gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 07 Iun 2007, 19:37

malin scrie:Dupa cum bine stim cu totii etapa are un staff de organizare. Daca cei de la Anglers XXI sunt frati cu infractorii, atunci de ce nu au luat atitudine membrii APR prezenti la scena aceea de neorealism italian? De ce nu au luat o hotarare impreuna cu directorul de concurs sau cel putin cu seful arbitrilor? In timp util. Asta ar fi evitat acuzele de acum. Pacat ca s-a intamplat asa ceva, pacat de reactia lui Gyorg.
Membri APR au fos singuri care au lua atitudine !
Sotia lui Razvan si Mihaela Dinu au fost printre primele care au depus marturie la panicul de vanatoare confirmad ca vor merge si la politie.

Tot staful de organizare stia despre acest incident , mai mult decat atat am fost acuzat de unii ca, trebuia sa-mi tin gura .....

ATENTIE :era vorba de o infractiune petrecuta in fata a 40 oameni iar hotararea trebuia sa o luati singuri nu la sugestia lui Gyorg care era un simplu concurent sau la sugestia altui concurent ... si bomboana de pe coliva, un concurent a fost obligat sa parasesca locul de campare iar voi nu ati reactionat !

Pacat de reactia mea , intradevar .... trebuia sa tac si sa-mi vad de ale mele , doar ce Dumnezeu nu era caprioara mea si " oricum o impuscam daca o prindeam " :evil:
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 07 Iun 2007, 19:38

Ovidiu, nicio suparare! Pana la urma toti care se injura si se pupa pe aici sunt frati de cruce. Fir intins si poate ne vedem la etapa a IV a.

Avatar utilizator
petre - BerTi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 111
Membru din: 13 Mai 2005, 17:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de petre - BerTi » 07 Iun 2007, 19:50

Gyorg, nici tu nu ai o pozitie corecta.
Cand te-am intrebat in seara aia daca e cazul sa facem ceva ai spus ca nu, ca o sa rezolvi tu de luni incolo, ca sa nu facem mare tam-tam. Acum vii si lovesti in cine apuci, ca tu esti singurul... ca organizatorii, ca etc...
Din punctul meu de vedere te comporti exact ca un adolescent care se preface ca se sinucide ca sa-si impresioneze iubita... si chiar e pacat de atitudinea ta de atunci...

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 07 Iun 2007, 19:54

Gyorg scrie:
malin scrie: ...acum ma trezesc acuzat de agresiune la adresa AVP ? :shock: pentru ce ? :shock: pentru faptul ca voi trebuiati sa luati atitudine inaintea mea si sa chemati chiar si politia pentru ceeace s-a intamplat ?! nu cumva am devenit deja inamicul public prin tupeul de a denunta asa ceva (asa cum a facut-o si marele patron) :twisted: ?
Gyorg lucrurile sunt simple. 1. La intalnirea din ianuarie 2008 supui la vot excluderea Anglers XXI din randul organizatorilor pentru masacrarea caprioarei din Gostilele. 2. Daca un concurent are de facut o reclamatie, o face si gata. Tu ai fi tacut si acum (conflictul a fost aplanat intre partile implicate, telefoane, alea, alea, bussines de Pipera) daca nu aparea pe forum. 3. Avp-istii la care faci trimitere (Sorin si Arif) erau concurenti ca si tine. In plus nu au fost prezenti la friptura.


Cei pe care ii consideri organizatori prezenti la tiganie erau simpli concurenti ai asociatiei organizatoare. Tu erai la o chermeza privata, la care nu era toata suflarea concursului. Ma vad nevoid sa clarific, in spiritul pastrarii adevarului, ca foarte multi dintre participantii la aceasta etapa nu au stiut despre tarasenia cu caprioara. Eu cred ca nu este fair sa arunci cu noroi in organizatori, mai ales ca te cunosti cu ei si ai avut parte de aprecieri sincere la Valea Argovei. Mi se pare deja ca ai inceput sa speli rufe murdare in strada mare numai si numai pentru a regla niste conturi cu Anglersii (care au si ei o parte insemnata de vina la thrillerul cu caprioara).
Sfatul meu: pastraza-ti simtul umorului ca sa il ai pe cel al ridicolului.

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 07 Iun 2007, 20:42

Gyorg eu te sfatuiesc sincer sa nu le mai raspunzi pentru ca este evident cum incearca si se chinuie in acest sens sa-si ascunda sub pres rahatul din casa lor.....este foarte bine ca le-ai dat omoru si esti in frunte.
La concursurile viitoare o sa venim si noi sa te sustinem ca sa prevenim macar porcarii de genul asta.
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 07 Iun 2007, 20:52

petre - BerTi scrie:Gyorg, nici tu nu ai o pozitie corecta.
Cand te-am intrebat in seara aia daca e cazul sa facem ceva ai spus ca nu, ca o sa rezolvi tu de luni incolo, ca sa nu facem mare tam-tam. Acum vii si lovesti in cine apuci, ca tu esti singurul... ca organizatorii, ca etc...
Din punctul meu de vedere te comporti exact ca un adolescent care se preface ca se sinucide ca sa-si impresioneze iubita... si chiar e pacat de atitudinea ta de atunci...
gresesti Petre,

nu lovesc in nimeni ci scot in evidenta ca organizatori trebuiau la randul lor sa ia pozitie , asa cum am facut-o eu din proprie initiativa.
Comparatia ta ma lasa pur si simplu rece ,.... nu cadreaza !
Importanta are actul in sine dar toata lumea nu stia , deoarece nu le-a fost adus la constiinta :shock: .. hai sa nu fim copii dar nici sa nu incercam sa facem ca si ei !

..... interesant de vazut articolul urmator din AVP :wink:
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
mihaip
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 29 Mar 2005, 20:08

Mesaj de mihaip » 07 Iun 2007, 20:53

In dimineata cand a avut loc incidentul cu caprioara dormeam in barca, ancorat. Am auzit ca se striga cum ca e o caprioara si apoi am auzit fosnete in stuf. Atat. Despre ce s-a intamplat dupa aceea cu biata caprioara aflu azi,joi, de pe forum. La ce reactii are APR-ul azi, in frunte cu Lucian,nu pot sa spun decat ca sunt un braconier din Anglers 21. Imi pare rau ca n-am stiut ce s-a intamplat, nu am auzit nici o conversatie cu privire la acest aspect,dar sa vii azi sa faci urs pe forum e chiar aiurea. Adica plebea era la meci, iar sfintii luau atitudine la alta masa. Haideti sa n-o mai ardem pe net,ca daca era ceva de facut trebuia facut acolo,nu pe forum. Felicitari lui Lucian pt rezultat si fir intins, nu catare plina, in continuare. Al dvs. Deerhunter, Mihai

malin
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 12 Mai 2005, 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de malin » 07 Iun 2007, 21:14

Gyorg, mi se pare mie sau la Pipera este inflatie de razboinici ai luminii? :lol:

Avatar utilizator
petre - BerTi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 111
Membru din: 13 Mai 2005, 17:57
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de petre - BerTi » 07 Iun 2007, 21:30

Gyorg scrie: gresesti Petre,

nu lovesc in nimeni ci scot in evidenta ca organizatori trebuiau la randul lor sa ia pozitie , asa cum am facut-o eu din proprie initiativa.
Gyorg, ai fost singurul care ai luat pozitie, intr-adevar... si pentru asta toata lumea te-a laudat...
dar, repet, tine cont de faptul ca nu toti avem prieteni patroni de firme de paza si protectie...

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 07 Iun 2007, 21:37

Gyorg bestie abia astept sa te vad la Belis flancat de garzile APR-iste (pt sustinere si preventie ! ) conduse de musKloiu precum era Arrafat pazit de aia cu kalasnikoave . Io propun sa-ti lasi plete si barba sa-l iei de sosie pe Mos Craciun pt derutare !
Friptura tre' sa recunosc ca nu era de "BAMBY" dar era ... buuuuna si de la ruda mai domestica !
MusKloiu-le Komandante nu prea m-am prins ce-ai vrut sa spui in fraza asta ? Citez "Ce au facut organizatorii acestui concurs in momentul in care doi dintre concurenti au fost agresati de catre proprietarul pistei de concurs?"
Tu de acasa ai vazut reluarile ? Sau te uitai la alt film ?
PS Si daca tot te preocupa rahatul din asociatii cred ca unui asa fin observator ca tine nu putea sa-i scape aroma de APR apropo de scandalurile din toate cele trei etape !

Închis