gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 11 Iun 2007, 20:50

sofoneamihai scrie:Corect tata ... da parca te manaca si pe matale oleaca si te cam ia ... tastaura pe dinainte ! Si daca stau sa ma gandesc n-ar fi asa frumos sa fim toti seriosi ca 14 !
@mihai
Mihai tata iti zic asa subiectiv fiind cu un copil de doua luni la brau :D .....mie daca-mi zicea Irinuk,gravida fiind,ca a taiat ala kpra in fata ei eu ii rupeam greabanul melteanului .....si mergeam la puscarie direct pentru crima.
Si cu asta am incheiat discutia pentru ca am ora de facut baie la raton.
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 11 Iun 2007, 20:57

@musKloiu
sa-ti creasca mare si voinic "ratonul" :!: :!: :!: Sa va bucurati de nazbatiile lui :lol:
Pe cand il scoti la pescuit?

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 11 Iun 2007, 21:02

Sa-ti traiasca si sa ai grije de el sa iasa pescar dar lasal-l sa-si aleaga singur asociatia ... nu indoctrina copilul ! Perfecta dreptate relativ la incidentul cu caprioara ! Ce a fost dupa ... nu merita sincer !

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 12 Iun 2007, 08:04

sofoneamihai scrie:Da ce repede te-ai prins Sorine ! Balacareala e la deruta tata! E paravan pt cooperativa ! Stii cum e ... noi castigam la voi si voi la noi ( sa nu bata la ochi ) ! Da Gyorg acu e dator ! Sa vad ce ofera ! WSB umbla de zor cu "folcloriste" sa urce in clasament dar cred ca nu scapa de retrogradarea... in divizia crapari (cred ca deja cauta retete de boiles-uri , preventiv si l-au cooptat si pe Mihai Vargics campion national la stationar sa le zica secretul nadei ) .
Nici vorba , ai interpretat total gresit .
Daca vroiam sa zic asta o luam cu Jenel si cu Romel si cu Fanel .
Uneori chiar citeste simplu....ca la 1+1=2 .... fara sa mai cauti sensuri ascunse ca si asa netu favorizeaza asta

Numa de bine
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 12 Iun 2007, 14:42

deja lucrurile au degenerat.ar fi bine sa incheiem topicul asta.ne ofuscam ca a fost taiata o caprioara,ca nu au oprit organizatorii concursul,dar acceptam senini ca un forumist sa declare ca ar fi in stare sa omoare un om ca apoi sa intre resemnat in puscarie pt crima.poate fi o gluma,poate fi un bluf dar nu cadreaza.
parerea mea

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 12 Iun 2007, 17:49

udila gabriel scrie:deja lucrurile au degenerat.ar fi bine sa incheiem topicul asta.ne ofuscam ca a fost taiata o caprioara,ca nu au oprit organizatorii concursul,dar acceptam senini ca un forumist sa declare ca ar fi in stare sa omoare un om ca apoi sa intre resemnat in puscarie pt crima.poate fi o gluma,poate fi un bluf dar nu cadreaza.
parerea mea
Parerea ta este si ramane doar parea ta....eu asta am simtit si nu te oblig pe tine sa simti acelasi lucru ca si mine vis a vis de familia ta...... adica,ca sa-ti fie si tie clar cum gandesc: daca ar pati ceva rau nevasta mea sau copilul meu nu as mai tie cont de nimeni si de nimic....
Vis a vis de topic intr-adevar s-a zis cam tot ce era de zis si probabil o sa se inchida de la sine.....
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 12 Iun 2007, 18:41

udila gabriel scrie:deja lucrurile au degenerat.ar fi bine sa incheiem topicul asta.ne ofuscam ca a fost taiata o caprioara,ca nu au oprit organizatorii concursul,dar acceptam senini ca un forumist sa declare ca ar fi in stare sa omoare un om ca apoi sa intre resemnat in puscarie pt crima.poate fi o gluma,poate fi un bluf dar nu cadreaza.
parerea mea

este un caz mai special, o imagine socanta poate afecta sanatatea unei gravide, asa cum a fost expus cazul despre care faci citat, posibil ash fi avut o reactie similara, nu miar fi pasat oricum de concurs daca pretena mea trebuia sa asiste la asa ceva, banii investiti ar fi fost pe ultimu loc, personal as fi parasit incinta ... oricum aici is diferente de opinii fiecare gandind dupa bunul plac mai mult sau mai putin rational din perspectiva celorlalti :)

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 12 Iun 2007, 20:32

maine ma duc pe o balta secreta: incepe cu "g" si se termina cu "ostile"
sper sa nu fie si atmosfera ostila...

pe langa twistere imi iau si un briceag "victorinoscxsc" poate intra un cerbuletz, ceva....va povestesc! :D
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
zeff
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 05 Dec 2006, 16:47
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zeff » 12 Iun 2007, 21:13

ovidiu scrie:maine ma duc pe o balta secreta: incepe cu "g" si se termina cu "ostile"
sper sa nu fie si atmosfera ostila...

pe langa twistere imi iau si un briceag "victorinoscxsc" poate intra un cerbuletz, ceva....va povestesc! :D
Ia si niste peste ....nu de alta ,da sa nu te intorci cu traista goala! :bere:

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 12 Iun 2007, 21:28

muskloiule,sincer sa fiu nu vreau sa-mi fie clar cum gindesti.de fapt vreau sa uit cu desavirsire ceea ce ai spus.sper sa se termine aici discutia pt ca mi-e frica sa vorbesc in contradictoriu cu cineva care insista in ideea ca ar putea omori un om.
vizavi de imaginea socanta care poate afecta o gravida va intreb pe voi cei f grijulii cu familia voastra:v-ati lua nevasta gravida la un eveniment care ne-a impins pina si pe noi barbatii la limita suportabilului?

Închis