MASTER BELIS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: MASTER BELIS

Mesaj de steff » 07 Aug 2013, 12:42

apsalba scrie:[...]
Ce nu este clar?
Totul este neclar pigulici, numai in mintea ta sunt clare lucrurile... Hai ca-i *utut si topicul asta.

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 07 Aug 2013, 12:47

Coane Fanica, eu am priceput multe, dumneata vad ca nu prea intelegi : nu federatia este boicotata, asa cum sustineai mai sus, oamenii au ce au cu presedintele...

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 07 Aug 2013, 13:01

Dumitrescu Iancu scrie:Coane Fanica, eu am priceput multe, dumneata vad ca nu prea intelegi : nu federatia este boicotata, asa cum sustineai mai sus, oamenii au ce au cu presedintele...
Dar cine-i bagă în seamă? Matale nu pricepi că la federație se afiliază cluburi, nu pescari sportivi? Ș-apoi, care pescari sportivi? Ăia care merg pe bani la concursuri fără valoare de clasificare și fără a fi oficiale? De ăștia sunt cu miile. Performanța are alte reguli și asta nu convine multora. Aici nu se dictează, se excută ce decide AG. De la președinte, la ultimul angajat. Pescarii, la lansetă, nu la băgat de vină. Înțelegi diferența și de ce mă lasă rece ce zice unul sau altul pe forumuri?
Apropo, frumoase balize. Un bidon galben și un PET. Matale le-ai poziționat? Poate săracul sportiv l-o fi confundat cu un PET obișnuit, de care sunt cu zecile pe apele publice. La aspectul ăsta, nu s-a gândit nimeni?

PS Din câte știu, la LRS acum 2 ani, când i-am invitat la constituirea federației, s-a votat pentru da sau contra. Am înțeles că a fost contra la diferență de un vot. Păi dacă n-au avut nevoie de federație, federația ce nevoie are acum de ei? Sportivi de performanță? Nu vedeți că toți sportivii serioși s-au retras dintr-un motiv făcut public: „Lipsa de motivație”. Și atunci despre ce vorbim? Vă garantez eu că toți sportivii serioși care vor să facă performanță, se vor regăsi la un moment dat legitimați la un club din federație. Deja au început să apară.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de razvan m. » 07 Aug 2013, 13:05

Si atunci de ce mai pierzi vremea pe aici ? Hai, la munca ! E deja august, a opta luna din anul de gratie 2013, si Federatia de Carton inca n-a organizat niciun amarat de concurs "oficial".
Vai si-amar de voi !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 07 Aug 2013, 13:32

razvan m. scrie:Si atunci de ce mai pierzi vremea pe aici ? Hai, la munca ! E deja august, a opta luna din anul de gratie 2013, si Federatia de Carton inca n-a organizat niciun amarat de concurs "oficial".
Vai si-amar de voi !
mihuță, nu vezi ce zise nenea Iancu mai sus? Chestia aia cu câinele! :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Eu mi-am terminat munca. Acum dau de lucru la alții! :lol: :lol: :lol: :lol:

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 07 Aug 2013, 13:49

Coane Fanica, ramane cum am zis: astept o invitatie, ca spectator, la un campionat "oficial" organizat de federatie! Sau, macar, la un concurs mai acatarii...Pana atunci, am rugamintea de a nu ma mai provoca! Sanatate iti doresc!

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Re: MASTER BELIS

Mesaj de gabi udila » 07 Aug 2013, 22:55

PREDATOR scrie:cu atat mai mult cu cat Sabin este unul dintre sportivii angrenati in lupta pentru titlu sau un loc in echipa nationala inainte de ultima etapa. Rezultatele finale ale CNS2013 trebuie sa se stabileasca pe apa, nu la comisii.
predator, teo, predatek.......
Cit de penibil si de lipsit de IQ sa fi, incit sa transcrii o fraza intreaga din postarea lui Eugen German ?
http://www.lrs.ro/forum/viewtopic.php?f ... &start=105

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Adelin » 07 Aug 2013, 23:36

apsalba scrie:
Dumitrescu Iancu scrie:Coane Fanica, eu am priceput multe, dumneata vad ca nu prea intelegi : nu federatia este boicotata, asa cum sustineai mai sus, oamenii au ce au cu presedintele...
Dar cine-i bagă în seamă? Matale nu pricepi că la federație se afiliază cluburi, nu pescari sportivi? Ș-apoi, care pescari sportivi? Ăia care merg pe bani la concursuri fără valoare de clasificare și fără a fi oficiale? De ăștia sunt cu miile. Performanța are alte reguli și asta nu convine multora. Aici nu se dictează, se excută ce decide AG. De la președinte, la ultimul angajat. Pescarii, la lansetă, nu la băgat de vină. Înțelegi diferența și de ce mă lasă rece ce zice unul sau altul pe forumuri?
Ma, pai daca nu-i bagi in seama de ce tanjesti ca tziganul pe la fereastra, ma?! De ce ne mai deranjezi?! Doar ai sportivi cu miile care abia asteapta sa se afilieze. Si de fapt tu nu ai nevoie de sportivi ma, tu ai nevoie de cluburi deci, chiar nu ineleg de ce suni disperat acei oameni pe care nu-i consideri sportivi si ii santajezi ca sa vina la tine la cotetz?!...pai ma, ori ai nevoie ori n-ai, hotaraste-te ma, iar faci Alba Neagra cu noi?!


apsalba scrie:Vă garantez eu că toți sportivii serioși care vor să facă performanță, se vor regăsi la un moment dat legitimați la un club din federație. Deja au început să apară.
... Mo, ia uita-te pe geam sa vezi ce coada e afara...e sportivii de la federatie si e nerebdatori sa se inscrie la mathale la cotetz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:...vrei sa iti mai pun odata poza aia cu trenul?! Aia is sportivi care vin la federatie, ma!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

Re: MASTER BELIS

Mesaj de PREDATOR » 08 Aug 2013, 10:08

gabi udila scrie:
PREDATOR scrie:cu atat mai mult cu cat Sabin este unul dintre sportivii angrenati in lupta pentru titlu sau un loc in echipa nationala inainte de ultima etapa. Rezultatele finale ale CNS2013 trebuie sa se stabileasca pe apa, nu la comisii.
predator, teo, predatek.......
Cit de penibil si de lipsit de IQ sa fi, incit sa transcrii o fraza intreaga din postarea lui Eugen German ?
http://www.lrs.ro/forum/viewtopic.php?f ... &start=105[/quote
Udila ma bucur ca esti ager :D asa este am transcris o fraza intreaga din postarea lui Eugen German deoarece am apreciat modul de abordare al cazului de catre Eugen , concurent care este angrenat in lupta pt titlu si un loc in lotul national . Nu poti sa nu te gandesti si la clasarea concurentului cand judeci acest caz care pe departe ai da dreptate lui SABIN plecand de la faptul ca in prezentarea concursului organizatorul nici nu pomeneste de sectoare diferite ,PUNCT!! restul este CANCAN :P ...cei care nu tin cont de aceste lucruri si tipa sa se aplice regulamentul au clasari mediocre si nu le cada bine la inima cand Sabin le preda lectii de pescuit in LRS :!: AN DE AN :!: :!: :!: :P

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de vali stratonov » 08 Aug 2013, 12:50

Nu poti sa nu te gandesti si la clasarea concurentului cand judeci acest caz care pe departe ai da dreptate lui SABIN plecand de la faptul ca in prezentarea concursului organizatorul nici nu pomeneste de sectoare diferite ,PUNCT!! restul este CANCAN :P ...cei care nu tin cont de aceste lucruri si tipa sa se aplice regulamentul au clasari mediocre si nu le cada bine la inima cand Sabin le preda lectii de pescuit in LRS :!: AN DE AN :!: :!: :!: :P
1. Nu cred ca poti judeca un caz dupa numele concurentului , exclus :roll: , iar treaba cu sectoarele se putea discuta de la aparitia anuntului pina inclusiv la sedinta tehnica ....doar sa aibe si cineva interes sa o faca , dupa e inutil:oops:

2. Ca Sabin "da lectii de pescuit" in LRS e cam fortat :oops: , dar la fel de adevarat e faptul ca Sabin se claseaza excelent AN de AN si unii sunt invidiosi , iar e clar ... dar asta e pe deplin meritul si talentul lui . :respekt:

3. Dar NU despre asta VORBIM. :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns