gostilele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 10 Iun 2007, 08:29

mai fratilor , e treaba serioasa aici, nu particip la concursuri dar am cetit si eu ce se intampla, parerea mea e ca ar trebui organizata o sedinta inainte de urmatorul concurs si sa discutati toate trebile acolo fata in fata, va spalati rufele in public si mai rau ati ajuns ca din pretini sa deveniti dusmani, e groasa :evil: aici pe forum e greu sa te exprimi si din varianta orijinala (care eu din exterior nam realizat care este) au deviat o gramada de alte variante, motiv de cearta si raca, e pacat, daca ati fi fost fata in fata poate nar fi existat atatea acuze si ofense :wink:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 10 Iun 2007, 19:59

sofoneamihai scrie:Poate nu intamplator Vali Stratonov a avut cea m ai decenta atitudine fata de incident ! Vezi ca te perii omoloage !
Misu ,pozitia mea a fost cred conforma cu adevarul.
Nu am facut decit sa povestesc din pozitia martorului ocular cele vazute si traite in seara cu pricina.
Cred ca poti comfirma cele spuse de mine si ramin la parerea ca daca cineva de la masa incerca macar sa ia partea lui Gyorg punea "paie pe foc" si nu era cazul .
Din aceasta cauza am parasit cit de repede am putut (sacuziundu-ne ca vrem la meci) multi dintre cei invitati la acea masa voi de la A21 impreuna cu mine .Acest gest il consider ca pe o dezaprobare a tot ce s-a intimplat in cursul zilei (omorirea caprioarei) si deopotriva de circul facut de patron la masa.
Totusi imi permit o parere personala :
- in loc sa analizam concursul de pe Gostile cu bune si rele (cum s-a obisnuit si dupa primele 2 etape) ne imflaman ,ne balacarim si mai grav ne pregatim de a ne sactiona unii pe altii uitind de fapt ce ne-a unit PASIUNEA pt. pescuit.
In ultimele zile m-am gindit f. serios daca mai merita sa mai continui atit in calitate de concurent cit si ca organizator.
D-nezeu sa ma ajute sa iau decizia cea mai inteleapta.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5740
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 10 Iun 2007, 20:45

- in loc sa analizam concursul de pe Gostile cu bune si rele (cum s-a obisnuit si dupa primele 2 etape) ne imflaman ,ne balacarim si mai grav ne pregatim de a ne sactiona unii pe altii uitind de fapt ce ne-a unit PASIUNEA pt. pescuit.
Indiferent de cele postate in acest topic si cu precizarea ca aceste randuri nu vreau sa stearga lucrurile urate care s-au intamplat acolo ( :cry: ) JOS PALARIA pentru aceasta atitudine! DA Vali asa este!Pescuitul este un sport pentru care merita sa iertam...chiar daca nu putem uita intotdeauna! :oops: Ca probabil de aceea suntem oameni ... Sper ca se vor trage invataminte din aceasta patanie si nu se va mai ajunge la aceste lucruri care, sincer, intuneca un turneu de pescuit care totusi merita mai mult!Parerea mea...

PS:totusi, atentie "Cine isi uita trecutul..."

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 10 Iun 2007, 22:26

Suntem perfecti,atunci cand vine momentul sa ne afirmam NEGATIV,ca s-a facut o ilegalitate(braconaj barbar)este foarte clar,ramane de vazut reactia autoritatilor abilitate,vor interveni ferm si vor rezolva cazul in mod POZITIV, pentru condamnarea braconajului?.." acei patroni care isi permit sa cumpere si o zebra"...zebra e vargata...atentie ca sunt si "costume"vargate...in rest,multa "gargara"inutila din partea celor care vor sa minimalizeze acest eveniment regretabil care ,culmea,a avut loc in timpul unui concurs sportiv cu foarte mult "fair play" :( ...pentru etapele urmatoare,asteptam participarea unor pescari sportivi din strainatate...iar am dat cu batu'n balta...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 10 Iun 2007, 22:43

Prea le-ati amestecat...
Incidentul e regretabil, fara indoiala.
Din pacate ati ajuns sa va acuzati unii pe alti fara ca vreunul dintre voi sa fie vinovat. Nici unul din voi nu a pus cutitul la gatul acelei caprioare!
Respect pt. cei care au luat atitudine, e laudabil.
Respect si pentru cei care n-au luat atitudine. Fiecare are motivele lui si trebuie sa invatam sa respectam si asta.

- in loc sa analizam concursul de pe Gostile cu bune si rele (cum s-a obisnuit si dupa primele 2 etape) ne imflaman ,ne balacarim si mai grav ne pregatim de a ne sactiona unii pe altii uitind de fapt ce ne-a unit PASIUNEA pt. pescuit.
In ultimele zile m-am gindit f. serios daca mai merita sa mai continui atit in calitate de concurent cit si ca organizator.
Merita! Balacareala si atacuri vor mai fi, suntem a dreaq de buni la asa ceva. :lol: Acuma cand incepeti sa demonstrati ca sunteti buni si la altceva sa renuntati? Optiune exclusa!

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

GOSTILELE NU MAI ESTE CE A FOST

Mesaj de PREDATOR » 11 Iun 2007, 08:34

Nu am vazut niciodata apa mai limpede pe GOSTILELE decat in primavara asta,au bagat navodul in iarna in fiecare zi si nu prea mai are peste doar ce a mai reusit sa scape de ochiurile mult prea mici ale navodului care au adunat tot ce a intrat.Am participat la concursul avp ,a fost de necrezut te chinuiai sa prinzi 2 bibani ,de salau ce sa mai vbm au fost destui concurenti consacrati care nu au reusit sa prinda macar un biban pe mansa respectiva.De la inceputul concursului sa vazut atitudinea angajatilor('PAZNICILOR')de la Gostilele vizavi de tot ce misca in apa atunci cand o caprioara speriata a sarit in apa incercand sa scape de foamea oamenilor a dat peste BARBARII de la Gostilele care nu iau dat nici o sansa de supravietuire.Sper sa nu se treaca cu vederea peste acest eveniment urat si asociatiile de pescari inscrise la acest turneu sa nu uite prea curand ce sa intamplat la Gostilele.

Avatar utilizator
vanatoruldepesti
veteran
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 24 Sep 2004, 18:30

Mesaj de vanatoruldepesti » 11 Iun 2007, 10:40

@udila g.
Da... poate ai dreptate... Intra hacuirea unei caprioare si faptul ca si noi mai omoram niste pesti este o similitudine. Daca ai alta parere decat cea pe care am expus-o eu, incearca sa o faci fara exprimari de genul " in vilcea se detine adevarul absolut ". Mai citesc chestia asta si alti baieti din Valcea si poate se simt luati peste picior... Si pentru ca tot vorbesti despre adevar, poate am auzit despre eveniment in ziua cand s-a intamplat, fiind sunat de cineva pe tel. mobil, nu de pe site.
Candva am afirmat ca as da bani multi sa vad ce parere au, in general, oamenii, intr-un caz asemanator. Acum am primit raspunsul gratis. Pacat ca, in locul comentariilor ce fac referire la AnglersXX1 si la AVP, nu s-a discutat strict despre uciderea caprioarei. Cine a spus ca jignesti animalele cand le spui oamenilor animale, a avut mare dreptate!
Nu poate nimeni sa-i acuze pe AnglersXX1 pentru ceea ce s-a intamplat acolo, deoarece angajatul acela a comis infractiunea si nu ei.

sofoneamihai
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 01 Noi 2005, 15:20

Mesaj de sofoneamihai » 11 Iun 2007, 11:29

Bestie mica ... corect intre voi era Vali , nici eu nu am stiut la acel moment cine era cel care te-al dat afara , da la invitatia dl-ui Tomaioaga ne-am dus toti ! Dar nu te da dupa copac pt ca pe dl Romica ( era acolo cu noi , nu statea la masa dar avea grije sa ne simtim bine ! ) il stiai bine iar casa stiai la fel de bine a cui e !
Vad ca persisti in acuzele asupra AVP ! Nu e OK ! Eu cred ca AVP merita mai mult respect pt ce au facut pt spinning ! Revista nu cred sa fi aparut inca iar pe site-ul AVP nu s-a scris nimic de concurs !

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 11 Iun 2007, 13:28

vinatorule de pesti,exprimarea cu vilcea si cu adevarul absolut nu a fost intimplatoare.
prietenii stiu de ce

Avatar utilizator
srb
veteran
veteran
Mesaje: 757
Membru din: 06 Mai 2006, 14:12
Contact:

Mesaj de srb » 11 Iun 2007, 13:40

se mai lanseaza multe polemici?!trebuie chiar sa va certati si sa aruncati acuze aiurea?!(valabil ptr unii care nu au fost de fata din cate am citit).Nici eo nu am fost acolo...prea mult drum de batut,si nu gasesc nimic de comentat!fapta este consumata.nu mai faceti unii din tzantzar , armasar!S-a intamplat si gata.Fenomen ireversibil!

Închis