gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Salmo Trutta
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 14 Mai 2007, 20:03
Localitate: Bistrita

gostilele

Mesaj de Salmo Trutta » 06 Iun 2007, 18:04

nu stiu cum vedeti voi ce sa intimplat la gostilele dar mie mi_a ramas un gust amar.daca in prezenta a 100 de oameni au fost instare sa omoare capra va dati seama ce se intimpla in rest .cred ca nu scapa nici o vietate care are cel mai mic potential pt Romanii de la gostilele.
ca de fapt cam asta a fost replica d lui Romica proprietaru (ca doar nu sintem in germania)

Avatar utilizator
mihaimircea
veteran
veteran
Mesaje: 825
Membru din: 03 Aug 2005, 09:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mihaimircea » 06 Iun 2007, 20:13

n-am fost la concurs. ce capra? ca au omorat??
Iarna nu-i ca vara.... dar incet incet ajunge sa fie.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 06 Iun 2007, 20:47

@SalmoTrutta
Chestia asta a spus-o Stefan Tudose (WSB - Arad) in momentul cand a contestat demersurile lui Gyorg si a lui 14 de a reclama fapta de braconaj.

@mihaimircea
Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.

Si cum s-a spus: "chestia asta mi-a lasatr un gust amar"
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 06 Iun 2007, 20:58

incredibil!ce inima au oamenii aia??cum au putut sa omoare caprioara??sint socat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 06 Iun 2007, 21:00

jonah scrie:incredibil!ce inima au oamenii aia??cum au putut sa omoare caprioara??sint socat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
pe viu ... cu un cutit ... la beregata.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 06 Iun 2007, 21:01

Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 06 Iun 2007, 21:07

ce sa zic!...............de fapt nu mai sint in stare sa spun nimic :oops: .am vazut foarte multe caprioare pe Prut si de fiecare sufletul mi-a fost inundat de multa multa bucurie.nu as concepe sa vad o caprioara moarta.de...poate sint eu mai sensibil :wink: :cry:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 06 Iun 2007, 21:08

groaznic :( :cry: :cry:
Dar sa nu ne miram... cu caprioarele stiu altele si mai jenante, petrecute in arad, cu niste caprioare crescute de mici, care dupa ce au facut pui au fost otravite cu porumb tratat :cry:
Nu se pot numi oameni asemenea fiinte
Scuze de off topic

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 06 Iun 2007, 21:14

Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
Romania tara fantastica plina nu de tigani ci de tarani...care dintre proprietari a avut jegul asta de comportament in conditiile in care se afla in culpa?
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 06 Iun 2007, 21:15

Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
:shock: :cry: :evil: :twisted:

Ar mai fi oare ceva de zis?!Poate masurile ar trebui sa fie ...severe...in 2008...Si in alta ordine de idei, ma bucur ca nu am fost pe acolo deoarece chestia cu gustul amar este ...un mod elegant de a spune sentimentele care te incearca ...!

Închis