LIGA ROMANA DE SPINNNIG, Intrebari,Sugestii,Feedback

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Aug 2010, 20:01

Si mai usor cu copiatul ca stiu eu pe cineva care a copiat un statut de federatie,si acuma se lauda ca-i productie proprie.Doar ,doar,
pare si el ca este pescar.....de competitie.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 16 Aug 2010, 20:04

ma, io stiu ca unii is mai prezenti pe topicuri de genul decat raia :lol: :lol: :lol: aaa, stai asa ca si Popescu ii destul de des in cartea de telefon, nu ma mira :lol: :lol: :lol:

nulitatile de drept le capata astia care nu au onoare si curaj , si se aNULeaza singuri prin vorbe si fapte zise respectiv facute in vant

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Aug 2010, 20:05

Bre, da rau mai esti :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 16 Aug 2010, 20:19

in orice caz, daca nea Fane Factura v-o ia inainte cu infintarea si recunoasterea de catre minister sau ANS a federatiei sportive e nasol, nasol rau...
pana una alta LRS e o asociatie nu o Liga
parca vad ca vor fi unii care vor tatona un schimb de barci...
de fapt deja ii vad :?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 16 Aug 2010, 20:41

Nimeni nu e profet in tara lui, insa sibianul are ceva talc in spuse.
Nu mai mentionez brocratia, comoditatea, dragostea de sine etc, specific romanesti de altfel...
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 16 Aug 2010, 21:44

e clar ca cine reuseste primul sa puna pe picioare Federatia cu acte-n regula va trage lozul castigator
ar fi pacat sa nu fie LRS, de fapt oamenii care au muncit atatia ani sa organizeze si sa participe la concursurile de spin
si alaturi de ei ar trebui sa fie craparii si altii care chiar au facut performanta
ma irita ideea sa va fure finishul altcineva care nu are legatura cu pescuitul, cu atat mai putin cu cel de competitie.
de fapt pe voi ar trebui sa va irite mai mult...
asa ca dom leba, nu e nici o profetie, e istorie care se repeta
nu demult s-a mai pus pe sesteche de camionate si federatii nationale care si-au gasit si adepti...desi se inchegase deja TAVP. din fericire a rezistat TAVP
daca de data asta isi obtine patalamaua pentru federatie sportiva, LRS si campionatul existent raman in plop
si ar fi pacat
parerea mea de chibit
p.s.
pe site se lauda cu 18 cluburi sportive care vor pune de o Federatie
sunt mai multe decat cluburile membre LRS :!: :!:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Aug 2010, 06:35

Nici nu vreau sa ma gindesc ce v-a face unul ca el ajuns cu haturile in mina.Daca printre altele, a fost in stare sa propuna ca si insotitorii pescarilor sa plateasca o taxa ,la fiecare iesire la pescuit....Basescu e mic copil,o sa ajungem sa platim impozit pe fiecare vobler,lingura sau naluca siliconica in parte.Si in caz ca agatam vreuna n-o sa putem rupe firul decit cu acordul unei comisii special constituite.. :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 17 Aug 2010, 07:38

Va anunt ca federatia este in curs de constituire. Rezervarea este obtinuta ca si avizul Secretariatului general al Guvernului. Invitatia de participare la constituire a fost facuta public, pentru toate cluburile sportive de pescuit care doresc sa participe la infiintarea ei, asa ca mingea este in teritoriul lor. Ea va fi constituita mult mai repede decat isi inchipuie unii. Stau si ma intreb de ce nu a avut nimeni initiativa constituirii ei atata timp. Despre necesitatea ei nu cred ca se indoieste cineva.
E timpul ca unii sa-si mai calce pe mandrie, daca vor ceva de la pescuitul sportiv.
PS Tavi,
intre timp si cateva cluburi existente si-au exprimat dorinta de afiliere, asa ca ar trebui sa se priceapa de anumiti domni ca intr-o asemenea constructie important este sa fi prezent cand se pune piatra de temelie, nu cand masa este pusa.
Semelcan draga,
de ce nu ai avut tu aceasta initiativa? Vrei sa-ti spun cat costa aceasta reorganizare a pescuitului?
PS Intre timp au mai aparrut 8 cluburi care vor sa se inhame, asa ca unii s-ar putea sa ramana de caruta. Treaba lor.

Ionut the carp
veteran
veteran
Mesaje: 2592
Membru din: 08 Iun 2005, 19:57
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ionut the carp » 17 Aug 2010, 08:25

apsalba scrie: Stau si ma intreb de ce nu a avut nimeni initiativa constituirii ei atata timp.
e nu zau? unde erau aia care tineau actele blocate anul trecut? aa... posibil sa fi asteptat cascavalul... nu astept raspuns :wink: am spus asta poate isi ma da lumea seama ca nu mai suntem niste papagali si stim cum merg treburile, si fara 'pile' (nu de unghii) n-ai sa rezolvi nimic niciunde

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 17 Aug 2010, 08:28

Mie mi se pare ca treaba sta cam asa:

Nu e important cine are initiativa si nu devine el automat sef sau cu haturile in mana. De asemenea procedura trebuie sa fie legala si asa mai departe.

Ce nu stiu insa este daca poate fi vreun club lasat pe-afara atata timp cat toate sunt constituite legal si participa oficial prin reprezentanti la ceea ce este recunoscut ca si campionat national, respectiv turneul AVP, cu atat mai mult cu cat cluburile s-au infiintat mult inaintea federatiei si la fel si liga. Ca e o problema de legislatie sau de practica este prea putin important, s-au facut lucrurile asa pentru ca nu s-a stiut dar macar a fost initiativa si munca unor oameni dornici sa faca. Eu spun ca o federatie constituita dupa aparitia cluburilor trebuie in mod obligatoriu sa invite si sa accepte afilierea tuturor cluburilor deja existente si pentru a functiona legal are nevoie de recunoasterea majoritatii macar simple a cluburilor deja existente, altfel risca sa fie o federatie fara cluburi, si nume pentru o noua federatie sa gaseste sigur si de ce n-ar functiona pe principiul liberei asocieri... ma rog.

Deci nu cred ca poate fi careva lasat afara si pana la urma tot expresia majoritatii cluburilor prin reprezentanti va trebui sa fie. Nu poti face o federatie legionara si sa faci ce vrei cu cluburile... pur si simplu nu poti.

Asta e parerea mea, sa nu creada careva ca dau consiliere avizata despre infiintarea federatiilor si organismelor. Nu-i ca si cum nu s-ar fi gandit pepsi sa-si inregistreze marca pe produs si acuma vine... sa zicem Dumitru ca-mi place de el si o inregistreaza dupa care le cere socoteala. Aici e vorba de afiliere si recunoastere pentru a capata calitatea de reprezentant si a gazdui cadru organizatoric.

Sa vedem ce iese.
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Scrie răspuns