MASTER BELIS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Gyorg » 06 Aug 2013, 12:45

[quote="nucus"]gyorg,dar descalificarea celor trei nu a fost in timpul concursului ci la antrenament !!!! Ce avantaj isi creau cei trei in timpul antrenamentului !!!! Mi se pare absurda pedeapsa pentru sabin ! Dar exista acel precedent ! Litera si spiritul legii :oops: . Necunoasterea legii nu te salveaza de primirea pedepsei .Oriunde in lumea asta ! De ce pentru cei trei (Anghelina,Gheorghita si Danila) nu s-au facut atitea valuri ??? Si daca imi aduc bine aminte ,Cristi Anghelina era in carti cu sanse real de mari de a prinde lotul national. Balizarea pe mijlocul lacului unde apa are si 50 m adincime cum o faci ???? Apoi Sabin si-a facut contestatia si vad ca nu comenteaza nimic ! Decent si demn asteapta hotarirea comisiei care de fapt nu exista :oops: ! Gyorg, amenintari de genul :imi iau jucariile si plec acasa nu te avantajeaza si stiu ca nici nu te caracterizeaza ,ba chiar dincontra....[/quote]

Nucus, daca imi aduc bine aminte, precedentele amintite nu converg in situatia lui Sabin. Anghelina a scris negru pe alb: "stiam ca sunt in sector, dar ....", faptul ca tu stiai ca esti in sector, dar ...! nu este aceiasi situatie ca a lui Sabin.

N-am zis ca-mi iau jucariile si plec, ci numai ca nu voi mai participa la un concurs MASTER-OPEN in situatia in care orice poate fi exclus in conditiile lui Sabin. Imi pare absurd si de neinteles!

Nucus, daca tot folosim litera si spiritul legii, de ce nu se ia in calcul:
- ca "in litera si spiritul legii"sectoarele trebuiau anuntate cu 30 zile de inainte de catre directorul de concurs?
- ce oficial din organizatori a anuntat modificarea pistei?
- cum a fost facuta balizarea?
- cum a determinat arbitrul unde se afla Sabin atata timp cat nu putea sa indice limita sectorului de concurs?

P.S.in anii anteriori, tot pe Belis, au fost situatii similare cand anumiti concurenti nu au stiut ca se antreneaza in perimetrul concursului si au fost intelesi si iertati. Cum de acum, printr-o justificabila si explicabila situatie nu sunt iertati? Hai ca, iar ma uit pe calsament si ma ia groaza
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: MASTER BELIS

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Aug 2013, 12:58

Ma scuzati ca intreb organizatorii,nu exista sfoara lunga de 50m?? :shock:
Daca nu erau balize,pe baza a ce anume a hotarit acel arbitru ca Sabin a iesit in exterior??Raportat la ce baliza,a iesit in exterior?/
Ma ofer sa donez 1000 m de sfoara de buna calitate,taiata la ce lungime doreste organizatorul..pe bune...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 13:15

Nu vă mai certați că nu-i frumos. Și așa clasamentul nu are nici o valoare.
bucus, vezi ce faci pe Rogojești (să trăiești!). :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
gyorg, mi se pare mie sau vorbești despre legi?

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

Re: MASTER BELIS

Mesaj de PREDATOR » 06 Aug 2013, 13:22

8) Eu cred ca este momentul sa revina in LRS toate somitatile ....este nevoie de alti conducatori la liga .... sper sa.l vedem pe Paco cat mai repede la concursuri ! sa nu uitam ca Paco impreuna cu Andronic au obtinut cea mai mare performanta pentru Romania respectiv LRS !...aparitii mai dese ale Dlui Stratonov !! Andronic!,Gyorg! pescari cu care poti construi o liga puternica !!! nu amatori de senzatii"""....

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: MASTER BELIS

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 13:27

Să o conducă pe ultimul drum. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce are urmașul lui bucus? Lăsați-l să-și termine mandatul. O să aibă titlul de gropar al LRS. Nu-i stricați această bucurie!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de vali stratonov » 06 Aug 2013, 13:30

Nu sufar de scenarita, dar sufar de faptul ca anumite "comisii" se pot folosi de un gest gresit (gest justificabil) al unui concurent (bine situat), sa fie scos din concursul si din lotul national.

Cu deosebit respect, te indemn sa te intorci la anii in care noi concuram, incercad sa pui in situatie ceea ce se intampla acum cu Sabin. Daca tii minte, au fost momente in care si tu ai suferit fara sa o meriti, si numai pentru ca erai incomod. Incearca sa te detasezi de influente partinitoare si ai sa intelegi.

Iti doresc numai bine!
Gyorg draga, prietene vechi , nu cred ca anumite comisii pot folosi momentele prielnice ca sa "arda " pe cineva ....CRED insa a cu tarie ca din PACATE unii dintre "noi" platesc cu orice ocazie polite doar de catre ei stiute ...cu asta sunt perfect de acord.

Persoane impotriva altor persoane care nu au fost de acord vreodata intr-o chestiune , cluburi impotriva altor cluburi....o isterie generala ...si pt. CE? Pentru ca avem o pasiune comuna ? :oops: :oops: :oops:

Personal mi-e dor de anii in care CONCURAM unul impotriva celuilalt dar mai presus de toate eram PRIETENI(tine minte cum ne-a legat chiar Belisul pe noi doi ) cei multi dintre noi .....asa sa infiintat si LRS daca iti mai aduci aminte, din prietenie si fff. multa pasiune.

E trist intradevar ca pt. toate greselile facute in decursul vremii din cauza regulamentelor proaste de multe ori , balizari gresite , interpretari ale situatiilor PLATESTE de regula PESCARUL SPORTIV , care din banii , munca si pasiunea lui tine in viata acest Campionat al LRS...

Sufleteste crede-ma ca sunt alaturi de Sabin ,dar cum au existat precedente(Belis) in care si alti concurenti au "cazut victima" aceluiasi regulament LRS aplicat la singe (printre care si eu) nu pot avea alta pozitie decit respectarea ad -literam a aceluiasi regulament.

Poate pe viitor cei "indreptatiti "(presedintii de cluburi) sa schimbe regulile jocului vor incerca sa vina pregatiti la AG. al LRS nu doar sa faca act de prezenta , sa bea si sa manince la Doripesco .....

Trebuie mult mai multa implicare , mai mult timp acordat armonizarii regulamentului .....si POATE de atunci incolo sa nu se mai intimple situatii neplacute din care concurentii sa fie singurii care au de suferit.
Crede-ma ca nu sunt "partizan" cu nimeni , nu am nici un fel de interes la fel ca si tine, nu sunt nici macar membru LRS.
Am doar un punct de vedere si atit .....altii vor decide "soarta" lui Sabin ....eu voi fi doar un simplu spectaror. :cry:

Toate bune si tie si sper ca vreodata sa mai fim adversari pe vre-o pista ....sanatosi sa fim. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: MASTER BELIS

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Aug 2013, 13:49

- cum a determinat arbitrul unde se afla Sabin atata timp cat nu putea sa indice limita sectorului de concurs?
Ma tem ca la intrebari logice de acest gen,nu exista raspunsuri..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Sorin » 06 Aug 2013, 13:50

Gyorg scrie:
P.S.in anii anteriori, tot pe Belis, au fost situatii similare cand anumiti concurenti nu au stiut ca se antreneaza in perimetrul concursului si au fost intelesi si iertati. Cum de acum, printr-o justificabila si explicabila situatie nu sunt iertati? Hai ca, iar ma uit pe calsament si ma ia groaza
mai tii minte despre cine era vorba ?
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Gyorg » 06 Aug 2013, 14:05

Sorin scrie:
Gyorg scrie:
P.S.in anii anteriori, tot pe Belis, au fost situatii similare cand anumiti concurenti nu au stiut ca se antreneaza in perimetrul concursului si au fost intelesi si iertati. Cum de acum, printr-o justificabila si explicabila situatie nu sunt iertati? Hai ca, iar ma uit pe calsament si ma ia groaza
mai tii minte despre cine era vorba ?
Da, dar irelevant pentru situatia actuala
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Sorin » 06 Aug 2013, 14:18

devine irelevant probabil in sensul celor sustinute de tine
dar da , e vb da aceeasi persoana
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Scrie răspuns