LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de StefanDinu » 06 Mar 2014, 22:23

apsalba scrie:Uite Dinule ce te asteaptă. Peste vreo câțiva anișori, o să ajungi un pescar bătrân! Asta va fi finalitaea Campionatului tău de pe mal!!
Pai papagal bătrân si troglodit, tu asta faci acum!
Iar eu campionat de pe mal fac oricând vreau eu ... tu te uiți și salivezi ... impotent furios!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de StefanDinu » 06 Mar 2014, 22:28

apsalba scrie:Ceva lămuriri cu privire la inregistrarea LRS în Registrul sportiv nu ai să dai? Chestia asta cu intratul prin buruieni este o diversiune ieftină!
Si daca iti domonstrez ca eu nu am facut nicodata o cerere catre MTS faci ce a facut Postelnicu ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de pikeman » 06 Mar 2014, 23:01

apsalba scrie:https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 82c099c555

Uite Dinule ce te asteaptă. Peste vreo câțiva anișori, o să ajungi un pescar bătrân! Asta va fi finalitaea Campionatului tău de pe mal!!
Tu oricum nu apuci sa vezi daca o sa faca asta sau nu ... la ce te mai agiti? :lol: :lol: :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de SF » 06 Mar 2014, 23:15

pikeman scrie:
apsalba scrie:https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 82c099c555

Uite Dinule ce te asteaptă. Peste vreo câțiva anișori, o să ajungi un pescar bătrân! Asta va fi finalitaea Campionatului tău de pe mal!!
Tu oricum nu apuci sa vezi daca o sa faca asta sau nu ... la ce te mai agiti? :lol: :lol: :lol:

El intinereste , toti restu imbatranesc ! Chuck Norris , l-ai vazut pe Popescu de la Alba.....ii mai tare ca tine :lol: :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de Adelin » 07 Mar 2014, 02:36

Lefteresculeeee, vezi ca trece anul si iar te trezesti ca n-ai făcut nimic la cooperativa. Faci ca anul trecut iar?! Am văzut toti ca iti place mai mult in casa decât afara la aer, dar ce sa faci frate acuma, nu te-a obligat nimeni sa alegi pescuitul. Puteai sa faci federatia de barbut si nu trebuia sa te mai expui la ploaie si la vânt. Ai pus poza aia cu batranelul care pescuie in acvariu...pai daca ti-o cautam eu nu ti-o puteam găsi sa se potrivească mai bine. Esti din poza musiu', îmi pare rău dar ti-ai varat-o singur in fund!
Mai bine lasa naibi comunicatele si MTS-ul si tribunalul si ocupate de campionatele nationale pe care te-ai angajat sa le organizezi...si nu sunt putine, ca si daca faci iară o singura etapa finala/disciplina pt matale e foarte mult, ca sa nu zic enorm.
Hai moshule, ca nu mai ai mult si la cate zile mai ai, sincer iti sugerez sa te grabesti si sa profiti de fiecare secunda ca sa faci ceva ca acusi suna alarma si te asigur ca nu e cea de desteptare... :-)))))))))))
Fie-ti alarma usoara. :-))))))
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de apsalba » 07 Mar 2014, 07:46

Zamfi scrie:Fane ...macar, deocamdata, acest campionat se desfasoara ! Finalitatea lui ...o sa o vedem. Insa ...stii tu ...la campionatul tau ...vreau sa vad macar...inceputul! :lol: :lol:
Părerea mea este că Dinu și-a făcut o jucărie, nu un Campionat național. Și cu jucăria asta, a păcălit vreo câțiva oameni care încă mai cred în poveștile lui și s-au prins în horă. Nu-i bai! Dacă au bani pentru a-i satisface ambiția lui Dinu, sunt liberi să o facă. Numai un orb nu vede că viitorul pescuitului sportiv din România este la federație. Sau cineva care nu gândește.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de SF » 07 Mar 2014, 09:54

Popescu , viitoru pescuitului sportiv in Europa ii cam subred daca pe mine ma intrebi :wink: , chiar si la casting , care la o adica chiar il poti trece drept sport , interesu ii aproape zero , dealtfel chiar se poate spune ca ii zero .
O prins bine la public pescuitu la crap in acvarii , unde indivizi care s-au apucat de pescuit anu trecut au capturi frumoase si se cred bine , se simt pescari desi inca mai fugaresc pestele cu minciocul sau drilluiesc din mulineta (randurile astea pentru tine nu au rost , tin de pescuit si tu chiar nu ai habar :lol: ), da is mandri ca ies pe fishing and huntig cu ceva peste in brate , le trebuie cativa ani sa realizeze ca nu au nevoie de asta ca sa se simta pescari , pana atunci nevoia de afirmare poate cu ei , si pana nu or da cateva gherle pe natural au sa creada ca-s buni , atata vreme cat prind prin acvarii .

La americani o sa mai mearga o vreme , insa la ei tine si asta , se pare ca societatea lor poate trai linistita cu asta

http://www.youtube.com/watch?v=hN2gMP3Q2Z4

http://www.youtube.com/watch?v=azhn7VpgLv4

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de StefanDinu » 07 Mar 2014, 09:55

apsalba scrie:Părerea mea este că Dinu și-a făcut o jucărie, nu un Campionat național. Și cu jucăria asta, a păcălit vreo câțiva oameni care încă mai cred în poveștile lui și s-au prins în horă. Nu-i bai! Dacă au bani pentru a-i satisface ambiția lui Dinu, sunt liberi să o facă. Numai un orb nu vede că viitorul pescuitului sportiv din România este la federație. Sau cineva care nu gândește.
De fapt in federatie cred doar cei care cred ca pe timpul lui Ceaușescu era mai bine doar ca aveau unde munci si aveau o bucata de paine. Adica aveau nevoie de un tatuc care sa le spuna ce sa gandeasca, cum sa gandeasca ... sau mai simplu: nu au voie sa gandeasca! Pai cine are nevoie sa gandeasca pescarul? El trebuie sa pescuiasca. De bani si strategii se ocupa domn preșe-un-dinte.
PAi comunistule! Crezi ca mai tine cu rahaturi de astea? Deja esti disperat sa se face rahatul tau praf si ai intrat in panica. Dar stai linistit! Ce-i mai grav acum vine! Saluta-l pe Borcea din partea noastra!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de apsalba » 07 Mar 2014, 11:02


Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

Mesaj de StefanDinu » 07 Mar 2014, 11:19

Planuri mitomane. Dar e bine ca stiu programul ca am chef de reclamatii si procese.
Aia cu Stolnici e cea mai tare ... deci o etapa e in aer.
Pe Tarnava ia-ti gândul ca-ti rup picioarele si te dau la unguri ... te gasesc federalii tai cum au găsit-o pe Elodia!
Lacul Iovanu iar e bucurie mare dar e alta dovada de habarnism.
Bulgaria este deja epica si trag concluzia ca nu mai ai nici o sansa. Cu ce lot te duci senilule? Ai de platit datorii la slugi si le bagi o deplasare scurta peste hotare ... la Bulgari? Dar la restul campioantelor mondiale ce loturi duci ?
Dar cu femeile si copii cei ai avut? N-ai găsit tu prin visteriile tale fără fund bani sa-i duci pe o locație care are si altceva decât apa si mal? Vezi! De asta este incompetent!
Si la Corbul o sa ai loc sa intri ... in pamant! Te asteapta Cristoce acolo. Nu apari? Trimite el dupa tine!
Singurul lucru cu cap si coada si care este posibil sa face\i ceva este pescuitul marinul ... acolo este posibil sa iasa ceva bine. Te mai duci si tu la soare mai iei o gura de aer proaspat. Dar e o problema: nu poti sa iti pulovarul ala cu tine!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns