MASTER BELIS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ghinozo
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 123
Membru din: 23 Mar 2009, 19:07

Re: MASTER BELIS

Mesaj de ghinozo » 06 Aug 2013, 14:29

semlecangheorghe scrie:Ma scuzati ca intreb organizatorii,nu exista sfoara lunga de 50m?? :shock:
Daca nu erau balize,pe baza a ce anume a hotarit acel arbitru ca Sabin a iesit in exterior??Raportat la ce baliza,a iesit in exterior?/
Ma ofer sa donez 1000 m de sfoara de buna calitate,taiata la ce lungime doreste organizatorul..pe bune...


In acel golf erau 2 balize, un bidon de plastic de 5l galben,si un pet de 2 l,ambele pe post de balize...
bidonul de 5l pe mijloc,putin spre campare iar petul de 2l spre limita sector 1 :respekt:

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 06 Aug 2013, 14:47

semlecangheorghe scrie:
- cum a determinat arbitrul unde se afla Sabin atata timp cat nu putea sa indice limita sectorului de concurs?
Ma tem ca la intrebari logice de acest gen,nu exista raspunsuri..
Coane Gigel, au existat si balize ( pe care le-am mai verificat odata si dupa terminarea concursului, erau tot acolo), harta sectoarelor de concurs a fost foarte clara pentru arbitri si discutata cu organizatorii inainte de concurs ( de fata era, sper sa nu ma insel, si Adi Spiac), pozitia lui Sabin a fost, iarasi, foarte clara si recunoscuta, cu sportivitate si demnitate chiar de el...
Este singurul raspuns din partea arbitrilor pe acesta tema...Nu vrem sa intram in polemica cu nimeni...Regulamentul nu ne apartine, nu l-am redactat noi, suntem doar obligati sa-l aplicam, in aceeasi masura, pentru toti concurentii, indiferent de locul ocupat in clasament sau de numele sportivului.
O zi buna iti doresc!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de vali stratonov » 06 Aug 2013, 14:58

Regulamentul nu ne apartine, nu l-am redactat noi, suntem doar obligati sa-l aplicam, in aceeasi masura, pentru toti concurentii, indiferent de locul ocupat in clasament sau de numele sportivului.
O pozitie mai mult decit decenta , corecta si realistica.
Felicitari coane Iancule...respectul meu maxim fata de voi , ma inclin..
:respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de razvan m. » 06 Aug 2013, 16:01

Acestea fiind zise, emisiunea "Procesul etapei" se incheie aici. Noapte buna stimati telespectatori ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: MASTER BELIS

Mesaj de nucus » 06 Aug 2013, 16:23

Gigi.sectoarele au avut mai mult de 10 km lungime. Crezi ca la o adincime de 50 de metri iti ajung 1000 m pentru balize/10 km??? Ai doar doua ,de fapt 3 balize per km.(Deci balizezi din 500m in 500m).Crezi ca sint suficiente??? Sint absolut de acord ca lui sabin i se face o nedreptate... legala (?). Ai vazut ce-a spus dl.Iancu : unde a intrat sabin erau 2 balize care inchideau golful respectiv si el si-a recunoscut greseala ! Ce rost are toata discutia asta ????
Lucian nu rastalmacii vorbele mele !Ai inteles foarte bine ce am vrut sa spun! De fapt ,oricind ,va fi o mare placere sa ma reintilnesc cu tine si nu numai cu tine.
Organizarea concursurilor de catre LRS este evident falimentara ! Dar nu putem schimba regulile in mijlocul jocului.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de ULK » 06 Aug 2013, 16:47

Deci sa se inteleaga mai bine. Era vorba de un golf semnalizat ca " inchis" de doua balize si concurentul totusi a intrat?....mie mi se pare clara treaba atunci....mai ales ca am mai vazut ceva chestii similare...depasesc doar cu putin.....poate scap cu basma curata sau daca ma vede zic ca nu am stiut, nu am avut harta, nu am fost prezent la sfatuiri :).
Scuze ca dau si eu cu parerea...dar ori facem un regulament de care ne tinem fara interpretari...ori sa pescuieasca toti pe unde apuca si gata cu vorba...

Ca degaba s-ar modifica in regulament articolul respectiv in ceva de genul " este interzis concurentului sa paraseasca sectorul cu exceptia cazurilor cutare" ....ca iar doar la interpretari s-ar ajunge ...Ori reguli la sange, fara interpretari...ori le numiti amicale ...nicidecum Master...

Inca odata scuze pentru datul meu cu parerea .
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 06 Aug 2013, 16:53

[quote="WBF
Balizaj de kkt. Arbitri de asemenea...[/quote]


Sunt uimit de usurinta cu care acest individ face asemenea aprecieri la adresa unor oameni care nu l-au jignit niciodata, pe care nu-i cunoaste si despre care nu stie mai nimic....Poate se sesiseaza si vreun moderator...
Pana atunci, pofta buna la fecalele cu care v-ati umplut gura, "domnule" Horia Vasiliu!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 17:23

Domnule Dumitrescu,
WBF are dreptate, degeaba va suparati. Dumneavoastra si colegii sunteti arbitri doar in mintea dumneavoastra si a lui Cezar Chioibasu, care isi ia obolul de la niste creduli. Vedeti ca arbitrul este o ocupatie, iar cel care isi aroga aceasta calitate trebuie sa fie o persoana autorizata si aflata intr-o relatie contractuala cu un organism sportiv recunoscut. Sa nu ziceti vreodata ca nu v-am atras atentia.
Apropo, bucus cu cat iese la fata de masa la Rogojesti? :D

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 17:28

nucus scrie: Organizarea concursurilor de catre LRS este evident falimentara ! Dar nu putem schimba regulile in mijlocul jocului.
In sfarsit ai ajuns si tu la concluzia pe care eu am tras-o demult si m-ati bestelit in corpore!
Intradevar, toata activitatea LRS este falimentara si cu un presedinte care seamana cu taica-su nu este de mirare ca se alege praful. Oare nu am spus odata ca AG la care a fost ales presedinte un individ din dinastia bucus va fi si ultima? :D :D :D :D .

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 06 Aug 2013, 17:34

apsalba scrie:Domnule Dumitrescu,
WBF are dreptate, degeaba va suparati. Dumneavoastra si colegii sunteti arbitri doar in mintea dumneavoastra si a lui Cezar Chioibasu, care isi ia obolul de la niste creduli. Vedeti ca arbitrul este o ocupatie, iar cel care isi aroga aceasta calitate trebuie sa fie o persoana autorizata si aflata intr-o relatie contractuala cu un organism sportiv recunoscut. Sa nu ziceti vreodata ca nu v-am atras atentia.
Apropo, bucus cu cat iese la fata de masa la Rogojesti? :D
Domnule Popescu, am rugamintea sa va vedeti de barna din ochiul domniei- voastre...Nu de alta, dar o vorba zice "cainele moare de drum lung...".
O zi buna va doresc si un Campionat National reusit si bine arbitrat de scolarizatii federatiei! Abia astept sa asist, ca spectator, la un asemenea concurs! Cam peste 20 de ani!

Scrie răspuns