LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bogdan_c.
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 13 Feb 2010, 13:06
Localitate: ploiesti
Contact:

Mesaj de bogdan_c. » 17 Aug 2010, 20:02

numai de la membri :D

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Aug 2010, 20:19

Vali, nu stiu, poate amandoua.
O precizare totusi: eu tot chibitz sunt si la capitolul competitii de fly, sa nu se inteleaga cumv ca sunt slab dupa ce m-am chinuit sa dau jos burta :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

evin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 220
Membru din: 13 Ian 2010, 18:35

Mesaj de evin » 18 Aug 2010, 09:37

Inca un topic de ecouri....

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 20 Aug 2010, 17:21

Ce proiecte are L.R.S.,pentru anul care urmeaza?
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 23 Aug 2010, 08:29

semlecangheorghe scrie:Ce proiecte are L.R.S.,pentru anul care urmeaza?
Se va inscrie in FRPSC. Punem pariu? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Aug 2010, 09:41

Ai toate sansele...din fericire pentru mine ,banii mei nu se vor duce spre mocirla politicii romanesti,asta privind,asa, in timp.Existi in forma asta pentru ca ai cu cine... :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 23 Aug 2010, 14:56

semlecangheorghe scrie:Ai toate sansele...din fericire pentru mine ,banii mei nu se vor duce spre mocirla politicii romanesti,asta privind,asa, in timp.Existi in forma asta pentru ca ai cu cine... :lol: :lol:
Nu sunt membru de partid. Am renuntat demult la politica. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Aug 2010, 15:36

Nu te cred :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 23 Aug 2010, 22:52

apsalba scrie:Nulitatile de drept sunt prevazute de lege si sanctionate de ANS. De aceea a fost respinsa solicitarea lui St. Dinu privind infiintarea federatiei sportive. A cerut infiintarea federatiei romane de spinning, nu de pescuit sportiv. Federatia putea fi facuta demut, dar s-a lucrat neprofesionost. Pacat de timpul pierdut.
Iar vorbesti prosti? Eu nu am solicitat niciodata infiintarea FRPS ... nu ANS terbuie sa solicit prima oara acest lucru ci unui tribunal ... dar cum cunostintele tale de legislatie sunt cam superficiale te las in ale tale.

PS: vezi ca legea mentioneaza liga profesionista ... mi-a luat si mie ceva timp sa pricem ce e aia ... tu mai sapa.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 23 Aug 2010, 23:25

Am citit 7 pagini si nu am reusit decat sa ma enerveze Fane.
Care a renuntat la politica ... dar nu de tot ... ca altfel cum iei tu denumire direct de la SGG cand de fapt se ia de la Ministerul Justitiei cu avizul SGG?
Oricum ca sa le explic tuturor cum sta treaba:
- înfiinţarea Federaţiei Romane de Pescuit Sportiv a fost tărăgănată din doua motive: unul de kkt si altul de doi lei: Victor Tarus a înfiinţat "Federaţia de Pescuit Sportiv din România" ... si astfel nu mai poţi rezerva "Federaţia Romana de Pescuit Sportiv" pe motiv " ca prea seamana domle"
- Fane poata sa faca federatia ... la Alba ... cu el presedinte. Dar are obligatia sa primeasca orice club detinator de CIS fara taxe care sa ingradeasca apartenenta ... ca e Federatie Nationala. Nu FNPSR. Astfel la prima AG noi membrii ii pot pune usor masa in cap lu Popescu. Pentru ca nu exista nici un motiv pentru care oamenii din fenomen sa accepte un pafarist sa ii conduca ... ca o fi el "managel" dar nu le are cu pescuitul.
- activitatea federatie este monitorizata de ANS/MS ... mai ales la bani ... ca-s bani publici. Asa ca nu merge cu miÅŸmaÅŸuri urate ... decat subtiri: o deplasare acolo, un lap-top, un Ferrari de serviciu.

Asadar: Fa tu Fane federatia, legal si nenul de drept ca eu intru acolo fix cand vreau eu ... nu cand ne inviti tu. Sper, cinstit si fara caterinca, sa reusesti. Ca asta ar fi primul lucru promis si realizat. Si iti doresc sa rezolvi si marele conflict intre Federatia Nationala si reprezentantul romaniei la Federatia Internationala.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns