PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 09 Feb 2013, 13:45

Probabil ca de asta nu ai putut face fata exigentelor federatiei, crezand ca este o afacere de familie. Federatia presupune cu totul si cu totul altceva.
Spinningul, ca si alte probe sportive, nu pot progresa in lipsa sau in afara federatiei sportive. Macar atata lucru sa fi priceput. Te poti consola ca nu esti singurul. Am mai vazut ceva specimene cu pareri identice. La aceasta categorie intra si prietenul tau Cristi Serb. Asta vede rezolvarea problemei prin schimbarea unui presedinte ales democratic. Poti sa confirmi pentru ca ai participat la respectivul eveniment. Oare nu eu te-am propus vicepresedinte?
PS Vezi ca asocierea membrilor de familie nu prea se potriveste cu OG 26/2000. Poti face eventual o societate comerciala familiala.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de vali stratonov » 09 Feb 2013, 14:02

apsalba scrie:Probabil ca de asta nu ai putut face fata exigentelor federatiei, crezand ca este o afacere de familie. Federatia presupune cu totul si cu totul altceva.
Spinningul, ca si alte probe sportive, nu pot progresa in lipsa sau in afara federatiei sportive. Macar atata lucru sa fi priceput. Te poti consola ca nu esti singurul. Am mai vazut ceva specimene cu pareri identice. La aceasta categorie intra si prietenul tau Cristi Serb. Asta vede rezolvarea problemei prin schimbarea unui presedinte ales democratic. Poti sa confirmi pentru ca ai participat la respectivul eveniment. Oare nu eu te-am propus vicepresedinte?
PS Vezi ca asocierea membrilor de familie nu prea se potriveste cu OG 26/2000. Poti face eventual o societate comerciala familiala.
Fanele , ce zic eu si ce intelegi TU..... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Eu spun ca spinningul poate merge mai departe si FARA Ajvps si FARA tine (FRPS).
Asociatia despre care faceam vorbire nu doreste sa ia locul Federatiei.......NU frate , vrea doar sa ne continuam JOCUL la care tu tinjesti atit de mult si pe care incep sa cred ca nu-l vei controla niciodata ...

OG. 26/ 2000 nu ma intereseaza :D :D :D , daca nu ai priceput inca ..eu si cei care vor vrea sa participe la competitiile organizate de asociatia iubitorilor de spinning nu isi doresc titluri nationale si recunoastere ta :D :D :D :D :

Unii vor ca sa se mai "joace" de-a concursurile pe care TU nu cred ca le vei putea face vreodata. :D :D :,fata de concursurile pe care le-am organizat eu pina acum si la care le -am cam uitat sirul :D :D :D :D :D

Asta e mare diferenta intre noi doi Fane ....tu existi doar in TEORIE iar eu exist in PRACTICA . :D :D :D :D :D :D

Sa traiesti bine. :respekt: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 09 Feb 2013, 14:14

Inca o data imi confirmi ca nu ai legatura cu sportul de performanta, cel de care trebuie sa se ocupe o federatie sportiva. Vorbim de lucruri diferite. Performanta sportiva nu are legatura cu miutele despre care vorbesti tu, asortate cu valuri de bautura si acompaniament de manele. Urmate de evenimente nedorite si neacceptabile intr-o etica sportiva.
Intaresc inca odata ca spinningul nu are nici o sansa in afara unei federatii sportive. Decent ar fi fost sa se recunoasca esecul LRS si, cu mintea limpede si responsabil analizate, gasite solutiile de salvare a lui.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de vali stratonov » 09 Feb 2013, 14:20

apsalba scrie:Inca o data imi confirmi ca nu ai legatura cu sportul de performanta, cel de care trebuie sa se ocupe o federatie sportiva. Vorbim de lucruri diferite. Performanta sportiva nu are legatura cu miutele despre care vorbesti tu, asortate cu valuri de bautura si acompaniament de manele. Urmate de evenimente nedorite si neacceptabile intr-o etica sportiva.
Intaresc inca odata ca spinningul nu are nici o sansa in afara unei federatii sportive. Decent ar fi fost sa se recunoasca esecul LRS si cu mintea limpede si responsabil analizate solutiile de salvare a lui.
Asa-i ....ai dreptate . :D :D :D :D :D :D :D
Eu tocmai de aceea m-am retras si te-am lasat sa te ocupi TU ....ca doar TU esti SINGURUL si UNICUL cunoscator al sportului de performanta , mai ales in pescuit... :wallbash: :wallbash:

Succesuri. :wink: :wink:

Vom vedea citi vor dori sa joace miuta impreuna cu mine si citi vor face MAREA de performanta la tine in "ograda". :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 09 Feb 2013, 14:22

:lol: :lol: :lol:
Inca o data imi dai apa la moara. Am zis eu ca ma pricep la pescuit? Managementul este altceva. Ar fi cazul sa faci in sfarsit diferenta.
PS iti garantez ca pescuitul sportiv nu incepe si nu se termina cu oricare dintre noi. Vor fi tot timpul altii care sa-i inlocuiasca pe cei actuali. Nimeni nu este de neinlocuit. Constructia pe care eu am demarat-o tocmai asta urmareste. Sa creeze cadrul legal pentru ca acest lucru sa fie posibil. Credeam ca ai inteles acest lucru. Dar se pare ca m-am inselat.
Ultima oară modificat 09 Feb 2013, 14:24 de către apsalba, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de ULK » 09 Feb 2013, 14:24

Putin off topic(este destul oricum), daca tot te-am prins online Vali. Ce zici de vreme?..."antrenamentu" de maine ramane..se amana?
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de vali stratonov » 09 Feb 2013, 14:28

ULK scrie:Putin off topic(este destul oricum), daca tot te-am prins online Vali. Ce zici de vreme?..."antrenamentu" de maine ramane..se amana?
Voi 2 hotariti...dar dati-mi un semn in timp util, sa ma pregatesc in caz ca vreti sa mergem..... pls.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns