protest PRO FISHING LEAGUE

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Adelin » 11 Iun 2014, 20:02

Fi sigur ca ai toata sustinerea noastra si chiar mai mult. Nu e normal sa se intample asa ceva intre noi, cei ce am mancat aceeasi paine, aceeasi zama, concurs de concurs atatia ani...ce ma mira pe mine e ca suntem doar cativa, esi ar trebui sa fie solidaritate totala.
...stai am uitat ca traim in Romania, tara unde "unitatea" si tradarea sunt la ele acasa.
Baieti, Obi, colegul nostru moldovean cu care am beut bere seara la foc si cu care am glumit prieteneste pe apa are nevoie de sustinerea noastra, ce facem, il auzim sau schimbam canalul?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 11 Iun 2014, 20:18

Scriu acest articol intrucat am fost informati ca pe forumuri neoficiale, fosti concurenti PFL denigreaza turneul la care au participat si mai mult s-au autoexclus din pacate tocmai din cauza propriilor actiuni.

Reaminitim si pe acceasta cale ca Pro Fishing League este un turneu privat cu reguli stricte si care isi doreste sa fie unul serios si realizat la acele mai inalte standarde care ne-au ghidat inca de la inceput

Astfel, consideram prezenta la festivitatea de premiere o dovada de respect fata de concurenti si competitite si cu atat mai mult nu putem tolera “fuga” nejustificata de pe podium!

Ca sa citez un partener ” nu au avut nevoie de premiu”… ca sa nu gandim altfel ca acea echipa a cantarit oportunitatea de a testa viteza unei barci imprumutate, cand evident ca existau solutii de transport … si repet nu doar o varianta ci mai multe variante de a ajunge in siguranta si in timp la mal, cu trofeele PFL

Consideram ca un turneu serios este cel care isi respecta campionii, si implicit organizatorii si nu in ultimul rand sponsorii care au contribuie in mod activ la successul sau.

Iar ca orice proiect de success, ne-am asumat ca pe parcurs vor aparea si carcoteli sau denigrari… dar acest fapt nu ne face decat sa continuam in directia corecta…. din respect pentru concurenti si pentru sponsori!

Nu in ultimul rand reamintim ca si canale oficiale de comunicare ProFishingLeague.ro, Facebook.com/ProFishingLeague sau partenerii media ai turneului Fishing & Hunting TV. RapitoriMania.ro, Pescuitul pentru Toti si Pescuit Pur si Simplu



Multumim,
Echipa Pro Fishing League
Post navigation
← Periprava – locul 1 Cenusa – Tikosi
7 thoughts on “Pro Fishing League merge mai departe”

Ciprian Plescan says:
June 11, 2014 at 10:55 am

Salut!

Apropos de respect…nu credeti ca ar trebui sa actualizati clasamentul de la Periprava cu numele celor care au fost intradevar participanti?!?!
Unul dintre ele e PLESCAN CIPRIAN….unul dintre cei care va “denigreaza” ; si zau ca nu stiam ca adevarul e denigrator!!!!!
Fiind novice in astfel de competitii speram sa gasesc altfel de oameni aici..dar din pacate m-am inselat!!!!! Apropos…poate explicati un pic termenul DENIGRARE!!!!!!
Cu (inca) respect,
Ciprian Plescan
Reply
admin says:
June 11, 2014 at 11:56 am

Ciprian multumim pentru comment si imi pare sincer rau pentru faptul ca ati plecat desi v-am anuntat telefonic ca sunteti pe podium si v-am invitat la festivitate.

Repet consider un act de respect si bun simt sa participati la festivitate, iar plecarea voastra nu a picat bine nimanui de la concurenti si organizatori la sponsori.

Cat priveste numele afisat am folosit numele echipei titulare la fel ca si in cazul celor care au castigat Cenusa -Tikosi.

Spre deosebire de alte concursuri PFL este un concurs privat si invitational in care respectul fata de concurenti reprezinta una din valorile esentiale.

Imi pare rau pentru cele intamplate la debutul tau si itu doresc sa nu renunti la participarea la competitii si implicit si la festivitatea de premiere.

Cu respect,
Reply
Ciprian Plescan says:
June 11, 2014 at 12:39 pm

Draga ‘admin’, in ceea ce priveste participarea la festivitate, ne-am cerut scuze si intradevar suntem vinovati cu asta, dar dupa cum stii din motive obiective!
In momentul in care am platit taxa de participare la acest concurs “privat”, am facut-o pe baza regulamentului, deci am incheiat un “contract”!
Daca acest concurs nu ar fi perceput taxa de participare, poate alta ar fi fost discutia..
Dar in momentul in care voi refuzati sa ne acordati premiul meritat pe baza unui regulament nescris, de voi inventat, asta se cheama ca ati incalcat acel ‘contract’!
PS: de cand organizatorii unui concurs pleaca urechea la sugestiile unui alt participant..adica a concurentei??? Unde e echidistanta???? (inseamna ca nu le trebuie…)
PPS1: Daca tot spuneai ca ne-ai sunat…de ce nu ne-ai spus si ca daca nu venim nu o sa primim premiul?
PPS2: Revin la ideea de mai sus, la care nu am primit raspuns: cu ce denigram???
Cu respect,
Ciprian Plescan
Reply
Vlad TOCAE says:
June 11, 2014 at 1:54 pm

Draga Ciprian

intervin in discutie tocmai pentru a nu crea confuzie!

Exact ceea ce spui si tu, spunem si noi si anume ca nu trebuia sa plecati de la festivitatea de pe podium.. .doar pentru a testa viteza bassboaturlui.. cand la modul obiectiv existau alte alternative similare ca si costuri (nu intelege cama refer la ceea ce s-a intamplat cu transferul general)

Acest lucru nu este tolerat de Pro Fishing League, o competitie care se doreste a se raporta la standarde inalte, care ne-au calauzit in acest proiect. Nu cred ca la o competitei civilizata gasesti unul de pe podium care sa plece… dar oricum noi la PFL nu vrem sa toleram asa ceva!
Repet e vorba de respect pt ceilalti concurenti care au “luptat” alaturi de voi, ca sa nu zic despre organizatori sau de ce nu sponsorii care pot avea inddoieli asupra seriozitatii turneului in cazul in care nici macar podiumul nu exista

Acesta este motiivul adevarat si nu altul…. si cred ca ar fi ok sa incheiem acest can-can… iar pentru orice alte discutii te invit sa le facem direct telefonic (daca nu putem face 2 face) sa le putem clarifica

Personal imi pare rau, pentru ca am respect ca si pescari atat pentru Ovidiu si Claudiu cat si pentru tine ca si rezerva a echipei titulare, iar aceste discutii le-am si avut cu Ovidiu!

Multumesc
Vlad

p.s. vreau sa adaug ca citatul “nu le-a trebuit acest premiu” nu imi apartine, dar personal cred acelasi lucru ca nu ati dat atentia cuvenita PFL!
Reply
Ciprian Plescan says:
June 11, 2014 at 2:18 pm

Salut!

Vlad, tu chiar nu intelegi sau doar te prefaci?
Nu am plecat sa testam viteza barcii ( care deja vazusem ce poate la venire)…am plecat ca sa nu ajungem acasa luni!!!! Si asta din cauza deficientelor de organizare!
Si daca tot suntem de acord ca nu a foat tocmai ok ca am plecat mai repede, hai sa fim si de acord ca organizarea trebuia sa fie mai buna si ca trebuia sa aveti trecuta in regulamentul scris aceasta penalizare! Cum adica echipa e pe locul 3 dar premiile nu se acorda…(apropos de competitii serioase)! Stiu ca nu e tocmai usor sa organizezi o astfel de competitie, dar ca organizatori si voi aveti niste responsabilitati, asa cum aveti si de la concurenti pretentia sa le aiba!
Si nu procedati corect cu aceasta decizie…..cel putin din punct de vedere ar fair play-ului pe care il clamati din partea noastra! Trebuia ca aceasta “penalizare” sa fie scrisa in regulament si sa ne fie adusa si noua la cunostinta fie la sedinta tehnica, fie macar cand am fost anuntati ca vom fi pe podium!

Multumesc!
Ciprian Plescan
Reply
Vlad Tocae says:
June 11, 2014 at 2:30 pm

Ciprian

Chiar aveati variante de tranaport… le-am discutat so cu Obi… deci nu e un argument… si chiar si asa stiati ca votbim de Periorava camd v-ati inscris

Repet decizIa a fost unanima si nu se schimba…totusi din respect te rog lasa-mi nr tau sau suna-ma si vorbim direct

Asa chat e aiurea si ineficient

Multumesc
Vlad
Reply
Ciprian Plescan says:
June 11, 2014 at 8:07 pm

Vlad

Ok si la acele variante de transport imi plateati voi taxa suplimentara? De trebuia sa platesc de 2 ori acelasi serviciu? (transportul)?? Daca nu ajungeam la serviciu luni imi plateati voi ziua de lucru? Datorita organizarii defectuoase nu mi-am permis sa risc sa intarzii luni la munca (nu sunt freelancer si nici patron/decizie inspirata fiindca au fost colegi care au ajuns luni acasa).. .si culmea, tot voi sunteti cei care ati inventat de nu stiu unde o prevedere de regulament prin care nu ne primim dreptul nostru conform locului ocupat!!!
Aminteai de ceilalti concurenti …. nu cred ca toti trebuiau sa strabata jumatate de tara pentru a ajunge acasa!
Si tot voi sunteti cei care ne acuzati ca nu avem respect fata de concurs?!???
Ca sa ceri respect trebuie sa-l impui si sa-l meriti la randul tau!
Ca sa conchidem: daca din punct de vedere moral noi poate am gresit ca nu am ramas la premiere…din punct de vedere legal voi sunteti in eroare!
Va rog a treia oara sa explicati de ce in articolul vostru suntem acuzati ca va denigram, dar se pare ca nu ne auziti! (apropos de respect).
Ce inseamna “stiati ca vorbim de Periprava”?? trebuia sa-mi iau o saptaman concediu??
Cum puteti ca sa va cramponati de atitudinea concurentilor catalogand-o ca lipsa de respect (desi am avut motive obiective si explicate)….in vreme ce voi luati hotarari in afara regulamentului scris al concursului, pe baza caruia s-au facut inscrierile tuturor concurentilor (cu plata de taxa..evident)!?!? Nu va pare asta lipsa de respect si fair play?
V-am spus inteleg ca nu este usor de organizat un asemenea concurs…..dar si voi la randul vostru ar trebui sa intelegeti motivele pentru care nu am putut sa ramanem la premiere (in nici un caz lipsa de respect)!

Multumesc!
Ciprian Plescan

ASTA E OPINIA ORGANIZATORULUI DACA NU AVETI ACCES PE SITU LUI

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de cristi.albu » 11 Iun 2014, 20:51

oby 1 scrie:in urma primei etape PFL desfasurata la Periprava am iesit, alaturi de colegul meu Ciprian Plescan, pe locul 3, loc ce ne-a adus un premiu de 2000ron si un vaucer oferit de HYMALAYA
pt ca din motive independente de noi(barca cu care am ajuns, proprietate a altui concurent nu a mai ramas) am lipsit la festivitatea de premiere, ca urmare, organizatorul refuza sa ne inmaneze premiul, desi nicaieri in regulament nu este stipulata o asa sanctiune
in consecinta nici noi nu vom mai participa la nici un eveniment organizat de PFL, pana nu ni se inmaneaza premiul obtinut pe apa

Ovidiu Parascanu
Ehe, pe mine nici nu au mai vrut sa ma primeasca - Vlad si Malin - sa particip la Cupa si la prima etapa, desi cam pusesem si eu umarul la PFL-ul asta, ca sa nu ii zic altfel... in plus, in toamna trecuta am terminat pe 17, deci automat inscris la prima etapa (primele 20 de echipe aveau intaietate), dar daca nu "am garantat participarea la toate cele 4 concursuri" mi s-a dat la MUUUEEEEEE, c-asa-i in pescuit ;)
Tare curios sunt sa vad cate echipe vor fi in incintele golite de stiuca de la Traian sau chiar pe natural... pe la 'fo 15-20, cu indulgenta :P

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 21:13

cristi.albu scrie:Ehe, pe mine nici nu au mai vrut sa ma primeasca - Vlad si Malin - sa particip la Cupa si la prima etapa, desi cam pusesem si eu umarul la PFL-ul asta, ca sa nu ii zic altfel... in plus, in toamna trecuta am terminat pe 17, deci automat inscris la prima etapa (primele 20 de echipe aveau intaietate), dar daca nu "am garantat participarea la toate cele 4 concursuri" mi s-a dat la MUUUEEEEEE, c-asa-i in pescuit ;)
Tare curios sunt sa vad cate echipe vor fi in incintele golite de stiuca de la Traian sau chiar pe natural... pe la 'fo 15-20, cu indulgenta :P
Cine esti tu si ce ai facut cu Albisoru ?????
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de jonah » 11 Iun 2014, 21:15

Astazi am auzit una maxima :asa se intampla cand pui la punct un sistem pe criterii financiare dar ceri "clientilor" pasiune. Pasiunea lor o sa se pishe pe financiarul lui! :lol1: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de Zamfi » 11 Iun 2014, 21:22

@oby 1

Multumesc pentru citat ! Pentru mine treaba pare acum destul de clara: organizatorul trebuia sa va dea premiul deoarece l-ati castigat pe pista si nu la loto :lol: Ca si acolo ti-l da chiar daca nu faci poza cu vanzatoarea de la loterie...
Daca organizatorul considera ca le-ati adus atingeri morale prin lipsa voastra de pe podium ,la festivitate, va putea "porcai" in toate mediile in care dorea.Mai mult ,va putea da exemplu la "nu faceti ca ei" si sa nu va mai cheme vreodata la acest concurs "privat si invitational" :twisted: Si atunci ,zic eu , toata lumea avea parte de adevarul sau ,ca sa zic asa.Aia cu plecatul urechii nu pot sa o comentez ca nu stiu daca s-a intamplat.Insa pare atat de ...balcanica(nu am vrut pur si simplu sa spun romaneasca :oops: ).
Organizatorul se pare ca a preferat varianta in care putea face oaresce economie si atunci ,balcanic :lol: , a facut -o! Din punctul meu de vedere ,la ce am citit pana aici , PFL a dat-o de gard rau de tot! :oops: Nea Fane poti sa intervii cand vrei :lol:

Pentru voi,echipa care a castigat locul pe podium , am tot respectul si sper ca ,vreodata , sa bem si o bere sau un vin . :respekt:
De sustinerea mea nu mai vorbesc ,mai ales ca nu cred sa conteze...Poate moral :!:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de cristi.albu » 11 Iun 2014, 21:37

StefanDinu scrie:Cine esti tu si ce ai facut cu Albisoru ?????
Din pacate e chiar Albisoru, care s-a cam inrosit de nedreptatea care i s-a facut ... poate ma inviti la xxx Trophy, sa mai uit de suparari :))

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de oby 1 » 11 Iun 2014, 21:39

gata, comentariile oficiale sau inchis pt ca.... asa vrea organizatorul... si evident din respect

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de StefanDinu » 11 Iun 2014, 21:44

cristi.albu scrie:
StefanDinu scrie:Cine esti tu si ce ai facut cu Albisoru ?????
Din pacate e chiar Albisoru, care s-a cam inrosit de nedreptatea care i s-a facut ... poate ma inviti la xxx Trophy, sa mai uit de suparari :))
S-a schimbat balanta puterii la televiziunea oficioasa? Sau sunt doar zvonuri ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

cipcop
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 22 Ian 2006, 11:08
Localitate: IASI

Re: protest PRO FISHING LEAGUE

Mesaj de cipcop » 11 Iun 2014, 22:07

Salut!

O sa prezint eu ultimele comentarii seci care expun punctul de vedere al organizatorului.
Nu a raspuns la nici una din intrebarile pertinente pe care le-am adresat...si in continuare se considera "denigrat".
Deci asta spune multe zic eu!
Imi pare rau ca s-a ajuns aici....dar se pare ca doar asa putem lupta pentru drepturile noastre.
Asta ca sa nu mai faceti comentarii neavizate..... :)



oby 1 says:
June 11, 2014 at 8:11 pm
vad peste tot cuvantul “respect”
unde e respectul cand cadourile de la sponsor zac aruncate pe jos…cine vrea ia cine are obraz nu?
unde e respectul cand sandwiciurile incluse in taxa vin cu 5 minute inainte de start , la fel cine apuca bine cine nu nu
unde e respectul pt cei cate stau in alta locatie trebuie sa isi plateasca extra transport pt a participa la sedinta tehnica si cina festiva?
unde e respectul cand ni se promite un pachet cu niste cheltuieli( transport ,extra cazare contra cost…)
si in final cu premiu sau nu nu vad de ce ar fi trebuit sa platesc dublu drumul dus intors…sau ma lua cineva la ocazie si imi dadea si o zi extra de concediu…
cu RESPECT oby locul 3 la periprava

oby 1 says:
June 11, 2014 at 9:25 pm
legat de respect unde e comentul meu?
oby LOCUL 3 la periprava

Vlad TOCAE says:
June 11, 2014 at 10:05 pm
Domnilor,

Nu neaga nimeni ca Periprava a fost o etapa mai delicata din toate punctele de vedere (incapand cu transferul si temrinand cu Miruna care in ciuda intelegerii de a veni ditrect la festivitate..a ales sa faca altfel sau a cerut bani suplimentari pentru chestiuni care spunea ca le ofera gratuit)…. si am invatat cu totii cred din asta. Fiecare a ales unde sa stea unde este mai bine pentru el.

Totusi nu vad legatura intre o etapa mai dificila (pentru toti.. inclusiv pt cei care au participat la festivitate) sa facem atata tevatura.
Repet imi pare rau persoanal, dar consider ca este un precedent periculos si la fel cum am mai spus o lispsa de reespect pt noi toti: concurenti, organizatori si sponsori!
Am primit linkuri halucinante in care unii incitau la solidaritate bazate pe un pahar de bautura, sau altii care aruncau cu nori.. totusi m-au bucurat parerile echilibrate…care analizau care a fost cauza si efectul

Nu cred ca a analiza ce se intalmpla daca..sau parca….sau cine a platit pentru rezervarea facuta de voi si anulata in preziua concursului, sau alte chestiuni de acest gen
Este un fapt consumat… si imi pare rau de acest eveniment cu atat mai mult cu Obi ma stiu de ceva timp

Cred ca putem considera subiectul incheiat cel putin la nivel de “forum” si putem discuta telefonic sau de ce nu fata in fata pentru eventuale alte detalii

Voi inchide comentariile ulterioare pentru ca acest post s-a dorit a fi doar o pozitie publica fata de comentarii (neavizate parere mea) ale altor persoane pe canale.. cel putin discutabile :)

O seara placuta
Vlad

Scrie răspuns