protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Laurentiu Andronic » 18 Iun 2014, 09:18

"De Stefan Dinu :

tudorcozma scrie:
Domnule Stefan Dinu - ar trebui sa fii ultimul care sa "arunce cu piatra" in ceea ce priveste respectarea si interpretarea regulamentului de concurs (vezi cazul Laurentiu Andronic) ...

Domnule Tudor Cozma cele doua cazuri nu au absolut nici o legatura!"

Ba au o mare legatura , nici atunci nu scria ca daca mi se taie cea mai mare stiuca raman cu 4 atata timp cat in regulament scria clar ca puncteaza 5 stiuci in fiecare mansa ar fi fost absolut logic si normal sa se calculeze la cumularea centimetrilor urmatoarea stiuca din foaia de arbitraj :evil: interpretarea a fost si atunci ca si acum in defavoarea celor care au castigat pe apa ... asa ca Dinule las-o jos ca scartaie ...
Si atunci si acum decizia aberanta a fost luata de niste frustrati care atat pot atat fac :lol1:
Chiar daca in cazul meu multi au stiut ca a fost o decizie incorecta nu au luat atitudine la momentul respectiv , bucuranduse de avantajul adus de abuziva depunctarea a echipei Andronic-Morcovescu . Asa e in viata roata se invarte si daca te faci ca nu vezi nedreptatile atunci cand li se intampla altora la un moment dat s-ar putea sa ajungi in aceeasi situatie ...

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 18 Iun 2014, 09:34

Laurentiu Andronic scrie:Ba au o mare legatura , nici atunci nu scria ca daca mi se taie cea mai mare stiuca raman cu 4 atata timp cat in regulament scria clar ca puncteaza 5 stiuci in fiecare mansa ar fi fost absolut logic si normal sa se calculeze la cumularea centimetrilor urmatoarea stiuca din foaia de arbitraj :evil: interpretarea a fost si atunci ca si acum in defavoarea celor care au castigat pe apa ... asa ca Dinule las-o jos ca scartaie ...
Lauretiu,

Asta prevedea Regulamentul:
34. Se poate măsura un număr nelimitat de pești dar punctează doar cei mai mari 5 pești/ manșă.
35. Echipajele trebuie să fie prezente în spațiul oficial de măsurare a capturilor în maxim 40 minute de la finalizarea manșei. Echipajele care întârzie, dar nu mai mult de 60 de minute, nu vor puncta cel mai mare pește.

Daca tu vrei sa presupui ca regulamentul stipuleaza ca din cei mai mari 5 pesti nu va puncta cel mai mare peste (in cazul in care intarzierea este de peste 40 minute) dar se poate masura unul care va puncteaza ... ei bine, atunci este interpretarea ta! Penalizarea este cat se poate de clara si fara nici un fel de interpretare ... iar argumentele tale nu sunt si nu au fost decat strict subiective. Asta a fost parerea mea, este inca si va mai fi. Si nu am fost absolut niciodata influentat de cineva sau de ceva.
Scuze de off-topic pentru ca altul era subiectul iar speta e la ani lumina de cazul amintit. Oricum este ultima oara când reiau acest subiect.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Laurentiu Andronic » 18 Iun 2014, 10:00

34. Se poate măsura un număr nelimitat de pești dar punctează doar cei mai mari 5 pești/ manșă.
In regulament scrie clar ca puncteaza cei mai mari 5 pesti pe mansa , arata-mi unde scrie ca raman cu 4 in cazul aplicarii acelei sanctiuni .
Regulamentul valabil e cel SCRIS si nu alte interpretari halucinante ale intangibililor directori de concurs . Parerea si interpretarea ta e fix pix atata timp cat regulamentul scris nu spune clar ca ramai cu 4 pesti , greseala mea a fost ca nu te-am dat in judecata , asta ca sa vezi cam cat valoreaza "parerea ta".

tudorcozma
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 26 Sep 2012, 12:14

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de tudorcozma » 18 Iun 2014, 10:49

Laurentiu are dreptate , tocmai de aceea am adus in discutie, in acest topic, acel eveniment - ca fiind un exemplu (deja) clasic de re-inventare a regulamentului sau de gresita interpretare a acestuia, dupa desfasurarea competitiei ! Asta era legatura ...
Este posibil ca organizatorii sa fi avut in minte (cand au scris regulamentul) o anumita sanctiune (respectiv - ca cei penalizati sa puncteze doar cu 4 pesti) dar - cand au asternut pe hartie - a iesit cu totul altceva, cu alt inteles : nu puncteaza stiuca cea mai mare, puncteaza doar urmatoarele 5 stiuci masurate ! Este foarte clar ! Si doar ceea ce este scris (in regulament) conteaza ! ... sau asa ar fi normal ... :twisted:

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de feugen » 23 Iun 2014, 20:52

Pana la urma, s-a intamplat ceva, concret?
Bucuresti

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 23 Iun 2014, 20:58

am primit doar banii si cupele

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Zamfi » 23 Iun 2014, 21:02

Se pare ca da.Pe rapitorimania ,dl.Vlad precizeaza ca s-a facut plata si ca au tras ceva invataminte...De altfel ,tot acolo,Oby a spus ca a intrat in posesia premiului. Cred ca nu gresesc :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 24 Iun 2014, 07:50

oby 1 scrie:am primit doar banii si cupele
Pai mai trebuia sa primesti si altceva?! ... Obi, ma sperii, sper ca nu vrei si Diploma de participare?! :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de T.Adrian » 24 Iun 2014, 08:08

Adelin scrie: Pai mai trebuia sa primesti si altceva?! ...
voucherul de la Himalaya si invitatia pt urmatorul turneu 8)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 24 Iun 2014, 08:27

T.Adrian scrie:... invitatia pt urmatorul turneu 8)
Asta o fi lucrul pe care l-a invatat Vlad ? Sa nu va mai invite ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns