MASTER BELIS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Sorin » 05 Aug 2013, 22:12

WBF scrie:Lazea.

Barca aia aia alb cu albastru :)
Stiu, am facut valuri.
Mea culpa.
Am trecut de doua ori pe langa voi.
Balizaj de kkt. Arbitri de asemenea....IMHO

Master??
LRS?
Laser frate....
Rapitor vorace, cleanul, nu gluma

Astept invitatia sa ma prezint, cu camasa in mana, umil....
Done deal?
wbf , poate esti vreo interfata sau un soft .....ca si predatoru
in lipsa unei identitati si a unuia care zice ; sunt cutare ....e posibil orice
faza cu camasa botita nu vroia sa exprime umilinta ci varsta la care se intampla .....cam asta e cu nickname-ul

nu am retinut barca akb cu albastru si nici valurile , probabil erau multi care faceau treba asta
cat despe opiniile tale despre master , arbitri , clean etc....sun parerile tale , asta e
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de WBF » 05 Aug 2013, 22:37

Stateam cu unii sa povestim, pregatiti sa se antreneze pe piste de mare angajament, zilele trecute.
Pentru master.

Master la clean, mda.
Ma duc si eu sa vad, de la distanta un MASTER.
Fiind acasa, pare lejer.
Ti-am mai zis, salupa alb-albastra, doua treceri
Memorie slaba, blablabla.......
O sa muriti pe limba voastra cu un pigulici ca Fane legat de strans de voi.


Tot inainte cu depunctatul, muje lui Sabin...etc.
Felicitari

toteu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 157
Membru din: 21 Sep 2009, 17:01

Re: MASTER BELIS

Mesaj de toteu » 05 Aug 2013, 22:53

Bine ca ai facut valuri. Au mai iesit balaurii de sub copaci .

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de WBF » 05 Aug 2013, 23:30

Sorin,
Numele meu e Horia. Vasiliu.

N-am probleme de asumare de identitate.
Deloc.....
Eu, umil, am un cub cu vreo zece oameni. Mai cu rapitori, mai craparari. Asta este, cum putem...

Mi-am pierdut timpul cu fane si cu voi,( fane cu litera mica), numai sa inteleg...
Cam cum stati.Si am vazut live...
Si stati naspa

Evident ca nu suntem prieteni, eram politicos...
Din nou, intreb, cam de ce descalificati? Mai zmeule, omull nu a gresit. Deloc....

Reminder, salupa aia alb albastra

[editat de jb]

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de johnnybravo » 05 Aug 2013, 23:53

incercati pe cat posibil sa aveti o discutie calma
merci

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Sorin » 06 Aug 2013, 00:05

Horia Vasiliu
oricate remindere imi dai nu stiu cine esti , memoria probabil.......
tinand cont de modul in care mi te-ai adresat ( moderat ulterior ) , nu avem ce discuta
exprima-ti parerile despre clean ,competitie si cazul lui sabin , zmei ,unde doresti .
pentru mine , nu exista
pe tine te-au lasat nervii si ai jignit ...dar e sindromul ,, ba tu ''
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: MASTER BELIS

Mesaj de vali stratonov » 06 Aug 2013, 08:07

in general un regulament prevede penalizari pentru situatii in care un sportiv cauta sa profite sau sa eludeze anumite situatii! Nu este cazul in cazul lui Sabin, deoarece:
- nici macar nu a pescuit in afara sectorului (confirmat de arbitru)
- balizajul nu a fost corect facut
- modificarea a fost propusa de catre altcineva decat directorul de concurs sau un organizator
- pestii lui Sabin au fost punctati inainte de "descalificare"

Oricat ar incerca pro "gasca"sa convinga ca au existat precedente similare, nu au termen de comparatie si nici de situatie!
Imi pare rau ca va trebui sa te contrazic , regulamentul a fost "facut "si votat de catre aceasi oameni care uneori il contesta ...adica de presedintii cluburilor membre LRS.
In timp doar unii dintre membrii lor s-au "lovit" de situatia de-a fi descalificati si atunci incepe circul.

Tu introduci voit in discutie persoana , adica pe Sabin care este un baiat mai mult decit OK stie toata lumea asta , dar nu are relevanta in judecarea spetei .....total gresit e ce incerci sa faci , aici s-a judecat "cazul " nicidecum persoana .... in locul lui Sabin putea fi oricine altcineva si SIGUR patea la fel.

-nu are nici o relevanta ca nu a pescuit in afara sectorului atita timp cit regulamentul amendeaza cu descalificare si iesirea din sector.
-balizarea a fost intradevar nefericit facuta ....nu-i nici prima nici ultima oara cind are sa fie asa.
-modificarea a fost propusa de catre altcineva?? :roll: :roll: :P :P
asa sa fie , nu vad relevanta acestui lucru....
-pestii lui Sabin au fost punctati intradevar inainte de-al sanctiona arbitrul ....asa si, total nerelevant .....

Consulta te rog cu atentie ce prevede regulamentul agreat de AG. pt. 2013 si poate te dumiresti .:
http://www.lrs.ro/documente/2013-Regula ... -barca.pdf

Relevant ramine art. care a dus la decizia arbitrului:
6.16
Este interzis accesul sau pescuitul în afara sectorului de concurs.

SANCTIUNE:ÎNCĂLCAREA ACESTUI ARTICOL SE SANCŢIONEAZĂ
CU DESCALIFICAREA DIN CONCURS SI NEPUNCTAREA PEŞTIILOR AFLAŢI ÎN ACEL MOMENT ÎN POSESIA SPORTIVULUI.

Si art. care reglementeaza modul in care se face clasamentul final.
7.13
Sportivii descalificati nu vor puncta cu pestii prinsi pina in acel moment.

Aceste 2 articole cred ca fac lumina in deciziile de la Belis ....restul e can-can.
In definitiv CTDA(reprezentanti ai cluburilor prezente) , a luat acesta decizie prin VOT in urma contestatiei lui Sabin la decizia luata de arbitru....

Din punctul meu de vedere "gasca" care incearca sa faca lucrurile sa para altfel decit in realitate o coordonezi tu , nimeni altcineva. :oops: :oops: :oops: ...si nu-i prima data :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

Re: MASTER BELIS

Mesaj de PREDATOR » 06 Aug 2013, 10:20

vali stratonov scrie:-nu are nici o relevanta ca nu a pescuit in afara sectorului atita timp cit regulamentul amendeaza cu descalificare si iesirea din sector.
-balizarea a fost intradevar nefericit facuta ....nu-i nici prima nici ultima oara cind are sa fie asa.
-modificarea a fost propusa de catre altcineva??
asa sa fie , nu vad relevanta acestui lucru....
-pestii lui Sabin au fost punctati intradevar inainte de-al sanctiona arbitrul ....asa si, total nerelevant .....
NU este chiar atat de nerelevant ,tot timpul organizatorul trebuie sa se disculpe si concurentul sa ramana cu sanctiunea, de data asta presimt ca o sa fie altfel , se va tine cont ca Sabin nu a obtinut niciun avantaj din aceasta depasire a sectorului ... cu atat mai mult cu cat Sabin este unul dintre sportivii angrenati in lupta pentru titlu sau un loc in echipa nationala inainte de ultima etapa. Rezultatele finale ale CNS2013 trebuie sa se stabileasca pe apa, nu la comisii.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: MASTER BELIS

Mesaj de Gyorg » 06 Aug 2013, 10:49

Vali, nu stiu cum sa-mi arat simpatia fata de tine. Imi place ca, desi esti paralal ca si mine, vii cu sustinerea respectarii regulamentului in orice conditii. Nu vreau sa-mi aduc aminte si nici sa-ti scot ochii, vreau numai sa te gandesti de unde s-a plecat si unde s-a ajuns in acest moment.
Tine cont ca aceste regulamente au fost imbunatatite in decursul aniilor, incercad ca la fiecare modificare sa se incerce tentativa sau frauda in sine.
Nu pot sa concep si sa inteleg descalificarea unui concurent doar ca a iesit din spatiul destinat concursului, iar asta a dus la descalificare. Pot numai sa ma uit la clasificarea lui Sabin, in acest moment, si sa inteleg de ce sa fie descalificat.

Nu sufar de scenarita, dar sufar de faptul ca anumite "comisii" se pot folosi de un gest gresit (gest justificabil) al unui concurent (bine situat), sa fie scos din concursul si din lotul national.

Cu deosebit respect, te indemn sa te intorci la anii in care noi concuram, incercad sa pui in situatie ceea ce se intampla acum cu Sabin. Daca tii minte, au fost momente in care si tu ai suferit fara sa o meriti, si numai pentru ca erai incomod. Incearca sa te detasezi de influente partinitoare si ai sa intelegi.

Iti doresc numai bine!
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: MASTER BELIS

Mesaj de nucus » 06 Aug 2013, 12:29

gyorg,dar descalificarea celor trei nu a fost in timpul concursului ci la antrenament !!!! Ce avantaj isi creau cei trei in timpul antrenamentului !!!! Mi se pare absurda pedeapsa pentru sabin ! Dar exista acel precedent ! Litera si spiritul legii :oops: . Necunoasterea legii nu te salveaza de primirea pedepsei .Oriunde in lumea asta ! De ce pentru cei trei (Anghelina,Gheorghita si Danila) nu s-au facut atitea valuri ??? Si daca imi aduc bine aminte ,Cristi Anghelina era in carti cu sanse real de mari de a prinde lotul national. Balizarea pe mijlocul lacului unde apa are si 50 m adincime cum o faci ???? Apoi Sabin si-a facut contestatia si vad ca nu comenteaza nimic ! Decent si demn asteapta hotarirea comisiei care de fapt nu exista :oops: ! Gyorg, amenintari de genul :imi iau jucariile si plec acasa nu te avantajeaza si stiu ca nici nu te caracterizeaza ,ba chiar dincontra....

Scrie răspuns