revenit la sistemul initial si eu nu am anuntat inca o zi de concediu pentru luni, drept urmare la 9 dimineata orbecaiam pe la munca! Consider ca cei doi au castigat premiul pe apa.
Like · 3 · June 12 at 2:50pm

Pescarul Jonah Bine punctat Marius !!!
Like · June 12 at 3:15pm

Ciprian Plescan Perfect de acord cu Pikeman! Exact asta sustinem si noi! Ne cerem dreptul castigat pe apa si luat in baza unei prevederi de regulament inexistente!!!!!! Daca doriti intradevar sa faceti un altfel de concursuri...perfectionati regulamentul si nu vor mai fii precedente..si neintelegeri Dar de aici pana la a priva abuziv o echipa de un drept castigat este distanta mare si nu va face in nici un fel cinste! PS: Chiar daca a fost o etapa foarte grea, eu am fost foarte racit si nu prea am putut socializa si au fost unele deficiente de organizare, mai putin acest nefericit incident, a fost pentru mine o experienta frumoasa. Acest sistem imi pare net superior acelui in care puncteaza toti pestii si esti singur in barca!!
Like · June 12 at 7:11pm
Ciprian Plescan



Marius Pikeman Mazi P.S. in rest mie mi-a placut concursul asa greu cum a fost, dar nu e ok sa aducem reguli in timpul jocului, a fost o scapare de regulament, asta este, data viitoare facem mai bine, insa Periprava e un caz mai special si stim cu totii asta, de la Cormoran sigur nu se grabea nimeni sa plece
Like · Reply · 1 · June 12 at 2:55pm

Pro Fishing League Marius asa este.. .cu totii invatam din astea...si pana al urmat tot raul inspre bine...vedem ce si cum


Pro Fishing League Ciprian multumim pentru aprecieri si cu siguranta vom tine cont de astfel de sfaturi...sincer nu credeam niciunul initial ca trebuie sa trecem astfel de reguli primare in regulment...dar invatam. In nici un spprt podiumul nu pleaca .... si din ce vad ai scris aici avem opinii similare...
Like · Reply · June 12 at 9:11pm


Parascanu Ovidiu din punctul meu de vedere subiectul se va inchide cand ne vom vedea premiul obtinut pe apa
Like · Reply · about an hour ago

Parascanu Ovidiu sunt curios daca avea cineva loc in masina pt doi oameni +bagaj consistent de la murighiol la tulcea(unde aveam noi masina) in conditiile in care "aveam cu ce pleca de la periprava"
Like · Reply · 9 hours ago

Pro Fishing League Obi cu siguranta existau stii bine ao la Murighol si la Periprava... oricum nu e un motiv suficient sa pleci de la festivitate... e trist ca de la o chestiune fireasca sa ajungem sa cautam morive sau sa facem scandal... e simpku nu ati respectat PFL si acum tot voi faceto tam tam..e vorba voastra... din punctul nostru de vedere subiectul e inchis.... am raspuns din respect.
Like · Reply · 9 hours ago · Edited






Cu alte cuvinte din respect premiul castigat de noi este inca la organizatori!!!! Si din respect noi ar trebui sa facem ciocul mic si joc de glezne!!!!!
Ce sa zic, intradevar, mentalitati inovatoare si obiceiuri elevate care vor reforma cu siguranta sistemul competitional al, competitiilor de spinning din Romania!!!
Absolut vizionar!!!!!!!!!!!!!!

victor kozec
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 18 Apr 2014, 00:56

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de victor kozec » 14 Iun 2014, 23:31

cu alte cuvinte tocmai ati fost furati si acum se da vina pe voi ca nu ati avut respect in primul rind fata de voi insasi :oops: :oops:
dar vedeti si partea buna a lucrurilor.pe viitor nu va mai incurcati cu tepari!
se pare ca acesti organizatori au facut ceva cursuri cu popeasca federala si procedeaza la fel :oops: :oops:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de johnnybravo » 14 Iun 2014, 23:51

mie imi e clar ca doar printr-un proces se mai pot primi banii aia...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 15 Iun 2014, 06:21

Popescu reloaded..naspa..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns