PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Feb 2013, 14:46

apsalba scrie:
semlecangheorghe scrie:
Ex clus! Federația de la Alba este unică.
Corect ,nu mai este pe planeta asta federatie fara sportivi si concursuri... :lol:
Uite că a început să-ți meargă mintea. Ai realizat într-un final că federația nu este pentru sportivi. Chestia aia cu concursurile nu o stăpânești încă, pentru că federația nu organizează concursuri, ci competiții oficiale. La aceste competiții cluburile înscriu echipele, federația având tangență doar cu loturile reprezentative selecționate pentru competițiile internaționale. Și încă o chestie; organizarea se face după autorizare și recunoaștere ca structură sportivă. Atât și nimit mai mult. Am văzut în statutul LRS că organizează competiții oficiale. Este autorizată în acest sens?

Lucian BC,
M-ai umplut de respect. Cei 2 m și faptul că ai fost în teatrele de război sunt de toată lauda. Un singur lucru să reții; mintea nu se evaluează la kg/corp, iar educația mea s-a făcut în alte teatre.

Desigur'echipele' si 'loturile reprezentative',sint formate din......... :?:
Sacosee de Billa ,cu hirtii..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de nucus » 06 Feb 2013, 15:34

Gigi gresesti !In 2012 au fost alegeri in LRS cistigate de Dinu cu 7 la 6 !

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de Tavi » 06 Feb 2013, 16:09

Adelin scrie:...am rugamintea sa nu mai diluam topicul cu tot felul de aberatii federale. Sunt cateva topicuri dedicate in acest sens...deci aberatiile le putem discuta acolo. :oops:
Sigur rugamintea iti va fi ascultata :D
Daca vrei sa pastrezi topic(urile) curate, ceea ce ar fi minunat, ia radiera de moderator si sterge la greu, cu rugaminti nu merge, dupa cum se cam vede.
p.s. aberatii si oftopicuri sunt mai multe, nu doar federale, deci de lucru ar fi. :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Feb 2013, 16:23

nucus scrie:Gigi gresesti !In 2012 au fost alegeri in LRS cistigate de Dinu cu 7 la 6 !

Eu vorbeam de perioada de pina in alegerile alea...atunci nimeni nu s-a bagat.Si dupa alegeri functia de trezorier a ramas ..neocupata,semn ca nimeni nu se prea inghesuie la pus umarul..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de Gyorg » 06 Feb 2013, 16:25

Tavi scrie:
Adelin scrie:...am rugamintea sa nu mai diluam topicul cu tot felul de aberatii federale. Sunt cateva topicuri dedicate in acest sens...deci aberatiile le putem discuta acolo. :oops:
Sigur rugamintea iti va fi ascultata :D
Daca vrei sa pastrezi topic(urile) curate, ceea ce ar fi minunat, ia radiera de moderator si sterge la greu, cu rugaminti nu merge, dupa cum se cam vede.
p.s. aberatii si oftopicuri sunt mai multe, nu doar federale, deci de lucru ar fi. :P

Chiar Adelin, nu-i vre-o solutie sa tinem discutiile pe acelasi topic? ca sa nu vorbesc de un antivirus pentru "bug-ul" asta apslaba care apare si strica toate topicurile cu insistenta lui?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de Adelin » 06 Feb 2013, 16:47

O sa incerc sa fac cutat...e greu sa ti un topic steril.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de Gyorg » 07 Feb 2013, 08:26

inapoi la subiect, daca parerea unora conteaza, aseara la emisiune mi-am dat seama ca LRS-ul - pe langa faptul ca are nevoie de unul sau doi oameni dedicati comercial - ar trebui sa permita oricui care vine cu un sponsor la liga, sa-si ia cota parte.
Mai concret, daca eu (sau orice sportiv, participant) aduc un sponsor care vine cu o sponsorizare consistenta, sa aiba bine definit un comision pe care aceea persoana sa o poata incasa, in conditiile legi.
Astfel, mai creezi in ca o portita care sa sustina spinningul in Romania in conditii civilizate.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de LucianBc » 07 Feb 2013, 09:38

Ai perfecta dreptate. Noi o aplicam la club

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de MatrixVR5 » 07 Feb 2013, 11:48

@apsalba
Topicul acesta este " PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ " !
Asta nu te include si pe tine , ai topic separat " Dizolvarea F.R.P.S " !
Lasa-l pe Gyorg in pace sa-si expuna parerea !
:respekt:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de zavera » 07 Feb 2013, 12:06

apsalba scrie:Să înțeleg că eu nu am dreptul la păreri? Nici măcar nu știi a cui părere este mai competentă. De exemplu: Este autorizată ALRS să reprezinte România la competiții internaționale și să organizeze competițiile sportive naționale, așa cum scrie în statutul ei? Întreabă asta la AG.
Daca AGVPS, titularul acestui drept, conform Statutului CIPS, delega aceste competente catre ALPS, APCR etc, clar ca LRS ESTE AUTORIZATA !
Este clar ca asa s-a intamplat, pentru ca AGVPS a recunoscut competitiile nationale si a inscris echipele nationale in competitiile internationale.
Mataluta, unde inscriai loturile? In "Cupa Balastierelor" ?

Scrie răspuns