gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 11 Iun 2007, 16:49

Urata intamplare ,.....

Ma gandesc dupa lecturarea a 6 pagini impanate pe alocuri de ,,romanism'' pur si mai ales actual , ca
1. omorarea bietei caprioare de niste paznici neanderthalieni era un fapt implinit si nu mai putea fi reparat ........(cum sa-i taie gatu in fata unor femei ???.....incredibil.... )
2. Toata galceava de acum putea fi evitata daca la concurs nu ar fi existat aceasta masa separata a gazdelor , organizatorilor ai altor cativa apropiati .
Adica ori e ospitalitate deplina ( ca la VA din cate am inteles ) si toti concurentii iau masa , berea sau ce-o mai fi impreuna ......ori nu e si atunci sunt toti cazati , si serviti in conditii egale .
Pentru ca daca toata aceasta poveste se intampla de fata cu toti sau majoritatea concurentilor , nu cred ca acel ,,proprietar'' de trista figura mai avea tupeul sa-l dea afara pe Gyorg cu asemenea iures si ar fi avut si toti concurentii si organizatorii de fata ocazia sa ia pozitie si sa aiba o reactie oportuna .......nu dupa 5 zile auzind de la altii .

Asa , cu unii la masa ,,boierilor'' si restul ,,plebei'' amusinand pe la garduri .......parca ,,nu cadreaza''......

E o sugestie , poate o luati seama , cei care veti organiza concursuri

Triste polemici ......


Majoritatea dintre voi va cunoasteti f bine si va intalniti etapa de etapa , glumiti la o bere si poate unii pescuiti impreuna
Urmeaza Belisul
Sunt curios , dupa ce v-ati balacarit aici APR cu ANGLERS cu AVP ......cum veti da ochi in ochi acolo? .....
Sau e ca in Liga lu Mitica unde conducatorii azi se injura cu foc la TV si maine se pupa si sunt cei mai buni prieteni ?

pentru ca ma iertati , din afara asa se vede .


Numa de bine.
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 11 Iun 2007, 19:39

Sunt curios , dupa ce v-ati balacarit aici APR cu ANGLERS cu AVP ......cum veti da ochi in ochi acolo? .....
Sau e ca in Liga lu Mitica unde conducatorii azi se injura cu foc la TV si maine se pupa si sunt cei mai buni prieteni
@mihai
la "gen_tip_modelul" asta de tensiune ma refer.....genotipul respectiv il detest....inregimentarea asociatiilor functie de ce crede unul sau altul functie de diverse "meciuri".....
@sorin
nu s-a balacarit nimeni aici cum zici tu.... APR versus ANGLERS .....sau cum vrei sa induci tu.....eu cel putin am formulat exprimari ce contin cuvintele:1-ORGANIZATOR ,2-CONCURENT, 3-PISTA DE CONCURS,4-CAMPIONAT de SPINNING,5-SOLIDARITATE intre CONCURENTI...
Balacareala o fac cei cu interese....
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 11 Iun 2007, 20:03

Da ce repede te-ai prins Sorine ! Balacareala e la deruta tata! E paravan pt cooperativa ! Stii cum e ... noi castigam la voi si voi la noi ( sa nu bata la ochi ) ! Da Gyorg acu e dator ! Sa vad ce ofera ! WSB umbla de zor cu "folcloriste" sa urce in clasament dar cred ca nu scapa de retrogradarea... in divizia crapari (cred ca deja cauta retete de boiles-uri , preventiv si l-au cooptat si pe Mihai Vargics campion national la stationar sa le zica secretul nadei ) .
De doi ani ne tot sicanam pe forum-uri da tot stam la masa fara probleme !
PS Gyorgsen si Paispsen ( naturalizati suedezi sa nimereasca in barca cu vre-un las din A21 ) etapa Laponia nu se pune la datorie chit ca e pe teren neutru cu arbitri straini ( ca va era frica de manevre)! Daca il oxigenezi un pic pe 14 si ii razi mustata ies din voi doi arieni pur sange (tu oricum poti sa sustii ca ai fost blond ... ca de ... n-au ce par sa gaseasca)! Sper sa nu va dea aia fritura de ren ca ... iese scandal international da ce zic io galactic chiar, iar lipsa noastra de atitudine ( dovedita de altfel) va genera un veritabil Razboi al Stelelor (de pe umeri!)!

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 11 Iun 2007, 20:22

Florin ( pretorianul ) dixit :

1- agresati , 2- rahat, 3-partase, 4-omoru, 5-porcarii, 6-evacuati fortat

Sa deduc de aici ca ai oaresce interese?

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 11 Iun 2007, 20:26

valistrati scrie: In ultimele zile m-am gindit f. serios daca mai merita sa mai continui atit in calitate de concurent cit si ca organizator.
D-nezeu sa ma ajute sa iau decizia cea mai inteleapta.
te rog continua.... nu te opri la oprima piedica majora
ati inceput ceva ce a inceput sa aiba importanta. chiart ar fi pacat sa renuntati din cauza unui incident (sper) singular. E oribila uciderea caprioarei, dar asemenea fapte ar trebui sa va uneasca nu sa va dezbine.
Asta este parerea unui pescar (dar si iubitor al naturii) din afara fenomenului competitional

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 11 Iun 2007, 20:29

@mihai
de la APR cred ca sunt cel mai dezinteresat in sensul in care ar dori cineva sa creada k... :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 11 Iun 2007, 20:31

valistrati scrie: In ultimele zile m-am gindit f. serios daca mai merita sa mai continui atit in calitate de concurent cit si ca organizator.
D-nezeu sa ma ajute sa iau decizia cea mai inteleapta.
te rog continua.... nu te opri la oprima piedica majora Moralitatea si fair-play ul vor reveni acolo unde le este locul: intre prietenii care concureaza la un concurs sportiv
Amintiti-va de cat de uniti ati fost cu ocazia disparitie betelor lui gyorg la ghioroc
ati inceput ceva ce a inceput sa aiba importanta. chiar ar fi pacat sa renuntati din cauza unui incident (sper) singular. E oribila uciderea caprioarei, dar asemenea fapte ar trebui sa va uneasca nu sa va dezbine.
Asta este parerea unui pescar (dar si iubitor al naturii) din afara fenomenului competitional

Marin Viorel
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 06 Iun 2007, 13:29
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Marin Viorel » 11 Iun 2007, 20:31

Fratilor,am fost printre concurenti la Gostilele,am vazut incidentul cu capra la inceputul mansei,dar nu am cunoscut finalul.Este regretabil ce s-a intimplat,toata stima pt.Gyorg.Si eu sunt vanator,stiu ce este un act de braconaj,stiu ce importanta dau vanatorii vietii animalelor,cita munca si bani se duc pt.protectia vanatului,pacat ca acest incident nefericit s-a petrecut in timpul unui concurs de pescuit,in fata unor femei si intr-o perioada in care caprele au iezi.Pe cine sa acuzi?E tirziu pt. toti si pt. capra si pt. noi!Parerea mea este ca ar trbui umblat la regulament si luat in considerare un aspect:concursurile se desfasoara in mijlocul naturii,deci ne putem intilni cu animale salbatice in orice moment pt. ca suntem pe teritoriul lor,acum a fost o capra nevinovata,dar daca vine MOSUL la Belis?Cred ca organizatorii ar trebui sa ia legatura cu AGVP-ul din zona si acestia sa aiba ca reprezentant pe pista de concurs paznicul de vanatoare,care sa faca un minim instructaj concurentilor,sau sa se ia in considerare sfatul concurentilor vanatori,care au invatat despre comportamentul vanatului si din obligatie la inceput si din experienta mai tirziu.Daca la Gostilele ne duceam toate barcile spre capra,cred ca reuseam sa o scoatem la mal si acum nu mai aveam subiect de polemici.Pacat de capra ........pacat de noi!

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 11 Iun 2007, 20:33

luci_t scrie:
valistrati scrie: In ultimele zile m-am gindit f. serios daca mai merita sa mai continui atit in calitate de concurent cit si ca organizator.
D-nezeu sa ma ajute sa iau decizia cea mai inteleapta.
te rog continua.... nu te opri la oprima piedica majora
ati inceput ceva ce a inceput sa aiba importanta. chiart ar fi pacat sa renuntati din cauza unui incident (sper) singular. E oribila uciderea caprioarei, dar asemenea fapte ar trebui sa va uneasca nu sa va dezbine.
Asta este parerea unui pescar (dar si iubitor al naturii) din afara fenomenului competitional
pe mine "fenomenul competitional" ma intereseaza.....
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 11 Iun 2007, 20:37

Corect tata ... da parca te manaca si pe matale oleaca si te cam ia ... tastaura pe dinainte ! Si daca stau sa ma gandesc n-ar fi asa frumos sa fim toti seriosi ca 14 !

Închis