gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 07 Iun 2007, 07:35

Am auzit multe povesti branconieresti chiar de la apropiatzi pe care nu ii credeam instare sa faca asa ceva, dar de, din pacate se intampla...insa cand esti martor la asa ceva, nu iti e tot una.

horiavd
senior
senior
Mesaje: 300
Membru din: 03 Mai 2004, 14:10
Localitate: de regula, pe vreo apa...

Mesaj de horiavd » 07 Iun 2007, 07:38

Si unde mai pui...ca ea, fie iertata, cu siguranta avea si un pui sau doi, fatati pe la sfarsitul lui aprilie.... :( :( :(

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 07 Iun 2007, 09:34

Tare urata treaba....se pare ca mizeria e mare. Sunt de acord cu propunerea ca trebuie sa avem o atitudine ferma si sa nu lasam ca acest turneu sa fie murdarit de astfel de indivizi.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 07 Iun 2007, 10:52

Danoc scrie:Tare urata treaba....se pare ca mizeria e mare. Sunt de acord cu propunerea ca trebuie sa avem o atitudine ferma si sa nu lasam ca acest turneu sa fie murdarit de astfel de indivizi.

De acord cu tine Dane ca trebuie sa fim solidari ,dar din pacate la Gostile acest lucru nu s-a intimplat .In afara de Misu Sofonea care i-a ajutat pe 14 si pe Gyorg sa-si mute cortul inafara portii dupa incidentul cu unul dintre "proprietari"nimeni nu a luat atitudine din pacate nici unul dintre organizatori.
La un moment dat se punea problema de-a nu-l lasa pe Gyorg sa continue concursul pe motiv ca e "proprietatea mea".
Bine ca pina la urma conflictul s-a aplanat si cu ajutorul lui Romica Burcea caruia ii multumim pt. gazduire si pt. bunele intentii.
Ar trebui ca pe viitor sa lasam la o parte interesele de club, asociatie ,persoane cind e vorba de asemene lucruri si sa luam cu totii atitudine.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 07 Iun 2007, 11:10

de ce va mirati de lipsa de reactie? tu, ca om, poti fi omorat in bataie pe strada ca nu se baga nimeni. nu e bine, dar e trista realitate. e lipsa de reactie, de atitudine... gyorg si 14 sunt fericitele exceptii.
stai in statie si vezi pe unu' ca arunca hartia sau punga pe jos. ii zici ceva? nu sa-l iei de urechi, sa-i zici politcos ca nu e bine. nu!(valabil pt. majoritatea). exemple sunt destule, si in chestii mari, si mici. asta e o alta cauza pt. care nu avansam.
daca am avea reactie si atitudine toti cei care condamnam in sinea noastra asemenea lucruri, cred ca s-ar misca lucrurile putin mai bine si mai repede.
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 07 Iun 2007, 12:54

initial am vrut sa ma abtin sa comentez ceeace s-a intamplat la Gostilele si asta nu datorita faptului ca am fost amenintat si izgonit din zona de campare.

Am luat atitudine - cu toate ca am fost mustrat de catre "unii" cu amestecul in treburile altora , de parca furtul , braconajul, talharia, nu fac parte din infractiuni - asa cum erau datori toti cei care au fost martori la ceeace s-a intamplat. Ceeace s-a intamplat precum si lipsa de reactie a martorilor evenimentului , m-a dezgustat si m-a facut sa-mi schimb impresia despre acesti oameni diferiti , pescari de rapitori.

Ganditiva ca pana si organizatori care au fost martori , din care fac parte si oameni de media - ziaristi sau redactori - nu au miscat un deget sau nu si-au exprimat macar dezacordul cu ceeace s-a intamplat, devenind complici.

Am fost chiar catalogat drept nebun ca m-am implicat in acest neferit eveniment.

Asta spune multe despre ce tip de oameni avem printre noi si cat de obiectivi sunt acestia cand este vorba de interes personal sau general.

Multumesc lui Dumnezeu ca am destui prieteni care imi sunt aproape si au trebuit sa sune multe persoane ca ceeace s-a intamplat sa nu degenreze intr-un scandal monstru , acesti oameni fiind dispusi sa-mi aplice o corectie pentru "praduiala" pe care am facut-o. Chiar a existat un prieten care dorea sa-mi trimita echipa de la Bronic sa ma pazesca pe timpul nopti !

A doua zi Ovidiu a avut un schimb dur cu unul dintre paznici lor , acesta injurand-o pe sotia lui Stefan Dinu , stiind ca ea a fost unul dintre martori. S-a simtit aceiasi lipsa de atitudine a celor ce au fost prezenti.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Felicitari

Mesaj de nucus » 07 Iun 2007, 13:24

Felicitari Gyorg!Felicitari Ovidiu 14!
Nu stiu ce as fi facut eu in situatia data, dar daca as fi ramas printre complicii si tainuitorii crimei,acum mi-ar fi cumplit de rusine de mine![/u]

zander
veteran
veteran
Mesaje: 547
Membru din: 30 Iun 2005, 11:13
Localitate: cluj-bistrita

Mesaj de zander » 07 Iun 2007, 14:00

Eu cred ca este prea mult sa vorbim de complici si tainuitori printre concurenti... :cry: Eu cu cei din grupa am aflat de toata treaba cu caprioara in momentul cand s-au afisat rezultatele din mansa 1, deci la ceva timp dupa incident, iar despre conflictul pe care l-ar fi avut Gyorg cu pasnici sau cu Mircea(ca nici macar nu am inteles exact) am aflat ieri de pe forum . Afirmatii ca si COMPLICII sau TAINUITORII mie imi par cam exagarate.....
Cat despre incident este de regretat si de sperat ca nu se va mai intampla!
Cu respect!
Marius Stanescu

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 07 Iun 2007, 14:48

Marius, pentru orice infractiune prevazuta de lege la care esti martor dar nu o sesizezi sau iei atitudine , te poti numi sau complice sau tainuitor , nu sunt cuvinte grele ci sunt realitati.

Ai dreptate , poate ca incidentul nu va mai repeta, asta daca mai apare vre-un animal sa treca lacul , vre-o femeie prin prejurul caselor lor (poate scapa neviolata) , etc.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 07 Iun 2007, 15:15

Si eu am auzit despre acest eveniment doar in seara de sambata, dar parea o gluma proasta. Cat despre acest conflict, ieri. Imi pare rau ca nu am stiut atunci, sincer nu m-as fi dat in laturi sa va sustin. Vali, in astfel de situatii nici nu se pune problema de apartenenta la un club sau altul.
Gyorg si Ovidiu, daca mai e nevoie, inca odata felicitari si respectul meu! Bravo!

Închis