FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 22 Ian 2012, 17:34

Mai Popescule , incearca sa te zbati mai cu spor , nu am vazut interviurile pentru ca din motive nestiute nu le pot accesa , da esti cam galben pe sub ochi din cate am bagat io de seama , ai hepatita , de la atatia nereusite , la cate procese pierdute ai ii normal sa ai unele refulari :lol:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 22 Ian 2012, 19:05

Cit timp va fi la conducere acest...(umpleti punctele de suspensie cu tot ce ginditi despre personaj) nu cred ca se va afilia cineva la federatie.Cauza este doar personajul si felul lui ....de a se comporta si exprima.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 22 Ian 2012, 19:35

Tov.Popescu ,doar asa ca sa-ti aduc aminte :acum citiva ani,pe un topic al prietenilor pescari de la Iasi ai facut afirmatia ca sint o rusine pentru pescuitul romanesc ,doar pentru ca sint membru AGVPS,crezind ca daca stema Moldovei e un cap de zimbru toti locuitorii provinciei gindesc cu capul de pe stema. Asta e inceputul !Foarte interesant ca tinzi spre 0 (zero) prin rezultate si spre infinit prin tupeu si nerusinare.
In alta ordine de idei :cum vinatoarea nu poate sa fie NICIODATA sport (dar o data ai inceput sa te bagi si in domeniul asta unde esti ABSOLUT urechist :) ) nici pescuitul ,atita timp cit actioneaza asupra unor animale ,nu poate sa fie ,dupa parerea mea, sport. Stii,marite ...ca tirul se facea asupra porumbeilor si ulterior s-a trecut la talere ??? Dar federatia de tir exista de ceva vreme. Asa ca ,cum ti-am mai spus,daca tot esti atit de plin de bune intentii (dupa spusele tale) in ceea ce priveste pescuitul,cea mai buna dovada a bunelor tale intentii ar fi sa lasi pe altcineva sa se ocupe de ceea ce te ocupi ,si ,mai ales ,sa ne lasi in pace ! Te rog,sa nu te mai legi de mine pentru ca ma vei face sa fac o "culegere" de insulte proferate de tine catre o multime de forumisti !

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 22 Ian 2012, 20:10

SF scrie:Mai Popescule , incearca sa te zbati mai cu spor , nu am vazut interviurile pentru ca din motive nestiute nu le pot accesa , da esti cam galben pe sub ochi din cate am bagat io de seama , ai hepatita , de la atatia nereusite , la cate procese pierdute ai ii normal sa ai unele refulari :lol:
La cat reflux gastric a avut si-n prima, dar si-n a doua parte in mod sigur are macar o gastrita daca nu si ulceratii.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 23 Ian 2012, 13:44

Singurul care ii tine isonul si mai danseaza pe tobele lui Fane e prietenul lui de refulari Nikilaier, care da din coapse ca un dansator de belly dance, pasiune pe care acesta o are inca din copilarie:
http://www.youtube.com/watch?v=Cpkc4t25tEQ
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: FRPS invita cluburile sportive la dialog

Mesaj de ticairlandezu » 11 Mar 2012, 17:56

de popescu stefan pe Mar Mar 06, 2012 1:23 pm

Azi am sesizat ANAF-ul cu privire la organizarea tuturor competițiilor sportive de pescuit și se va proceda la verificarea acestora. Ca să nu credeți că am ceva cu cineva, sugerez să depună declarația la ANAF cu privire la spălarea de bani. Cum se face? Citiți Regulamentul de organizare al Registrului Național ONG, sau întrebați la Administrația Finanțelor Publice.
Atenție că se vor verifica și autorizațiile de funcționare eliberate de ANST, precum și competițiile organizate până în prezent. Sper că s-au plătit impozitele către stat!
popescu stefan

Mesaje: 63
Membru din: Mie Sep 28, 2011 1:23 pm

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FRPS invita cluburile sportive la dialog

Mesaj de MatrixVR5 » 12 Mar 2012, 13:19

Mai intai sa se uite Popescu Stefan in curtea lui , apoi sa aruncu cu pietre . Dintre cei care au organizat concursurile in LRS, nu s-au imbogatit financiar , decat spiritual ca au realizat un lucru formidabil , care unii nu sunt in stare de asa ceva , dar saliveaza la feniturile altora.
Cate concursuri ( de spinning) din 2008 - 2010 a organizat domnul sus mentionat ?
La cate concursuri a participat ( concurent / organizator ) domnul sus mentionat ?
:fluch
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: FRPS invita cluburile sportive la dialog

Mesaj de semlecangheorghe » 12 Mar 2012, 16:04

Unul dintre concursurile organizate de sus numitul personaj,este un open intitulat 'Cupa Baracuda"..
Concurs de rasunet,pomenit si in 'Aventuri la pescuit'..
Pomenit prin neplata premiilor..
Abia dupa vreo juma de an,cu plingere penala in spate,s-au platit..
Nici nu stiu daca toate locurile 1-10...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: FRPS invita cluburile sportive la dialog

Mesaj de MatrixVR5 » 13 Mar 2012, 08:10

:lol: Si nu s-a autosesizat la ANAF :lol: ?!
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: FRPS invita cluburile sportive la dialog

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Mar 2012, 08:48

Nus daca era de competenta lor,dar asta sigur este
Raportează acest mesajRăspuns cu citatde apsscobarul » Mar Mar 13, 2012 5:43 am

miky scrie:
jhonny scrie:
Nu l-ai intrebat pe Manaila de ce ii da permise si anul acesta la Popescu??? Si de ce incalca ordinul, ca FFFF nu are autorizatie?
Daca e adevarat, e jenant ! In ultimul timp, am tot mai tare senzatia, (nu numai din cauza acestei stiri), ca partea putreda a problemei pescuitului recreativ la noi in tara, se numeste ANPA !

Totusi, sunteti sigur ca nu e doar un zvon ? De unde ati aflat ?

Pentru ca io ma intreb un lucru, trecand peste faptul ca Popescu si FRPS nu detin autorizatie de pescuit pe vreo apa:

Cata vreme procedura de eliberare a pemiselor, prevede ca se face pe baza de tabele plus dovada ordinului de plata la trezorerie pentru nr de permise solicitate de catre o asociatie....

1 - Popescu pe cine trece pe tabele ?

2 - De la cine a strans banii de permise pentru plata in avans, asa cum prevede procedura ?
Nu cred ca da banii din buzunarul propriu, in avans, ca nu-i stilul lui !

Sau in cazul lui procedura de eliberare functioneaza dupa alte reguli ?

Se pare ca jhonny are "surse" bune, dupa ce am auzit si eu de acest zvon am vorbit personal la telefon cu d-ul Balas, inspector ANPA care raspunde si de jud. Alba,iar acesta mi-a confirmat ca a primit ordin de la d-ul Manaila sa-i dea la Popescu permise daca merge cu tabel de 20 pescari, chitanta de la trezorarie individuala (pt. fiecare pescar), copie de CI,si procura de la pescari , sper ca procura sa fie notariala si individual semnata fiindca altfel nu este legala.
Iar ca sa-ti raspund d-le Miky, foarte simplu :
APS Alba a avut 2.000 de membri pescari care au stiut sa mearga la sediul acestei asociati, majoritatea dintre ei nu au stiut ca Popescu ia dat afara din spatiu pe cei de la APS Alba iar in acel sediu este as. Apulum, clubul Cetate, vechia federatie si noua federatie SPORTIVA
In anul 2011 Popescu a eliberat permise cu 10 lei peste ANPA la CHIOSCUL din acel spatiu la care cum a vrut, fie membri la APS Alba sau ia facut membri la Apulum sau Cetate
Se pare ca pescarii sunt obisnuiti sa mearga la acel sediu asa ca Popescu a solicitat si anul acesta sa i se dea permise pe tabele pt. a le disribuii prin CHIOSCURI cu toate ca nu are baza legala, asociatiile si federatiile lui nu au primit in administrare zone de pescuit.
Sigur nu a pus bani din buzunarul propriu, dar acolo pot intra bani prin vanzarea de permise prin CHIOSCURI
Cu STIMA FIR INTINS
Sau poate ca Federatia are scutire de taxe,cine stie,si poate vinde permise in continuare..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns