gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 07 Iun 2007, 21:48

mihaip scrie:In dimineata cand a avut loc incidentul cu caprioara dormeam in barca, ancorat. Am auzit ca se striga cum ca e o caprioara si apoi am auzit fosnete in stuf. Atat. Despre ce s-a intamplat dupa aceea cu biata caprioara aflu azi,joi, de pe forum. La ce reactii are APR-ul azi, in frunte cu Lucian,nu pot sa spun decat ca sunt un braconier din Anglers 21. Imi pare rau ca n-am stiut ce s-a intamplat, nu am auzit nici o conversatie cu privire la acest aspect,dar sa vii azi sa faci urs pe forum e chiar aiurea. Adica plebea era la meci, iar sfintii luau atitudine la alta masa. Haideti sa n-o mai ardem pe net,ca daca era ceva de facut trebuia facut acolo,nu pe forum. Felicitari lui Lucian pt rezultat si fir intins, nu catare plina, in continuare. Al dvs. Deerhunter, Mihai
Mihai , in primul rind nici un membru APR nu a deschis discutia asta pe net ,te rog reciteste postarile.
Sa vi acum si sa bagi caterinca asta ieftina nu cred ca foloseste la nimic si la nimeni poate era bine daca ramineai ancorat si dormeai in continuare .
In rest numai de bine tuturor indiferent de club,asociatie sau orientari politice.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

bogdan72_coco
junior
junior
Mesaje: 77
Membru din: 20 Sep 2006, 20:31
Contact:

Mesaj de bogdan72_coco » 07 Iun 2007, 22:15

APR. SE ocupa cu pescuitul cumva?pescuitul RAPITORILOR? PESTI ACEIA CARE MANINCA ALTI PESTI?si diverse vietuitoare acvatice.,raci giondaci,broaste ,mormoloci,? iar noi pescuim cu ceva asemanator acelor vietuitoare,,,ca sa -l numim spining,......ce legatura are cu pescuitul acest topic?////////////////////???????????? :idea:

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 07 Iun 2007, 22:24

sofoneamihai scrie:Gyorg bestie abia astept sa te vad la Belis flancat de garzile APR-iste (pt sustinere si preventie ! ) conduse de musKloiu precum era Arrafat pazit de aia cu kalasnikoave . Io propun sa-ti lasi plete si barba sa-l iei de sosie pe Mos Craciun pt derutare !
Friptura tre' sa recunosc ca nu era de "BAMBY" dar era ... buuuuna si de la ruda mai domestica !
MusKloiu-le Komandante nu prea m-am prins ce-ai vrut sa spui in fraza asta ? Citez "Ce au facut organizatorii acestui concurs in momentul in care doi dintre concurenti au fost agresati de catre proprietarul pistei de concurs?"
Tu de acasa ai vazut reluarile ? Sau te uitai la alt film ?
PS Si daca tot te preocupa rahatul din asociatii cred ca unui asa fin observator ca tine nu putea sa-i scape aroma de APR apropo de scandalurile din toate cele trei etape !
Pai Mihai tata ce vrei sa-ti spun eu acu tie ca de la fin la fin observator? :lol: pot eu sa ma pun cu cel mai finutz observator din campionat? :lol: ...la tine nu pute?
Sa stii ca de acasa asa se vede si se vede urat rau....
Nimeni nu cred ca a vrut sa denigreze turneul sau revista AVP sau vreo asociatie sau alta dar daca asa a fost sa fie si sa se intample pocinogul la Gostilele...sunt eu de vina ca tu nu ai zis nimic atunci cand Gyorg era dat afara pentru ca a reclamat un act de braconaj?
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 07 Iun 2007, 22:34

malin scrie:[P.S. Am inteles Gyorg ca esti vanator. Daca da, cate caprioare ai impuscat?
Felicitari gyorg pt atitudinea ta. Ai dat dovada ca esti un adevarat vanator, care stie ce valoare are un animal salbatic :respekt:
Felicitari si lui 14. Chiar daca reactia ta a fost lasata putin in umbra ai tot :respekt: -ul meu
@malin
a fi vanator nu inseamna ca esti si braconier. Este o mare diferenta dintre impuscarea unui animal salbatic la o partida de vanatoare si uciderea lui cu un cutit la un concurs de pescuit. Nu uita ca un vanator (nu braconier) nu impusca tot vanatul care-i ajunge in bataia pustii.
stii bine ca nu toti pescarii elibereaza (tot) pestele prins. :oops:

Avatar utilizator
mihaip
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 29 Mar 2005, 20:08

Mesaj de mihaip » 07 Iun 2007, 22:39

Nea Vali,
Nu am sustinut ca vreun membru APR a deschis discutia pe net.
Doar ca anumite reactii sunt exagerate, din toate partile, ca si cum organizatorii ar fi fost partasi la chestia aia sau ar fi putut opri-o si nu au dorit.
Eu sunt surprins sa aflu de-abia azi de pe forum de beleaua cu caprioara.
De-aia sunt perplex.
In momentul ala, avand in vedere ce s-a intamplat, ce trebuiau sa faca organizatorii, sa inchida concursul dupa prima mansa si sa trimita lumea acasa?
Nu e caterinca ieftina, dar balta nu e nici a AVP-ului, nici a Anglers 21. Ala e sef pe balta lui, fie ca vrea sau nu APR-ul, AVP-ul etc.
Acum, daca unu' face ce a facut ala cu saracul animal, inseamna ca trebuie sa se inchida concursul?
Ce a patit Gyorg dupa aceea e regretabil.

bogdan72_coco
junior
junior
Mesaje: 77
Membru din: 20 Sep 2006, 20:31
Contact:

Mesaj de bogdan72_coco » 07 Iun 2007, 22:39

ce sensibili sunt cei din APRapitori ,,,,atii uitat cind dadeati la baboi, ca sa nu spun cum se numeste in APRapitori,,,,,,,,,,,,sarmale!.si japc..! ia uitativa intre minunatii si stimatii membrii,oare nu sunt APRapitori? la baza ..

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 07 Iun 2007, 22:41

Sunt nevoit sa ma repet ,Mihai a fost singurul care a pus mina la "mutarea fortata" a cortului lui 14 si Gyorg in afara gardului si a facut-o lasind la o parte apartenenta la un grup sau altu si cu regretul ca se intimpla asemenea lucruri.
In ceea ce priveste faptul ca nu a luat Misu sau altcineva de la masa atitudine cind a inceput "bilciul" il cosider un lucru normal intr-o situatie de criza,nu cred ca se putea face nimic pt. al potoli pe "patronul turat "la maxim in cel mai bun caz se mai punea gaz pe foc.
Asta e parerea mea ca participant la acel nefericit eveniment.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

bogdan72_coco
junior
junior
Mesaje: 77
Membru din: 20 Sep 2006, 20:31
Contact:

Mesaj de bogdan72_coco » 07 Iun 2007, 22:45

cine a inventat filetarea in barca,...................................nu se prinde domne nu mai are balta peste> o strecoara patronu. si ei merg cu fileul pe crac,la pantalon .oare nu sunt membri ? APRapitori

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 07 Iun 2007, 22:56

Nea Mihai,
nu cred ca trebuia sa se inchida nici un concurs ,nu sunt deloc de vina organizatorii de ceea ce s-a intimplat doamne fereste, dar nici frumos ca s-a intimplat.
A fost totusi un moment regretabil dar de acolo si pina la atacul concentrat impotriva APR mai e ceva cale.
Nu inteleg de unde atita inversunare si mai ales cui foloseste .
Din pacate observ ca aceasta pasiune incepe sa nasca "monstrii".
Scriam nu cu mult timp inainte pe situl alocat organizatoriilor(unii stie) ca mi-e frica de ceea ce ar putea urma si.... iata alta "belea" .
Oare ce are sa mai urmeze?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 07 Iun 2007, 23:44

valistrati scrie:Nea Mihai,
nu cred ca trebuia sa se inchida nici un concurs ,nu sunt deloc de vina organizatorii de ceea ce s-a intimplat doamne fereste, dar nici frumos ca s-a intimplat.
A fost totusi un moment regretabil dar de acolo si pina la atacul concentrat impotriva APR mai e ceva cale.
Nu inteleg de unde atita inversunare si mai ales cui foloseste .
Din pacate observ ca aceasta pasiune incepe sa nasca "monstrii".
Scriam nu cu mult timp inainte pe situl alocat organizatoriilor(unii stie) ca mi-e frica de ceea ce ar putea urma si.... iata alta "belea" .
Oare ce are sa mai urmeze?
Depasind discutiile referitoare la un act de braconaj eu nu inteleg cine si mai ales DE CE seamana si intretine aceasta stare de.....sa-i zicem frumos TENSIUNE intre concurenti.
Nu inteleg de unde vine aceasta adversitate intre concurentii de spinning.
Am facut campionate nationale de rally si daca un concurent se rasturna prin vreo prapastie cu masina mergeam cu totii la el la spital si-l ajutam sa-si revina.....nu mai zic ca unii dintre sponsorii adversarilor lui, mai potenti financiar, il ajutau sa-si refaca materialul competitional adica masina ....eu nu mi-am imaginat ca poate exista la un moment dat un campionat sportiv mai josnic ca asta de spinning.
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Închis