FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 19 Mai 2011, 07:52

"Asculta Adonisule,eu am auzit la Sarulesti o poveste cum ca, la concursul acela ,ai avut mina ranita,si ,neputind visli,ai cerut sa folosesti motorul electric ,desi regulamentul interzicea...Acuma ,spinzura-ma ca am auzit ,spinzura-l si pe ala de a spus-o..Cine a fost ,nu stiu ca nu-l cunosc si era seara .. "

.............................................................................................................

Asta-i alta vrajeala de-a ta bufonule ....dar ma rog, asa se intimpla cind esti urechist si vrei sa faci pe desteptul pe forumuri....

Mai bine du-te pe Muresul tau , prinde-ti pestisorii pe care-i poti prinde si nu mai avea grija mea ,pe ce balti pescuiesc, citi km .parcurg sau daca am fost accidentat la mina sau nu ... :oops:

Daca tot te-ai declarat bufonul regelui :lol: :lol: :lol: macar nu cadea in derizoriu...

Apropo ce faci pe 4 iunie??

Nu vii sa pescuim impreuna la V.Argovei? Poate poate daca stam fata in fata vei intelege cu cine stai de vorba , iar daca ai nelamuriri "istorice" cred ca ti le pot satisface :lol: :lol: asta ca sa nu mai stai cu urechile ciulite pe la colturi si sa primesti informatii false ... :wink:

Ce zici , te bagi? Sau ai ceva mobilier de montat in perioada aia? :lol:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 19 Mai 2011, 08:48

semlecangheorghe scrie:Sau cum ii domnu vice cu permisele???Ca vajnic aparator al regulamentului L.R.S.,ca tare v-ati ofuscat ca unii dau permise...Si iaca acuma sinteti vicepresedintele unei entitati care vrea ea insasi sa detina monopolul in acest domeniu...

...
Gheorghe , nu e vorba de ofuscare ci de respect fata de ceilalti.
Unii dadeau permise periclitand interesele ligii si cand spun liga zic celelalte cluburi membre ....

ca popescu amusineaza si viseaza umed la permise de atata vreme e cert iar demersurile lui sunt penibile si dauneaza pescuitului ......si nu de azi de ieri
haosul legislativ i se datoreaza in mare masura acestui halieutico-demolition .


dar nu e bine sa amestecam lucrurile doar de dragul de a da in cineva ...
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Mai 2011, 09:34

Sorin ,pina la urma s-a gasit o cale , sa nu se pericliteze Liga.Domnu Paunov tocmai atunci s-a ofuscat.Daca tinea la Liga si la armonie,de ce nu s-a abtinut???Pentru ca demersul acela,tocmai asta avea ca si scop :sa detensioneze niste tensiuni aparute intre Liga si A.G.V.P.S....Ori Maria sa ,taman atunci a facut scandal...Intreb din nou,...benefic pentru Liga????Dar in urma cu un an???Taman la inceput de an competitional??Tot asa s-a gasit un destept care sa ii deschida "usa"costobocului care crede ca a descins din Ares.Toate astea sint scrise pe forumuri...Si nu arunc ca rahat in distinsa dumnealui persoana,si m-as fi abtinut sa ma leg de domnia sa,daca m-ar fi tratat asa cum ar trebuii sa ne tratam toti unii pe altii ,cu consideratie...Eu nu i-am comentat la poze cu pesti,nu i-am sugerat ca este involuat ca retine peste,nu m-am bagat in topicul lui ,cum s-a bagat el in al meu ,cind am vrut sa vind o mulineta,sau sa ma mistocareasca,dindu-se marele posesor de steez,pe linga amaritul ala posesor de trabucco...si lista poate continua...Sint si eu om ,chiar nu-mi plac polemicile,dar daca este sa fie,replic inapoi,fara cea mai mica retinere...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Mai 2011, 09:40

http://www.rapitori.ro/forum/album_page ... c_id=11714


Domnule Paunov,uite aici unul dintre pestisorii prinsi de mine...Cind ai sa prinzi pe natural asa ceva sa mai vorbesti...Pina atunci du-te la Argova sau Sarulesti....Nu mi-am propus sa particip la Argova....O sa fiu cu ochii pe tine,asa cum ai fost tu pe mine,la Sarulesti,si voi fi cel mai infocat suporter al tau asa cum ai fost si tu al meu...Totusi,in care barca esti,totusi,federala sau a Ligii,sau nici tu nu stii,depinde de cum bate vintul?????

p.s.Si nu , n-m de gind sa alunec in derizoriul in care tu te scalzi demult..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 19 Mai 2011, 11:08

semlecangheorghe scrie:http://www.rapitori.ro/forum/album_page ... c_id=11714


Domnule Paunov,uite aici unul dintre pestisorii prinsi de mine...Cind ai sa prinzi pe natural asa ceva sa mai vorbesti...Pina atunci du-te la Argova sau Sarulesti....Nu mi-am propus sa particip la Argova....O sa fiu cu ochii pe tine,asa cum ai fost tu pe mine,la Sarulesti,si voi fi cel mai infocat suporter al tau asa cum ai fost si tu al meu...Totusi,in care barca esti,totusi,federala sau a Ligii,sau nici tu nu stii,depinde de cum bate vintul?????

p.s.Si nu , n-m de gind sa alunec in derizoriul in care tu te scalzi demult..
Bufonule , nu e treaba "magarului de unde beau oile apa "... :lol: :lol: :lol: asa zice un proverb .

Asta ca replica la ceea ce fac sau nu fac eu, nu sunt nici obligat sa te consult si nici sa-ti dau raportul...

Stai in bancuta ta , pescuieste pe natural sau pe unde poti si fa mobilier , daca la asta te pricepi , sau zici ca te pricepi.

Lasa scormonitul in rahat ca ai sa te umplii mai tare decit poti duce ....


In rest sa fi sanatos si poate are sa-ti vina mntea la cap odata si odata.

Hai sa traiesti si sa ai noroc la pesti tot anul. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 19 Mai 2011, 11:13

semlecangheorghe scrie:Sorin ,pina la urma s-a gasit o cale , sa nu se pericliteze Liga.Domnu Paunov tocmai atunci s-a ofuscat.Daca tinea la Liga si la armonie,de ce nu s-a abtinut???Pentru ca demersul acela,tocmai asta avea ca si scop :sa detensioneze niste tensiuni aparute intre Liga si A.G.V.P.S....Ori Maria sa ,taman atunci a facut scandal...Intreb din nou,...benefic pentru Liga????Dar in urma cu un an???Taman la inceput de an competitional??Tot asa s-a gasit un destept care sa ii deschida "usa"costobocului care crede ca a descins din Ares.Toate astea sint scrise pe forumuri...Si nu arunc ca rahat in distinsa dumnealui persoana,si m-as fi abtinut sa ma leg de domnia sa,daca m-ar fi tratat asa cum ar trebuii sa ne tratam toti unii pe altii ,cu consideratie...Eu nu i-am comentat la poze cu pesti,nu i-am sugerat ca este involuat ca retine peste,nu m-am bagat in topicul lui ,cum s-a bagat el in al meu ,cind am vrut sa vind o mulineta,sau sa ma mistocareasca,dindu-se marele posesor de steez,pe linga amaritul ala posesor de trabucco...si lista poate continua...Sint si eu om ,chiar nu-mi plac polemicile,dar daca este sa fie,replic inapoi,fara cea mai mica retinere...
Gheorghe nu ma bag in disputele voastre cu pesti , discutii , contre ca nu e locul si caderea mea sa o fac

cat priveste povestea cu permisele treaba e foarte simpla

un club al carui rol de a fi e pescuitul de competitie s-a gandit ca e f bine sa castige bani vanzand permise .
in conditiile in care asta periclita un protocol cu liga in mod clar , era ok sa intrebe restul cluburilor inainte .
n-au facut-o , au vandut permise , ajvps a luat foc si s-a oparit , si castanele au trebuit scoase din foc cu eforturile tuturor cluburilor
ca s-a ajuns la o solutie e adevarat , dar te rog retine esentialul .
Nu vali a creat problema si nu el s-a ofuscat
atunci buba s-a spart in capul lui ca era presedinte

de asta zic : impartiti-va disputele personale cum doriti si reglati-va ce e de reglat

dar nu amesteca si alte chestii in treaba asta ca nu e ok
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 19 Mai 2011, 11:48

gigi, nici pe mine nu ma intereseaza disputa cu vali, eu vreau doar sa zic de somnul din poza ..

foarte frumoasa captura, da vezi ca-s destui pe forum pe aci cu capturi si mai si, luate pe natural, etc si nu le folosesc niciodata ca argument in discutii :)

in rest, cheers la amandoi ...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 19 Mai 2011, 12:10

toni f scrie:gigi, nici pe mine nu ma intereseaza disputa cu vali, eu vreau doar sa zic de somnul din poza ..

foarte frumoasa captura, da vezi ca-s destui pe forum pe aci cu capturi si mai si, luate pe natural, etc si nu le folosesc niciodata ca argument in discutii :)

in rest, cheers la amandoi ...
Io's pescaru de valoare, am prins pestele hal mare
vs
Ba io mi-s mai valoros, ca dau bani sa prind solzos

:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Mai 2011, 13:07

toni f scrie:gigi, nici pe mine nu ma intereseaza disputa cu vali, eu vreau doar sa zic de somnul din poza ..

foarte frumoasa captura, da vezi ca-s destui pe forum pe aci cu capturi si mai si, luate pe natural, etc si nu le folosesc niciodata ca argument in discutii :)

in rest, cheers la amandoi ...

........ Da ce treaba am eu cu altii si capturile lor??Foarte bine,felicitari lor...Eu am treaba cu domnu vice,care se tot umfla ca un paun pacilea....Cit depsre argumente,i-am aratat domnului vice o mostra de pestisor..ca unii o iau altfel e problema lor...
....... Pikeman,esti da coma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
....... Sorin ,am inteles perfect ideea......
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 19 Mai 2011, 13:29

@pikeman, io prind solzos pe banii ANPA, 30 de ron... mai natural de-atata... sorry ;)
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Scrie răspuns