LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de jonah » 17 Mar 2013, 09:06

Pe mine NU ma intereseaza numele noi in fenomen!!! Vreau sa pescuiesc cu cei batrani de care ma leaga atatea amintiri frumoase .

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de Goldelian » 17 Mar 2013, 11:11

....pai NU te-a intrebat nimeni daca esti interesat de numele noi din fenomen. Probabil ca Nu ai fost niciodata un nume nou.Ai fost dintotdeauna un nume cunoscut . Ai fost intotdeauna vechi in fenomenul asta. Cand ai inceput sa participi la concursuri erai deja ''batran''. EH!!!!!! pS: Te rog,NU te ''urca pe tastatura'' pt ca NU ma intereseaza . :respekt:

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de viorel. » 17 Mar 2013, 15:58

jonah scrie:Pe mine NU ma intereseaza numele noi in fenomen!!! Vreau sa pescuiesc cu cei batrani de care ma leaga atatea amintiri frumoase .
Va doresc numai amintiri placute in continuare. Cred ca traiti din ele!
NOAPTE BUNA meseriasule!
pescar particular

Avatar utilizator
tyrael
veteran
veteran
Mesaje: 2546
Membru din: 03 Aug 2012, 15:19

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de tyrael » 17 Mar 2013, 16:21

Cum ar veni sunt open dar vin aceiasi oameni, batranii, numele... Totul suna atat de mioritic
www.spinningclub.ro

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de Nemernic » 17 Mar 2013, 16:59

jonah scrie: Vreau sa pescuiesc cu cei batrani
Vino bre aci pe Dambovita.....mai sus putin de Grozavesti :lol1: :lol1: :mrgreen: :respekt:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de vali stratonov » 17 Mar 2013, 18:28

viorel. scrie:Barcile si motoarele electrice nu sunt incluse?
Pt ca altfel nu vad cum poate un om sa-si transfere singur echipamentul+ barca+ motor
Ba , da cum sa nu fie incluse :wallbash: :wallbash: :wallbash: , altceva ce ati mai dori in meniu domnule coleg???
Vre-o dansatoare la bara sau what???
Inainte sa emitem pretentii de genul acesta ar fi bine daca ne-am informa despre cum , unde si in ce fel se desfasoara un concurs la rapitori....

Pasul urmator ar fi sa te inscrii platind taxa de concurs , te intilnesti cu oamenii, socializezi ,pescuiesti alaturi de ceilalti,de la care probabil vei putea invata cite ceva , asta daca nu le stii pe toate :roll: , prinzi niste pesti :wink: , te uiti pe clasament final si vei vede cam pe unde te clasezi de fapt ca pescar ... :roll: :roll: :roll:

Dupa primul concurs si dupa primul contact cu realitatea :wink: , vei vedea daca iti place sau nu, vei vrea sau nu sa te mai "compari" cu alti pescari si vei intra sau nu in rindul celor carora le place intrecerea si adrenalina si cel mai important vei vedea cit de greu sau de usor este din "teren" caci de dupa tastatura multi sunt zmei. :oops: ...

Numai asa vei vedea cit de greu sau de usor este sa organizezi un concurs , ce implica acest lucru ca apoi sa intelegi cam ce pretentii poti emite la adresa organizatorului.....parerea mea. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de viorel. » 17 Mar 2013, 20:35

Domnule Stratonov,
Ilie Neamt a venit cu info aici si am crezut ca stie mai multe!
Am intrebat,n-am dat cu parul!
Mi se pare anormal sa-mi rup spatele cu o gramada de echipament . Nu le car doar de la masina pana la balta iar barca pe care o detin i-mi este imposibil sa o aduc la Uzlina!Am un walkerbay cu un termic de 5 cai cu care nu e tocmai ok de navigat pe Dunare din Murighiol sau Nufaru pana la Uzlina si apoi transfer catre incinta!
Daca au o barca in plus( contra cost) pot trage si la rame!

Dumneavoastra si alti binevoitori de pe aici vad ca le stiti si faceti pe toate.
De aceea acest fenomen competitional a ajuns asa departe! Sponsorii se inghesuie, fanii la fel!

P.S. Cu tot respectul: dansatoarele sa le tineti pt Dvs
pescar particular

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de vali stratonov » 17 Mar 2013, 21:21

Daca au o barca in plus( contra cost) pot trage si la rame!

Dumneavoastra si alti binevoitori de pe aici vad ca le stiti si faceti pe toate.
De aceea acest fenomen competitional a ajuns asa departe! Sponsorii se inghesuie, fanii la fel!

P.S. Cu tot respectul: dansatoarele sa le tineti pt Dvs
Domnule coleg , intre o barca in plus asa cum zici acuma si barci si motoare INCLUSE e o mare diferenta ..... :oops:
Malitiozitatea de care dai dovada din spatele tastaturii e de de mare folos fenomenului competitional ...ce sa zic .
Ca fanii ca tine nu se inghesuie nu-i nici o paguba ....sincer iti zic .

Am avut ocazia la viata mea sa cunosc " multi zmei pe net si mielusei pe apa " duzini....din pacate pina nu pui umarul la ceva e mult mai usor sa comentezi de pe margine ....eu zic bagate la un concurs (chiar daca cari cu circa bagajele :roll: fa un rezultat bun iar pe urma cere sa fi primit in comitetul de organizarte a unui concurs, e nevoie de oameni dornici sa faca ..... apoi aproape sigur au sa curga cu cereri de sponsorizare .
Spor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de viorel. » 17 Mar 2013, 22:06

Nu sunt malitios
Daca era o etapa normala pe o balta normala nu era o problema cu barca
Am participat la un singur concurs: Cupa Snagov 2012. Organizare ireprosabila! Am pescuit, socializat , intrat in atmosfera.
Mi-a placut sa pescuiesc alaturi de nume mari ale acestui fenomen.Am avut ce invata si am obtinut (zic eu) un rezultat bun!
Sper sa am timp si resurse sa ajung la toate etapele de open de anul acesta!

De aici si pana la zmei tastaturisti e cale lunga.
Va respect pt implicarea in organizarea concursurilor si inteleg pe deplin ca nu e o munca usoara.

Dupa parerea mea este o locatie extrem de dificila in privinta accesului ! De organizat cred ca este mult mai usor pt ca cei de acolo au toate resursele si experienta necesara. Fac asta tot timpul cu turistii!


Pana la urma este cineva care poate sa ne confirme daca putem folosi barcile celor de la Cormoran?
pescar particular

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: LRS Divizia Open - Etapa 1 - Cormoran 6-7 Aprilie 2013

Mesaj de oby 1 » 17 Mar 2013, 22:18

"Pentru cei care doresc barci de la Cormoran, pretul este de 50 lei/zi.
Numarul barcilor fiind limitat, criteriul de acordare a barcii este ordinea achitarii taxei de concurs.

Multumesc"
este un mesaj al lui Sorin Buculei de pe lrs

Scrie răspuns