Intrebari cu talc pentru ultima etapa a Turneului, CupaSalmo

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Intrebari cu talc pentru ultima etapa a Turneului, CupaSalmo

Mesaj de Gyorg » 29 Sep 2006, 15:01

Continund carcotelile colegilor mei de suferinta , am si eu doua intrebari legitime,

Prima si apelez la sinceritatea participantilor la concurs :lol: :evil: , cati dintre voi ati facut o partida de pescuit - ca sa nu-i zicem antrenament :wink: - in ultima perioada, ceva ... ultima luna ?

Daca nu va desconspirati voi ( ca tot e de actualitate ) tot va aflam noi si va fi destul de neplacut !
Nu de alta dar am o ocazie sa ma duc la un antrenament si daca stiu ca doar eu si cativa "co..iosi" am fost pe acolo , ma pun intr-o situatie de .... !

Si a doua , daca la acest ultim concurs am voie sa tin legatura pe mobil cu arbitrii care valideaza capturile pe apa , nu de alta dar poate mai primesc ceva informatii calde , .... pe ce culoare , pe ce gramaj , patern , etc .
Hai sa zicem ca unii stieeee ... Ce zici Vasile ,..... am voie ? :wink:
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 29 Sep 2006, 16:18

Nenea , specifica tata clar ca te intereseza antrenamentele pe alea doua lacuri din concurs sau vrei bestie sa ma tii in casa pana la razbel !
De fost au fost ... dar cine ???,
In conditiile astea echitabil ar fi sa se dea voie macar o zi la antrenament ( evident C&R ) pt toti contra chiar a unei taxe ( rezonabile tata ) !
Nu mai zi ca poti sa dai ca iar sare Mr Vily ca nu se exista asa ceva ...ca doar aici vorbim de onoarea dl-ui Raduta !

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 29 Sep 2006, 16:20

Gyorg,iti raspund eu :wink: ,atita timp cit regulamentul nu interzice :) poti cu amendamentul sa ai si un prieten arbitru care sa-ti furnizeze date "fierbinti"din mijlocul luptei.
Daca stiam ca pui asemenea "capcane" mi-asi fi dorit sa fiu arbitru poate ma alegeam si eu cu un "casparle" din partea ta. :D(numai prietenii stiu ce e).
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 29 Sep 2006, 16:38

Daca vrei la cea de-a doua problema iti pot confirma ca asa s-a si intamplat ( cel putin pe Gostilele ) dar nu vad ce poti sa faci ... aici fiind cel mult o problema de bun simt si obraz pt. ca nu poti sa intezici vorbitul la telefon pt arbitri !
Altfel concurentii pot oricum comunica intre ei unde , ce si cu ce ( brr ... strategiile ! )! Poti chiar usor sa ai " observator(i) " pe mal !
Arbitrii ar trebui sa fie totusi neutri din moment ce iau "chiftele" (din taxa noastra de concurs ) pt serviciile prestate !

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 29 Sep 2006, 19:11

Solutie simpla: aduci in zona o jucarie de-aia care bruiaza telefoanele mobile :twisted: :lol: .
Cu lacrimi Bastus!

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 29 Sep 2006, 19:35

Nu stiu daca e legal si daca bruiaza si statiile de emisie receptie ( ca se exista si d-astea )
Oricum arbitrii tre sa comunice intre ei ( ... si noi ! ) !

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 29 Sep 2006, 19:54

Nu cred ca ar protesta prea multi daca ar deveni imposibila comunicarea intre concurenti ;).
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 30 Sep 2006, 13:52

Pai Mihai tu ai spus ca i-ai vazut si tu ar trebui sa-i dai in vileag ... eu cam banuiesc cine dar nu zic ... poate ma insel.
Deci Mihai: cine pescuia inainte de concurs desi pescuitul nu este permis tuturor concurentilor inainte de eveniment :!: :?:
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 01 Oct 2006, 10:43

StefanDinu scrie:Pai Mihai tu ai spus ca i-ai vazut si tu ar trebui sa-i dai in vileag ... eu cam banuiesc cine dar nu zic ... poate ma insel.
Deci Mihai: cine pescuia inainte de concurs desi pescuitul nu este permis tuturor concurentilor inainte de eveniment :!: :?:

daca au fost/sunt concurenti care pescuiesc pe Sarulesti asta nu poate insemna decat o lipsa crasa de respect a organizatorilor fata de concurenti. :evil: adica pt. asta facem sute de km :?:
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 02 Oct 2006, 07:12

Am si eu o intrebare: regulamentul trofeului AVP interzice antrenamentele sau au promis cei de la Energofish ca nu se va antrena nimeni? Sau ce-i cu agitatia asta? Imi scapa mie ceva?

Scrie răspuns