protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 12 Iun 2014, 06:30

:D n-ai vazut ca baietzii or zis ''ca-s nebuni dupa stiuca''..pasiunea da roade..normal ca sant buni..mai ales daca n-ai aere de vedeta si te concentrezi pe pescuit,iese bine la rezultate..
[editat de jb]
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de apsalba » 12 Iun 2014, 07:02

Știe cineva dacă PFL are personalitate juridică? Eu cred că nu.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de razvan m. » 12 Iun 2014, 07:52

http://www.pvtv.ro/pescuit/undita_si_re ... ament.html
Din cate scrie aici, organizatorii sunt PvTv si P.Apa.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

liviu_v
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 18 Aug 2004, 10:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de liviu_v » 12 Iun 2014, 08:01

Si eu am vrut sa particip la PFL, chiar mi-am anuntat disponibilitatea, dar se pare ca nu am fost dorit! Nu fac parte din "grupul celor mai buni" asa cum se anunta pe canalele oficiale. Azi chiar ma bucur si sunt fericit ca nu am avut ocazia sa imi consum nervii si banii! Oby si partenerul trebuie sa isi primeasca premiul castigat cinstit pe apa. Atata timp cat ei chiar daca a fost invitati, au platit o taxa de participare care nu a fost chiar mica, si s-au angajat intr-o competitie in care a existat un program si un regulament de concurs, pe care de altfel l-au si respectat, merita si e normal sa isi primeasca premiul! Nu te poti numi un turneu serios atata timp cat faci si aplici reguli dupa bunul plac! Ma intreb cum se punea problema in cazul in care ar fi fost in aceasta situatie alta echipa din anturajul organizatorului!?!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 12 Iun 2014, 08:16

Daca era din anturaj, se schimba putin problema, dar asa pt doi moldoveni amarati, care si-au mai si permis sa atace podiumul, situatia e cat se poate de clara: " nu se da nici un ban! "
...si pe foamea asta orice organizator cred ca făcea la fel. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 12 Iun 2014, 08:35

Nu va mai apropiati de Popescu.Musca. Si e contagios.Au aparut primele victime.Sper ca la ''virus'' sa se gaseasca si ''antidot''.

Popescule,nu mai infecta spiningari..du-te si vezi de balastiere..lasa pescuitul in pace asa cum este el..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de T.Adrian » 12 Iun 2014, 08:40

Desi urmaresc fenomenul nu am nici o treaba cu competitiile.
Ceea ce fac cei de la PFL e mai mult decat o gargara ieftina, cu atat mai mult cat in regulament nu era specificata aceasta regula.
Intr-adevar, moral nu a fost ok ca baietii sa plece dar totul se opreste aici si premiul trebuia acordat.
Pana si la Oscaruri sunt oameni care nu se duc sa isi ridice premiul si organizatorul se duce la ei acasa cu camera de filmat si statueta pt a le-o inmana.
E strict vorba de merit. Daca prin munca au ajuns unde au ajuns, indiferent de circumstante, premiul e al lor :respekt:
Unde mai pui ca sumele vehiculate la noi ca premii sunt infime? Parerea mea e ca organizatorii se fac de rusine intr-un mare fel si efectul de bumerang ii va lovi mai devreme sau mai tarziu...asta daca nu gasesc o solutie amiabila.
Cele bune tuturor! inclusiv lui Fane :) poate in al noualea ceas va realiza ridicolul situatiei in care s-a bagat. Scuze de offtopic 8)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 12 Iun 2014, 11:29

apsalba scrie:Știe cineva dacă PFL are personalitate juridică? Eu cred că nu.
Dumneata, om batran, vezi ca mai ai de dat niste raspunsuri la care te-ai facut ca ploua pe topicul dedicat federatiei, lasa-i pe baietii de la PFL ca is maturi si se pot descurca si singuri! Zi mai bine cand mai ai de gand sa organizezi urmatoarea braila, sa mai radem si noi ca nu am mai ras de mult...mai exact de la braila cu pretentii de finala de la Lugoj. :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 12 Iun 2014, 11:49

sincer nu l-as dori pe nea popescu in aceasta discutie
un moderator poate face ceva in sensul asta? multumesc

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de marcel gheorghita » 12 Iun 2014, 13:54

Citeam zilele trecute pe blogul unui participant la PFL cum ca ar fi ajuns din delta la Bucuresti in mai putin de 3 ore, si socoteam ca eu personal, plecand din Tulcea cam in acelasi timp cu Oby(adica ora 17), am ajuns acasa (Botosani) la ora 2 dimineata. Probabil ca colegul Oby a ajuns cu maxim o ora mai devreme. Va dati seama ca dupa 600 km de condus, in conditii de trafic rural, cu carute, oameni beti pe strada, caini si radare, a doua zi nu prea mai esti apt de serviciu. Pentru ca nu toti suntem patroni, si trebuie sa muncim, sa alimentam pasiunea.
Problema e alta - in conditiile in care noi (echipa Radita Catalin - Gheorghita Marcel) suntem in aceeasi situatie cu echipa lui Oby, si putem ajunge (ipotetic vorbind) la vreo una din etapele viitoare ale PFL pe podium, adica sa ni se refuze acordarea unui premiu, am hotarat, de comun acord cu partenerul meu, sa ne retragem din aceasta competitie pana la ameliorarea situatiei si stabilirea unor reguli clare. Imi pare nespus de rau, anul trecut cand am fost invitati ne-am simtit onorati sa putem pescui alaturi de niste oameni deosebiti pe niste incinte deosebite, in conditii civilizate. Insa ce i s-a intamplat lui Oby i se poate intampla oricui.


Cu stima,
echipa Radita-Gheorghita

Scrie răspuns