Impresii Belis

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 15 Iul 2007, 19:10

Radule, las-o moarta ca prea macane. Nu merge asta cu vina colectiva pe criterii geografice.
Asa ajungem iar sa fim vinovati ca suntem romani si ca de-aci a plecat ala de a mancat lebada. N-are rost.
Eu ma simt f bine ca roman, ardelean, clujean. Daca cineva a gresit, atunci acela va purta vina. Ca la Danoc n-o sa-i fie de folos, asta e. Poate cei ce vor sa participe la astfel de competitii se vor gandi de doua ori pe viitor. Sau poate nu. Sau poate n-a gresit nimeni. :oops:

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 15 Iul 2007, 20:59

Gata dom' profesor....o las moarta,dar se putea interpreta si asa cum am facut-o eu....si daca toti o lasam moarta si se intampla cum s-a mai intamplat?SCUZE ! in prima postare am scris"...nu am nici o insinuare..."asa ca trebuie sa va simtiti bine ca si roman si clujan si ardelean ce "suntem"Nu inteleg de ce sa nu "ne sara mustaru'",cand auzim atatea marsavii si in domeniul asta?...ca la fotbal si politica ,e clar,dar si aici?Si cu tot respectul,cred ca dvs.(dom' profesor)aveti ceva cunostiinte despre ce se intampla "in lumea asta a pescarilor",sau ma insel?Sunt curios ce "porcarii"vor apare la urmatorul concurs si daca cineva o sa raspunda de incidentul de la Belis?...daca nu ,deviza noastra va fi "Lasati-o moarta !"....ca aia cu "Las-o ma ,ca merge asa !",e deja perimata.Fir intins ! tuturor,romanilor.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 15 Iul 2007, 21:04

Am zis s-o lasi moarta cu vina colectiva, regionala, nu cu incidentul. Cand voi stii ce si cum voi zice. Deocamdata nu stiu.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 15 Iul 2007, 21:11

OK ! urmeaza Tileagd si asteptam sa stiti ceva...si la urma urmei ,daca toti tacem"ca si porcu'in malai(cucuruz)"?...nu se cheama vina colectiva?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 15 Iul 2007, 21:28

Tot greu pricepi!
Repet: voi spune cand voi sti ce. Poate maine, poate poimaine, poate peste o saptamana.
Nu e vorba de a tacea sau de a striga, ci de a sti ce spui. Atat.
Deocamdata nu mai intru p-aci, ca polemica asta n-are nici sens si nici directie, nici legatura cu topicul.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 15 Iul 2007, 21:37

Polemica asta ar trebui sa aiva legatura cu ceea ce urmeaza in competitiile viitoare.Si chiar daca nu ai fost organizator, prin simplul fapt ca ai fost "colaborator"(asa reiese dintr-o postare de a ta),ai obligatia morala ,ca atunci cand afli ceva,maine,poimaine saptamana viitoaresa ne informezi si pe noi.Pricep mai greu ,pt. ca nu toata lumea este licentiata si nici eu nu mai intru p-aci. :wink:

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 15 Iul 2007, 21:41

Rectific...nu colaborator,ci intermediar...cam tot aia

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 16 Iul 2007, 07:44

Si eu am ajuns mai repede acasa anul trecut de la Belis... :D .Tot din cauza problemelor de arbitraj.M-am retras din concursul AVP pentru ca am observat ca directia in care se merge e una gresita, din punctul meu de vedere.Eu nici macar nu m-am obosit sa deschid un topic pe tema asta, eram si sint convins ca problemele unor "necunoscuti" nu-i privesc defel pe organizatorii turneului.

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 16 Iul 2007, 07:46

Post dublu.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 16 Iul 2007, 09:29

Sa incheiat inca o etapa care a ridicat citeva probleme de arbitraj si organizare (din pacate):
- nerespectarea regulamentului cadru in ceea ce priveste alcatuirea grupelor valorice
- punctarea unui peste "inviat" dupa semnarea fisei de catre concurent si arbitru si intocmirea unei noi fise.
- neluarea nici unei decizii in cazul celor doi concurenti care aveau peste in juvelnice si tractati la mal de catre arbitrul de sector
- "balacirea" malului cu motorul termic tras la "blana" de catre arbitrii inaintea pozitionari pe sector a concurentiilor
- imformatii despre unde si ce se prinde date pe apa unui concurent de catre arbitru in timpul mansei .
Desi par lucruri marunte au dus la nemultumiri si chiar la decizia majora de-a parasi competitia asa cum a facut Dan Vasilescu .
Daca facem regulamente pt. a fi respectate doar declarativ atunci nu mai merita efortul de-a le concepe.
Partea buna a etapei de la Belis au fost premiile substantiale puse la bataie de organizator si vremea frumoasa de care ne-am bucurat.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns