Impresii Belis

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 17 Iul 2007, 10:59

A cistigat Andronic Laurentiu ,vezi pe pescarul :wink: ca e lista afisata .
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 17 Iul 2007, 11:29

valistrati scrie:A cistigat Andronic Laurentiu ,vezi pe pescarul :wink: ca e lista afisata .



BLAT... BLAT.... :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 17 Iul 2007, 13:33

Tavi, nu-i asta pb ca nu am vrut sa-mi consum minutele de abonament, dar efectiv nu am stiut de aceasta prevedere, deci de ce sa sun???
Am citit si eu regulamentul turneului AVP...nu exista specificatii legate de locul unde se face masuratoarea...deci am considerat ca este la fel ca la etapele precedente. Daca mi-ar fi comunicat arbitrii ca e vreo pb incercam sa ma descurc altfel....asa cum in mansa a 2-a mi-am cusut juvelnicul cu o ancora scoasa de pe un vobler. Asta pt ca dupa mansa 1 aflasem de aceasta reglementare.
Dar vi se pare normal sa nu fim anuntati despre existenta acestei sanctiuni?

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Iul 2007, 13:48

Si mie mi-a iesit pe jumate un biban dar l-am arestat la timp. Am cusut ruptura cu doua agrafe. :D
Danoc, nu era nici un repros ca de ce n-ai sunat tu. E pur si simplu o idee care nu v-a venit, nici tie nici arbitrului.
E o greseala din care invatam si mergem mai departe.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 17 Iul 2007, 14:26

situatia ambigua e totusi la ce sa intamplat in momentul in care omului i sa spus sau nu i sa spus ca pestii lui nu puncteaza, si felul in care i sa comunicat , si fara un motiv clar :
Am discutat si mi s-a spus ca nu am nicio vina si ca doar arbitrii vor fi sanctionati. In situatii asemanatoare au mai fost Berti si Cozma.
Totul bine si frumos pana noaptea pe la 12:30 cand inainte sa mergem la somn vedem clasamentele pe laptopul lui Sorin Dragoi....iar eu figuram fara nicio captura. Cand am intrebat ce s-a intamplat....Sorin mi-a spus "Costel a decis sa anulam toate capturile masurate pe lac!" Decizie la care el nu a avut nicio reactie....
daca omu a discutat, i se zice una, apoi se schimba in alta fara sa i se comunice, decat cand observa clasamentu, io am o intrebare.:

Daca nu exista interese si invidie intre concurenti DE CE e lipsa de comunicare? :roll:

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 17 Iul 2007, 14:37

Sorin scrie:Mihai ,
o precizare :

In centrul Belisului ne-am strans 3 masini , dar eram doar concurenti
Anuntul de care spun s-a facut la locul de intrare pe apa nu in centrul Belisului

Uitati si un alt element esential : este obligatia concurentului sa cunoasca regulamentul Eu nu-l stiam ,ca n-am avut timp sa-l studiez .
Mea culpa, Sorine. Am inteles gresit mesajul tau anterior.

Asa cum zici e obligatia concurentului sa cunoasca regulamentul, daca acesta e facut public. Iar ceea ce fusese facut public din timp concurentii cunosteau.

Cum ii place unui prieten sa faca paralele cu fotbalul: daca un arbitru greseste si valideaza un gol marcat din off-side, ramane gol valabil, nu-l anuleaza presedintele federatiei dupa desfasurarea a inca o etapa sau dupa terminarea campionatului. Asa si aici, daca arbitrii au gresit nu cred ca trebuiau penalizati jucatorii, pentru o vina care nu apare scrisa nici acum nicaieri!!! Regulamentul scris nu interzice masurarea pe apa! Parerea mea.

Acu mai dati-i incolo de nervi si mereti la pescuit!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 17 Iul 2007, 14:45

MihaiV scrie:
Acu mai dati-i incolo de nervi si mereti la pescuit!
Corect :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 17 Iul 2007, 14:50

Eu deja mi-am urmat sfatul si am pus mana pe 15 pastravi in dimineata asta. Consider ca am trecut peste acest subiect! :lol: :lol: Cu caldura asta din oras, la munte e o placere! :lol: Sunt curios cand va fi primul concurs de spinning pe rau de munte :roll:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 17 Iul 2007, 14:56

Mihai te invidiez si sigur voi urma exemplul tau si miine sunt pe apa. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 17 Iul 2007, 15:01

MihaiV scrie:Eu deja mi-am urmat sfatul si am pus mana pe 15 pastravi in dimineata asta. Consider ca am trecut peste acest subiect! :lol: :lol: Cu caldura asta din oras, la munte e o placere! :lol: Sunt curios cand va fi primul concurs de spinning pe rau de munte :roll:
Cand probabil vom avea si un rau cu peste :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Scrie răspuns