PRIMA ETAPA OFICIALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT - S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 22 Mai 2007, 23:30

fratilor....si abia acum bag de seama: era totusi "prima etapa oficiala a campionatului national.

FRATILOR, CE AM PIERDUT! :shock: :x :(

s-a dat la actualitati? a venit Basescu?

kkt!
near the beer

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 22 Mai 2007, 23:35

Nu am stiut nici eu peskriciule.... dar asta este vina mea si a ta si a celor ce nu s-au informat despre calendarul competitional al uneia dintre federatiile care ar putea fi aleasa..... :lol:
Felicitari lotului national
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 22 Mai 2007, 23:40

aici termenul potrivit nu ar fi "cine s-a informat". A informa presupune folosirea mijloacelor de informare. Data fiind conjunctura, "a spiona" e mai potrivit! :D

Discret concurs! parca era numai pentru fete mari! :lol:
near the beer

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 22 Mai 2007, 23:48

Pai vezi peskriciule tu nu ai spionat si te-ai inscris la campionate dastea regionale gen tip model AVP ca sa te bati cu mine pentru ultimul loc ..... :lol:
Daca spionai un pic poate ajungeai si tu ...national :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 23 Mai 2007, 06:51

Pentru a elimina semnele de intrebare si a clarifica termenul de national, va anunt ca pescuitul a fost recunoscut ca sport de catre ANS si FNPSR ca federatie reprezentativa a asociatiilor si cluburilor de pescuit sportiv. Campionatul organizat de FNPSR este singurul campionat oficial, iar FNPSR este singurul for care poate organiza asa ceva. Federatia va face toate demersurile pentru recunoastere internationala pana la sfarsitul acestui an.
In ceea ce priveste informarea tuturor pescarilor, este exclusa aceasta varianta, intrucat la campionat participa doar membri asociatiilor afiliate care, dupa clasamentul final, vor constitui loturile nationale ce vor reprezenta tara la competitiile internationale, la toate diasciplinele de pescuit sportiv (stationar, spinning, fly fishing, crap).

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 23 Mai 2007, 07:55

Cred ca faceti o confuzie. In primul rand ca FNPSR nu are cum sa fie federatie reprezentativa a cluburilor pentru ca nu-i permite statutul: "Art. 5. - F.N.P.S.R reprezintă interesele asociaţiilor de pescari recreativi-sportivi afiliate la aceasta...", deci nimic despre cluburi, in tot statutul. Apoi ANS nu are nici o treaba cu asociatiile, numai cu cluburile sportive! Asa ca ANS nu poate avea nicio legatura cu FNPSR. Poate s-ar rezolva ceva cu o modificare de statut!

Avatar utilizator
Teoo
senior
senior
Mesaje: 449
Membru din: 09 Apr 2005, 12:04
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de Teoo » 23 Mai 2007, 08:42

Incepe din nou sa mi se faca greata de ceea ce vad pe aici ( nu te supara danr ).

Indiferent ce se intampla la APS ALBA ....nu e bine si gata.

Sustineti domnilor vreo cativa ca nu s-au facut publice concursurile FNPSR ?

Ia uitati-va aici :
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... &start=220

Al noualea post din lista ...va rog cititi-l si va minunati..sau veti sustine ca trebuia sa va spuna saptamanal ca FNPSR , organizeaza campionatul national al FNPSR .

De ce e national??

Simplu domnilor . Pentru ca reprezinta campionatul unor asociatii membre a FNPSR . Orice asociatie indiferent din ce judet a venit in FNPSR a fost primita , nu doar din anumite zone .FNPSR are intindere nationala in acest moment. Exista asociatii din Ardeal , Banat , Dobrogea , Oltenia.

Daca nu ma insel doar din Moldova inca nu a venit nimeni spre FNPSR ( repet daca nu ma insel ).


De ce e prima etapa oficiala ?

Pt ca daca va uitati dvs la postul la care am facut referire e prima din 2 pct de vedere.

1. E prima etapa a spiningului de anul asta.
2. Dintre toate disciplinele ( crap , stationar , fly, spining) , spining-ul a deschis " balul ".

A fost primul concurs oficial al FNPSR din 2007 !!!

S-a facut pe burta?

Gresiti. Stiati de el din data de : " Mie 03 21, 2007 12:49 pm ".

Pentru ca era destinat doar asociatiilor membre ale FNPSR , discutiile pe aceasta tema s-au purtat pe alt forum , pana apare site-ul propriu FNPSR cu forumul lui am preferat sa discutam pe forumul asoc APS Alba.( din nou scuze danr sper ca nu consideri asta ca o forma de publicitate ).

Au avut aces la acest campionat toti membrii asociatiilor membre FNPSR.


In FNPSR Dady este vice pe problema competitiilor.In urma discutiilor cu el acesta a contactat presedintii asociatiilor membre care si-au trimis sportivii la aceasta prima etapa .

Sper ca acum sa intelegi mecanismul si sa nu mai considerati totul ca o mare conspiratie .

Scuze daca cineva se simte jignit de acest post.

Mircea Teodorescu - APS Alba

zander
veteran
veteran
Mesaje: 547
Membru din: 30 Iun 2005, 11:13
Localitate: cluj-bistrita

Mesaj de zander » 23 Mai 2007, 09:56

Teo ,
Nu pot sa iti dau dreptatate in totalitate, cand se afirma ca nu s-a stiut de concurs lumea lumea se refera ca nu s-a mediatizat, lumea se astepta sa vada la ce specii , cat costa taxa de inscriere, programul competitiei si asa mai departe, daca se postau toate astea asa cum s-au postat lista primilor cinci clasati puteti fi siguri ca erau mai multi cei interesati de aceste competitii.
Parerea mea este ca nu s-a vrut mediatizare .......este o parere personala si o sustin, fara sa am ceva cu cineva sau sa port ranchiura pentru asta.

Avatar utilizator
Teoo
senior
senior
Mesaje: 449
Membru din: 09 Apr 2005, 12:04
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de Teoo » 23 Mai 2007, 10:09

[quote="zander"]Teo ,
, cat costa taxa de inscriere,[quote]

La aceste probleme s-a raspuns asa cum am mai spus ....si ma vad nevoit sa o repet.....pe alt forum.

Daca nu urlam in gura mare pe acest forum , inseamna ca nu vrem organizam concursuri ?

Cat despre mediatizare...ea s-a facut in 3 moduri , diferite , pe 3 canale diferite.
1. Aici , pe acest forum , pe link-ul prezentat anterior.
2. Pe forumul asoc APS Alba.
3. Prin Dady , catre presedintii asociatiilor membre.

Cine vroia sa participe trebuia sa faca 2 lucruri:
1. Sa urmareasca data de desfasurare a concursului , si inf postate dincolo....
2.Sa fie membru intr-o asoc , la randul ei membra a FNPSR.

Intrebare :
Cati dintre dvs domnilor puteti indeplini a doua conditie ?

Daca nu o puteti indeplini , atunci ce rost are tot zbuciumul dvs?

Doar ca sa mai aruncati cu noroi in FNPSR?

Atunci va inteleg.

Mircea Teodorescu-APS ALBA

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 23 Mai 2007, 10:15

Teo, daca parerile altor oameni iti provoaca greata, evita sa mai ai discutii libere, cine stie poate intalnesti iar persoane care sa aiba alta opinie

cine a dorit sa promoveze un concurs a facut-o pana cum foarte simplu

anunt in sectiunea Competitii de pescuit cu detalii: perioada, regulament, conditii
s-a discutat si s-a dezbatut, lumea a citit, s-a creeat interes, au aparut doritori, etc

nu va mai scundeti dupa deget frate ca nu tine

daca tu spui ca un post aruncat aiurea in pagina 12 la topicul "ce vraji a mai facut federatia mea " ( topic de POLEMICA ) inseamna promovare concurs pe acest site, cred ca avem conceptii diferite despre ce inseamna interes pentru cat mai multi participanti la concurs, sau dimpotriva dezinteres

eu mi-am exprimat opinia fix pe aceasta tema, nu am nimic cu federatia voastra, de fapt ma doare fix in pix as putea spune
despre fenomenul organizational si competitional

Scrie răspuns