PRIMA ETAPA OFICIALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT - S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 22 Mai 2007, 15:48

Imi pare rau, dar trebuie sa recunosc ca sunt de acord cu Tavi si Danr. Promovarea concursurilor a lasat de dorit si in loc sa ne ascundem dupa deget ar trebui luate masuri pentru ca pe viitor sa fie mai bine.
Se pot pune anunturi pe toate forumurile si se pot trimite scurte comunicate catre revistele de profil. Se pot pune afise la magazinele de pescuit din orasele unde sunt filiale ale asociatiilor membre. Pana cand Federatia nu va avea un site propriu nu cred ca e cazul sa acuzam membrii unei asociatii ca n-au citit site-ul alteia. Nu e greu ca anunturile sa fie pe toate site-urile de profil.

Altfel, imi pare rau ca am ratat concursul, dar pana pe 25 mai sunt "suspendat" :lol:

Cand e urmatorul?

Gabor Gabriel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 226
Membru din: 05 Mar 2007, 21:16
Localitate: Radauti

Mesaj de Gabor Gabriel » 22 Mai 2007, 17:00

Subscriu la cele spuse de Danr

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 22 Mai 2007, 17:41

Conform calendarului stabilit :
21-22 iulie Capalna (org.Apsalba)
18-19 aug.V.Argovei(org.APR-Ilfov)

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 22 Mai 2007, 18:25

Au existat ceva probleme in comunicare. E adevărat.
Dar e cam dura afirmatia ca "s-a mers pe burta" ... au existat probleme dar sper ca s-au rezolvat.
Am fost dezamăgit de numărul redus de participanti, mai ales ca personal am facut eforturi imense sa particip la acest concurs.
Se pare ca am fost singurul.
Totul este la inceput. Si APR-ul s-a implicat mult in organizarea competitiilor de spin. Ne vom implica si mai mult, astfel incat aceste competitii sa devina mai bine expuse, mai bine organizate.
Dar nu suntem singura asociatie cu membrii ce au aspiratii competitionale. Trebuie sa se implice mai multa lume. In turneul AvP sunt implicati zeci de oameni. Si asta este principalula cheie a succesului.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 22 Mai 2007, 19:01

Promovarea calendarului competitional al unei FEDERATII de pescuit sportiv sau table sau baschet sau eu stiu ce... ramane in responsabilitatea federatiei respective....
Cluburile sau asociatiile pot fi la anumite etape "ORGANIZATOR" dar asta nu inseamna ca membrii lor isi pierd statutul de CONCURENT.
Sper ca la anul sa apara o federatie care sa-si vanda licentele de organizator cluburilor sau asociatiilor sau cui vrea sa le oeganizeze...si licente de concurent celor care doresc sa participe in campionatul national.
Cluburile nu au obligatia sa promoveze un concurs daca sunt doar concurent si nu organizator.
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 22 Mai 2007, 21:08

daca as fi stiut din orice sursa ca Federatia va face un campionat de spinning, m-as fi bagat APROAPE oriunde ( a se citi in APROAPE orice asociatie sau club) ca sa pot participa.

in ceea ce priveste mediatizarea, intr-adevar a fost cu 0 virgula ceva, caci, dat fiind ca asta e un site de rapitori, nu trebuie sa vizitez toate site-urile de profil sa aflu o astfel de FOARTE IMPORTANTA informatie.

iar despre comentarii, nu mai comentez nimic, mi s-a cam acrit, si mai bine nu mai zic nimic decat sa imi sara iar toti in cap.

imi pare INGROZITOR DE RAU ca nu am ajuns acolo. Banuiesc ca banuiti de ce! om vedea, am sa iau legatura cu cine trebuie si am sa incerc sa vad cum reusesc sa ajung la restul.

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 22 Mai 2007, 21:10

@ STEFANE,

super fain desenul! e facut de tine?
te astept cu MP prt problema aia "agasanta" :D

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8223
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 22 Mai 2007, 21:34

danr scrie:as dori sa sublinez ca forumul este liber pentru postarea anunturilor cu privire la competitiile de pescuit

nu s-a postat un astfel de anunt care sa anunte concursul, desi cei care s-au ocupat de concurs gasesc timp zilnic pentru fel de fel de polemici pe acest forum

fiecare trage ce concluzie poate
concluzia mea este ca s-a mers pe burta, din cine stie ce motive care imi scapa
Bine punctat.... :wink:

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 22 Mai 2007, 22:04

dan bobei scrie:
danr scrie:as dori sa sublinez ca forumul este liber pentru postarea anunturilor cu privire la competitiile de pescuit

nu s-a postat un astfel de anunt care sa anunte concursul, desi cei care s-au ocupat de concurs gasesc timp zilnic pentru fel de fel de polemici pe acest forum

fiecare trage ce concluzie poate
concluzia mea este ca s-a mers pe burta, din cine stie ce motive care imi scapa
Bine punctat.... :wink:
Cine trebuia sa anunte acest concurs? federatia?
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PRIMA ETAPA OFICIALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT

Mesaj de costica_fishing » 22 Mai 2007, 23:26

Am si eu ceva nedumeriri:

Daca participa numai asociatiile care fac parte din Federatia X, de ce se cheama "campionatul national de ....."? adica al carei natii? :?

Daca eu si cu, sa zicem, Sorin dam o tabla si bem o bere asta se cheama campionat national de table?

Nu neaga nimeni dreptul oricui de a se simti bine intr-o companie intima, aleasa doar de el, dar ma intreb in ce masura are asta de-a face cu sentimentul national? Probabil aici a intervenit votul de sambata! :D

Sau pentru specificul "national" se instituie vreo proba speciala de hora cu fetele de la Capalna? In cazul asta vin si eu!

Iertati-ma, scuze de genul "internetul nu e cea mai buna solutie" sunt puerile, atata vreme cat suntem, in cea mai mare masura o comunitate care a luat nastere pe acest forum.
Asta ca sa nu mai vb ca dl. Apsalba a tinut intotdeauna sa ne incunostiinteze despre initiativele dumisale.

In fine....maine ma gandesc sa-mi fac un concurs national al meu. Aaaa.....pardon a fost ieri. Si l-am castigat!

Haide, felicitati-ma! Sau ma felicit tot singur?
[/quote]
near the beer

Scrie răspuns