LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 17 Aug 2010, 11:21

apsalba scrie:Ionut
te inseli intradevar. Ligi exista doar in sporturile profesioniste.

deci ne facem federatie sa ramanem niste amatori... ce dragut! din nou! hai pa... bine ca avem capac de wc incalzit dar ne stergem la c*r cu frunze de porumb....

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Aug 2010, 12:18

valistrati scrie:

Ca sa apucat Fane Popescu sa infiinteze Federatia de Pescuit foarte bine ,cineva tot trebuia sa o faca ....treaba e ca trebuie inteles clar de catre cei toti cei implicati in competitii indiferent de specialitate ca asta e viitorul si pt. a avea un cadrul legal si normal de desfasurare al campionatelor pe discipline.

Ceea ce ar trebui sa intelegeti ca nu va fi NICIODATA Federatia lui Fane Popescu chiar daca omul va candida sau chiar ar obtine vre-un post in F.
Vali, aici e cheia problemei
ca s-a apucat tocmai nea Fane Factura sa faca asta, pentru ca cei care chiar se ocupa de sportul asta, adica LRS si altii de la alte discipline nu au facut-o pana acum.
iar nea Fane a sesizat corect oportunitatea si exact de-aia vrea sa o faca... vrea sa fie a lui.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Aug 2010, 12:28

Bre,Tristian,io nu terorizez pe nimeni.Da, cum sa te conduca unul ca Nea Fane?Uite cum gindesc eu:luam omul dupa fapte nu dupa vorbe,ca de dat din gura poate oricine.Fapta omului asta a fost aceea ca a incercat sa impuna anul trecut niste masuri nu tocmai in avantajul pescarului ,cum ar fi sa plateasca insotitorul acestuia o taxa.Adica daca ma duc cu sotia si copilul la pescuit sa platesc o taxa pentru ei.Bun.Sa nu uitam,ca datorita interventiei domniei sale, anul acesta platim dreptul de a pescui prin asociatii,nefiind posibil sa fim independenti ca si anul trecut.Multumiti-i lui Nea Fane.Apoi ca orice politician ,minte cu tupeu.Adica face afirmatia ca,doar asociatia lui si federatia lu peste ,are actele si documentatia necesara pt a distribui permise.Doar ,doar atrage mai multi "obleti",la masa lui. Apoi mai face in topicul aici de fata,afirmatia ca nimeni n-a mai incercat constituirea unei federatii.Dar eu am un document ,in care apare semnatura lui ,precum si a altora,datat 26.03.2006,prin care se incerca constituirea unei astfel de federatii.Ca nu s-a reusit din diverse motive ,cum ar fi orgoliile,si pct.d.v.diferite este altceva.Dar nu-i el primul ,care incearca sa faca federatia mult visata a romanilor.Sub unul ca el vreti sa faceti federatie?Este ca si cum,a -ti strins cu greu in timp materiale de constructie sa faceti o casa de vis ,si incedintati construirea acesteia ,unuia care n-a facut bine nici macar un garaj de masini,darami-te o casa.De ce nu mai este ,in conducerea A.P.S.Alba?De performant ce este..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 17 Aug 2010, 12:34

Tavi am rezerve fata de cele afirmate de tine ...

Fane poate sa vrea sa fie a lui dar nu are cum sa faca asta ....ceea ce e bine. :wink:

De ce a facut-o Fane si nu altcineva .....probabil pt. ca cei care trebuiau sa o faca erau prea preocupati de competitie ....sau pur si simplu din comoditate sau chiar din nepricepere. :oops:

Apropo, din ceea ce stii ce pozitie au cluburile de Fly despre acest proiect?

Cum vedeti voi problema?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Aug 2010, 12:56

Care cluburi de fly? Care noi? :D :oops:
Nu cred ca exista vreun club de fly cu CIS in afara de Aqua care e si de spin
Dupa parerea mea muscaricii, pe partea de competitii sunt in urma voastra pe partea de organizare.
Sunt concursuri, se formeaza chiar si lot national in parteneriat cu AGVPS, dar nu exista ceva gen LRS, adica o organizare si un regulament comun si pus la punct.
Se incep acum ceva discutii...in octombrie va fi o intalnire.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 17 Aug 2010, 13:07

Gheorghe stai cuminte si linistit ca nu face fiecare ce vrea. O sa vada el. Daca cumva e asa cum ziceti voi. Pai imi fac si io maine federatia zburatorilor pe luna si nu mai puteti zbura fara mine? Nu-i asa. Orice club care era infiintat in momentul introducerii actelor si care are si activitate competitionala poata sa salte din schema o astfel de federatie. Nu poate el sa faca statu, act constitutiv si sa numeasca consiliu director cu 3-4 cluburi si sa le zica la restu 10, ba semnati. Pur si simplu NU SE POATE! Tot incearca poate marea cu degetul. Mai vedem noi dar eu nu-mi fac greturi.
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Aug 2010, 13:56

:lol: :lol: Traim in Romania ,nu uita.Aici totul este complicat,interpretabil,strecurabil,ocolibil,evident in favoarea baietilor destepti.Si iti dau exemplul unuia care a pacalit o tara intreaga cu o interjectie repetata de 3 ori:ha,ha,ha,,... :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
taicanoe
veteran
veteran
Mesaje: 1477
Membru din: 17 Feb 2005, 10:33
Localitate: Reșița
Contact:

Mesaj de taicanoe » 17 Aug 2010, 15:26

Fane Factura (bine poreclit de Tavi) in marea lui nemernicie a pus asociatiile afiliate federatie sa-si faca pe langa ele si cate un club sportiv ... dar concursuri ioc, rezultate la fel ... acum publica pe toate site-urile de profil anunturi cu concursuri organizate de federatia lu' peste prajit in toate disciplinele - stationar, spining crap ... ca sa fie la dosar pentru infintarea federatiei sportive.
Daca se va ajunge ca acest ... ... ... sa reuseasca infintarea unei federatii sportiva de pescuit (nu o asociatie de asociatii numita federatie) toate cluburile sportive constituite pana acum - cele de crap, de stationar, de spining , de fly - pot sa isi dea foc ca sa nu le crape obrazul de rusine.
Oricum dupa marea performanta a lotului national de crap nu cred ca mai exista rusine in Romania.
S'altare și bunăstare !

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 17 Aug 2010, 18:22

Tavi scrie:Care cluburi de fly? Care noi? :D :oops:
Nu cred ca exista vreun club de fly cu CIS in afara de Aqua care e si de spin
Dupa parerea mea muscaricii, pe partea de competitii sunt in urma voastra pe partea de organizare.
Sunt concursuri, se formeaza chiar si lot national in parteneriat cu AGVPS, dar nu exista ceva gen LRS, adica o organizare si un regulament comun si pus la punct.
Se incep acum ceva discutii...in octombrie va fi o intalnire.
Sa inteleg ca ori e prea "puternic" B. Vasilescu in a detine monopolul :cry: ori suinteti voi "slabi:. :cry:

Si in octombrie e mai bine decit niciodata .....poate va organizati si voi odata si va duceti "crucea' ca prea e vraiste si prin tagma voastra :oops:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 17 Aug 2010, 19:13

ma lamurii si cu topicu asta, s-or dus pe p*** si intrebarile si sugestiile

propuneri primiti?

:lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns