PRIMA ETAPA OFICIALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT - S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 28 Mai 2007, 15:58

Cea cu" capra vecinului "si "cine nu-i cu noi e impotriva noastra "e mai actuala Stefane .Intelegi?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
petre - BerTi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 111
Membru din: 13 Mai 2005, 17:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de petre - BerTi » 28 Mai 2007, 16:03

Vali, p-aia cu aia multi care-ti spun ca esti beat o stii?

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 28 Mai 2007, 16:06

Stefan,

este a doua oara cand o dai "cu curul in doua luntri" , poate este mai uzuala expresia pe la Arad dar pe la noi mai greu se intelege !

1.Cum poti sa fi cu "curul in doua luntri" cand te zbati sa aduni laolata mai mute mii de pescari pentru un singur sens , nu inteleg !
2. Cum poti sa fi cu "curul in doua luntri" cand te implici in organizarea a doua sau mai multe etape care nu concureaza cu nimic , insemnand : ce avutie impart ? ce glorie impart ? ce interes impart ? ... ci din contra cei ce s-au implicat fiind "cu curul in doua luntri"nu au avut nimic de castigat ci numai de pierdut (material vorbind) !
3. Cum poti sa fi cu "curul in doua luntri" , exprimand acesta numai bazandu-te pe diferentele a doua opini diferite : aceea om din presa "echidistant"si acel conducator de federatie cu veleitati ridicate. Doar mergand pe sintagma: "daca nu esti cu noi impotriva lor , esti impotriva noastra" ?

Dupa postarea lui Valiu , din pacate nu ati inteles un lucru elementar : ... "ultra , unicul si extra campionatul" nu se dorea a fi o contra oferta sau contra ofensiva ci numai un fapt existential ce trebuia fie si sa ramana asa cum a plecat , pe "burta"sau pe ascuns asa cum nu inteleg unii. (pentru cei curiosi din fire folositi cu incredere telefonul meu : 0744300404) .

Daca "mediatizarea" lui a fost exagerata , Vali si-a cerut scuze si a mentionat expres ca nu se va mai repeta . Cu siguranta ca nu se va repeta si cu siguranta ca veti avea multe surprize in acest sens .
Fiti rabdatori si lasati timpul sa decida in favoarea noastra (voastra).
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
Stefan Tudose
Moderator
Moderator
Mesaje: 557
Membru din: 19 Apr 2004, 08:02
Localitate: Arad/ Timisoara

Mesaj de Stefan Tudose » 28 Mai 2007, 16:27

Gyorg,
cred ca ai inteles exact de prima data pozitia mea fata de actiunile APR.
Nu poti sa ai decat un singur campionat national. Nu exista decat un singur campion national si un singur lot.
WSB Dream Team
www.wsbteam.com

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 28 Mai 2007, 16:30

Pt. a nu se mai intimpla asemenea lucruri care nu duc decit la frictiuni ,anunt ca azi presedintele executiv al FNPSR m-a insarcinat pe mine sa 'gestionez' partea de competitii a federatiei pe toate disciplinele.
In sfarsit! Mai bine mai tarziu ...Sunt convins ca lucrurile se vor schimba in bine, indiferent daca acest lucru deranjeaza sau nu pe cineva...Toate inceputurile au fost mai grele si presarate de greseli mai mici sau mai mari...Pana la urma important este PESCUITUL!
Asa ca...Fir Intins!

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 28 Mai 2007, 16:32

malin scrie:. Anul acesta merg in Laponia doua loturi paralele - unul FNPS si altul AVP. Debutul campionatului FNPS este doar continuarea acestei stari de fapte. La anul lotul AVP mai mult ca sigur va merge la mondiale. Sa inteleg ca sperati sa avem si acolo doua loturi paralele? Iti amintesc ca tocmai a fost anuntata oficial intelegerea organizatorilor de etape ale turneului open cu AGVPS de a obtine acreditare FIPS. Astfel turneul AVP devine campionat national de spinning, recunoscut de FIPS.
Malin,
Iti precizez si cu acesta ocazie : cel putin eu Lucian Constantin , membru APR , figurand in delegatia RO din partea FNPS pentru Laponia , nu voi concura "impotriva lotului national" ci numai voi face parte dintr-o delegatie ce are ca scop experienta in aceste concursuri. Ca acesta deplasare este sponsorizata de catre o firma si nu scot nici un ban din buzunarul propriu , nu pot decat sa ma bucur alaturi de alti "sustinatori ai mei" .
Sper cu acesta ocazie sa stingem orice dificultate in comunicare !
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 28 Mai 2007, 16:49

petre - BerTi scrie:Vali, p-aia cu aia multi care-ti spun ca esti beat o stii?
Petre depinde cit de "beti" sunt cei ce-ti spun ca esti beat. :lol:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 28 Mai 2007, 16:52

Stefan Tudose scrie:Gyorg,
cred ca ai inteles exact de prima data pozitia mea fata de actiunile APR.
Nu poti sa ai decat un singur campionat national. Nu exista decat un singur campion national si un singur lot.
Pozitia ta fata de actiunile APR este diferita deoarece , asa cum am discutat si la telefon , APR nu insemna (ca si WSB) numai competitii ci are si alte scopuri/obiective care tintesc dezvoltarea pescuitului sportiv.

Intradevar dupa pareara mea, nu poate exista decat un singur campion national si un singur lot , si acela cel mai legitim !
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

terrybill
veteran
veteran
Mesaje: 1558
Membru din: 03 Sep 2005, 15:56
Localitate: Bucuresti

Mesaj de terrybill » 28 Mai 2007, 21:04

@MALINE,

zi si mie, da pe bune si fii cinstit macar o data pe net:

cine s-a dus sa dea cu limba la AGVPS? e REAL?
sunt doar curios, si evident ca daca primesc raspunsul corect, va urma un raspuns pe masura... eu il stiu oricum, vreau sa vad cat de "corecta " a devenit elita spinningului... :lol:

:?

daca da, CUM ATI PUTUT FACE ASA CEVA? sau va dati dupa modelul politicii?
si daca iar e da, atunci veti pierde ca si ei, in max 4 ani. cel mult!

@GYORG,

te rog, macar de dragul amintirilor pescaresti (acele cateva) pe care le-am impartit, te rog sa fii obiectiv si sa nu mai induci lumea in eroare cu "n-am de castigat", "vai ca vrem sa reconstruim spinning-ul", etc.

per ca va e clar la toti un LUCRU:

APROAPE NIMENI IN ACEASTA TZARA NU MAI FACE CEVA DIN PURA PASIUNE, SI FIE CA SE VEDE SAU NU, MAI DEVREME SAU MAI TARZIU STIE CA VA AVEA DE CASTIGAT. mai ales din ceva pe care respectivii cred ca il "stapanesc" foarte bine.

asa ca, stimabililor, vreau si eu sa vad unul care recunoaste aici, fara sa o dea pe gluma, ca da dom'ne, sper sa facem pact cu x ca ii sparge pe y in 2 ani si le luam locul!

cand va fi cazul, ca si anul trecut, s-ar putea sa se sparga buba cu jmenuri si alte alea exact cand cei ce au umplut-o sa se asteapta mai putin.

numai ca buba e cam plina deja, si suntem la jumatea anului.

watch out!

am ales sa raman impartial, si asa voi ramane. cel putin pana vad macar 5 oameni care vor sa ramana pescuitul la "rang" de pasiune.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 28 Mai 2007, 21:36

excelent punctat terrybill ...interese, interese, interese....fara pasiune :cry:

Scrie răspuns