protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 22:15

Frumoase comentarii! Cel mai mult am urat prostia. Pe locul 2 însă este ipocrizia! Pentru ca același om care acum propovăduiesc respectul a plecat de la Periprava la o etapa a CNS a LRS, luând cu el ocupantul locului 2.
La al doilea concurs de la Periprava (deși anunțasem ca întoarcerea se va face luni dimineața) încerca sa ma convingă sa facem festivitatea cat mai devreme pentru a pleca ... din respect pentru ceilalți bineînțeles.
Si ca tot vorbim de respect mai sunt ceva persoane în conducerea PFL care nici nu știu cum arata o festivitate de premiere! Asta doar daca nu sunt pe podium! Atunci sa vezi discursuri despre respect!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 22:27

cipcop scrie:Am primit linkuri halucinante in care unii incitau la solidaritate bazate pe un pahar de bautura, sau altii care aruncau cu nori.. totusi m-au bucurat parerile echilibrate…care analizau care a fost cauza si efectul

O seara placuta
Vlad
Aici da in tine Adeline!

Oricum vad ca exista "oameni de bine" ... care trimit linkuri halucinante ... un fel etno-botano-linkuri. Aceste etno-botano-linkuri sunt periculoase insa ... ajungi sa vezi "pareri echilibrate care analizau cauza si efectul".
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de WBF » 11 Iun 2014, 22:30

IMHO
Din postura unui lache barat, vorba unui moldovean molcom pe care-l vedeti la orice concurs, ce plm are kktul de " festivitate" de premiere cu premiatul?
In opinia mea, poate buna poate naspa, ca unul care dau premii, sau voi da, strict din banii mei, premiul se castiga pe apa.
Punct.
Restul is labareli penibile, ciupeli de kkt si alte asemenea.
Nu comentez l.a.b.a de la Periprava.
Acolo fiind un loc la care-i zic acasa.
Haos organizatoric, barci cu echipament la 1-2 noaptea, transfer pla..etc
Sfinte kkt.
As comenta dar mai bine nu..

Apreciez insa interventiile unor moderatori de forum, care se presupune ca ar trebui sa fie impartiali si ai unor zmeii care incingeau telefonul lui Fanel cand inca cartile nu erau facute.
In rest numai de bine.
Fir intins

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: protest PRO FISHING LEAGUEa

Mesaj de WBF » 11 Iun 2014, 22:54

PS

Vad ca PFL e partener la braila pe care o sopnsorizez partial.
Mda...life is amazing.....
Sper ca pana la braila noastra sa-si rezolve amiabil treaba asta .
Ar fi ok

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de razvan m. » 11 Iun 2014, 23:01

Se pare ca la mijloc e de fapt ambitia cuiva de a-i pedepsi pe cei doi concurenti ingrati, desi evident nu are baza regulamentara pentru o astfel de sanctiune.
Un fel de „nu iti dau premiul pentru ca eu consider ca nu il meriti” !

Din punct de vedere legal, organizatorii sunt obligati sa va dea premiul pus in joc, pe care l-ati castigat in concurs.
In cel mai rau caz, daca nu de buna voie, atunci asa cum le-a dat conu Fanica...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 23:10

@Oby: Vezi sa nu iti ceara PFL-ul despagubire de 100.000 euro pentru denigrare si afectarea imaginii ... nu stiu de unde mi-a venit suma asta dar imi place!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 11 Iun 2014, 23:28

fac concurs cu ei

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 12 Iun 2014, 02:52

Cu alte cuvinte: "da, sunt de acord, discutia se poate incheia aici pe forum, putem discuta pe telefon mai departe, dar banii sunt la mine si ma simt atat de bine cu ei in portmoneu incat nu cred ca o sa ii mai dau castigatorilor."
...pai discutia se poate incheia dupa plata datoriei, pt ca in fond asta e, o datorie neachitata unora care au avut lipsa de respect sa isi achite taxa de participare si sa participe la un turneu "privat", in loc sa stea linistiti acasa... de parca celelalte concursuri sunt "de stat". :-)))
Eu nu cred ca pagubitii isi vor primi banii doar prin executare silita, asa cred eu...poate pt ca sunt naiv?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de semlecangheorghe » 12 Iun 2014, 05:57

Daca incercam sa derulam putin inapoi ,treaba o fost cam asa...
admin says:
June 11, 2014 at 11:56 am
Ciprian multumim pentru comment si imi pare sincer rau pentru faptul ca ati plecat desi v-am anuntat telefonic ca sunteti pe podium si v-am invitat la festivitate.
Trebuia ca aceasta “penalizare” sa fie scrisa in regulament si sa ne fie adusa si noua la cunostinta fie la sedinta tehnica, fie macar cand am fost anuntati ca vom fi pe podium!

Multumesc!
Ciprian Plescan

Carevasazica,locul 3 sa grabit sa plece ,a avut loc o discutie telefonica intre ei si organizator care i-a anuntat ca sant pe locul 3,dar nu ia anuntat ca daca pleaca de la festivitate ,gestul se sanctioneaza cu anularea premiului.

Ca daca ii anunta explicit,presupun ca n-ar fi plecat..S-au v-au anuntat si totusi ati plecat??

Deci,sanctiunea o avut loc ,cumva''pa la spate''..puah..''cine-s astia sa ia podiumul??''Bine ca n-ati fost pa doi sau pa unu ca luati si bataie :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de jonah » 12 Iun 2014, 06:11

Gigi se pare ca baietii valorosi nu prea sunt doriti acolo .Aia cu "tricou de firma" dau mai bine pe sticla !!! :headbash:

Scrie răspuns