PRIMA ETAPA OFICIALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE PESCUIT - S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Mai 2007, 13:56

"am luat permis si... atat. "

de aici apar diferentele Tavi:)

concursul a fost frumos , cu o participare timida , s-au inscris parca vreo 22 de participanti daca imi aduc aminte , din Alba, Bucuresti,Rm Valcea,Timisoara si Cluj.

nu cred ca e cazul sa trecem la comparatii ce nu-si au rostul , sunt doua competitii diferite si nicidecum una impotriva alteia

ca iti convine sau nu ca s-a postat e problema ta , si nu te obliga nimeni sa fii de acord sau sa citesti , simplu
iar daca ceva nu iti place ...implicate Tavi ....lucrurile nu se fac in fata calculatorului
:idea:

iti respect parerea dar hai sa ne oprim aici ca vb doua limbi diferite si am inceput exact cu ce face diferenta , si inchei la fel

"am luat permis si... atat. "
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Mai 2007, 13:57

Ai sanse in continuare Tavi si te astept sa bem o palinca la Capalna , vb mai multe atunci :)
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 22 Mai 2007, 13:58

mai sunt 3 etape care puncteaza; Capalna, Valea Argovei si etapa de cupa din Delta.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 22 Mai 2007, 13:58

Tavi scrie:Ma vad nevoit sa rectific. Am reusit sa gasesc pe forumul de pe site-ul apsalba informatii despre concursul de la Sacel care erau postate inaintea organizarii.
Deci e vina mea ca nu urmaresc toate forumurile tuturor asociatiilor, cluburilor si ce-or mai fi.

da' ce? s-a dat si la caras cu jeleuri? :twisted: :D
dom'le, daca e numai intre "ei" asta e. nu-i suparare.
daaa..."sa stim si noi" :D
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Mai 2007, 14:00

Capalna, Valea Argovei conteaza in clasamentul de selectie
Delta este Cupa


Leba nu te fa ca nu stiai :)
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Teoo
senior
senior
Mesaje: 449
Membru din: 09 Apr 2005, 12:04
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de Teoo » 22 Mai 2007, 14:20

A fost excelent.

Nici nu stiu cu ce sa incep..

Cand am ajuns acolo organizatorii APS Alba , montasera deja corturile ( de 3 pers ) fiecare cort pus la dispozitia participantilor , era dotat cu 3 izoprene , 3 saci de dormit cu gluga si de o lanterna electrica pt cort.

Separat au fost montate umbrelele mari sub care erau montate mesele si amplasate scaunele pentru a se putea desfasura in bune conditii sedinta tehnica.

Asa cum am stabilit intr-un post anterior subsemnatul a dat vinarsul , iar Vali Startonov " slana".

Dupa ce am inceput degustarea...propriu zisa ..nu a mai contat ploaia

Atmosfera perfecta , seara am avut parte si de un recital la chitara ..care s-a prelungit pana spre ora 2-3 dimineata .
Gyorg a doborat recordul in noaptea aia si la sforait asa ca pe la 5.30 eram in picioare.

Sambata in prima mansa ..iau 2 strapi nepunctabili , dupa care mergem organizat in sat la Sacel sa votam.
Moment in care cand am navalit acolo toti ...cei de la comisia de votare au ramas masca.Una din babutzele de pe acolo ne intampina cu " Da , de unde veniti maica ? "
De la pesti !
Aha.....

Si atunci s-au mai destins si au inceput procedurile de vot..liste suplimentare ,declaratii pe propria rasp , etc.
Am facut o poza de grup cand am intrat in sectia de votare .

Dupa acea , inapoi la tabara , aveam timp pana la ora 16.00 sa intram in mansa a doua si am facut un gratar, mititei si carnaciori , doua beri si inapoi in barca.
Din nou 2 strapi nepunctabili ...si gherla si in mansa a doua.
Deja ma apucau alea-alea de nervi.Pana acum am avut parte de 4 pesti sub dimensiuni .

Dar , mai aveam vinars si asta era bine..
Am facut topul celor care au pupat sticla cel mai bine si este un balotaj perfect intre Petrica Moga si Gyorg... :D :D :D :D

Dupa a doua mansa ,din nou gratare ( peste prajit ) , si bere.

Duminica dim in mansa a treia se sparge ghinionul ( dupa 2 strapi nepunctabili ) si intra unul de 45 cm , peste ce mi-a adus primele puncte in clasamentul general.

Era deja mai bine .Imi revenise culoarea in obraji.Eram " in puncte " si asa s-a terminat.


Premierea , masa de final + o tocana dumnezeiasca facuta de sotia lui Michael ( patronul baltii ) a finalizat ziua.
Am plecat pe al ora 16.00 catre casa.

A fost o atmosfera destinsa , prieteneasca , deparate de ambitiile si orgoliile umane nelipsite in astfel de concursuri de obicei.

BRAVO pentru organizare si efort
BRAVO concurentilor din Bucuresti , Cluj , Valcea , Timisoara , Alba pentru participare ,
BRAVO arbitrilor care au fost omniprezenti si care au vegheat la buna desf a concursului.


MIE MI-A PLACUT !!!! :D :D :D

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 22 Mai 2007, 14:25

Ovidiu, criticile mele au fost strict legate de promovarea acestui concurs, respectiv a campionatului FNPSR. Comparatia cu AVP a fost doar legata de promovare. Daca nu doriti sa faceti promovare de aceeasi anvergura, nu e nici o problema. Era o idee care va putea aduce mai multi concurenti, evident daca vreti asta.
La fel, daca vreti sa faceti o selectie a concurentilor pe criterii de "implicare" iarasi nu e nici o problema.

Am inceput prin a-mi cere scuze daca gresesc, am spus, sper, destul de clar ca e vorba de punctul meu de vedere, nimic mai mult.

Va respect pe cei care va implicati.
Dar daca eu ma implic sau nu si cum o fac e exclusiv treaba mea, si pretind acelasi respect, chiar daca vorbim limbi diferite.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Mai 2007, 14:28

Tavi ,ai tot respectul cuvenit din partea mea .


ps
cea mai proasta modalitate de a comunica e internetul in astfel de situatii ...s-a dovedit de n-ori ...te astept sa ne vedem pe meleagurile ardealului si stam de vb cu cea mai mare placere , sincer.
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 22 Mai 2007, 14:31

Si viceversa Ovidiu :lol:
Internetul intr-adevar e nasol pt. sa le zicem ...polemici.
Dar e un bun canal de promovare al concursurilor
:twisted:

Acum recunosc ca am fost rau :lol:
Las ca ne-om impaca la o palinca :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 22 Mai 2007, 15:23

as dori sa sublinez ca forumul este liber pentru postarea anunturilor cu privire la competitiile de pescuit

nu s-a postat un astfel de anunt care sa anunte concursul, desi cei care s-au ocupat de concurs gasesc timp zilnic pentru fel de fel de polemici pe acest forum

fiecare trage ce concluzie poate
concluzia mea este ca s-a mers pe burta, din cine stie ce motive care imi scapa

Scrie răspuns