FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 21 Ian 2012, 18:14

SF scrie:
luci_t scrie:putem incepe cu propuneri de intrebari?
Hai ca vin io cu un veche, "uitata" in negura vremurilor:
1. "Unde sunt cele 10 milioane(1000RON intre timp) promise pt popularea care s-a facut cu donatiile de pe forum???
Ce vrei ma , sa-l depaseasca pe asta :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=3MXBbjaIdcI
:lol: :lol: :lol:
De depasit nu are cum sa-l depaseasca, mesterul din clip e polivalent, se ocupa de ajutarea bisericii, de Stelutza Buciuresti (daca nu si-ar baga asa mult nasucu' ar fi mai bine), de terenuri, de politica, de cruduta, de... si nu in ultimul rand de Mioare :wink:
Totusi sper ca "domnu" popescu sa nu candideze la presedentie; e destul jiji becali :wink: Voturile pescarilor le-a pierdut din start de cand tot infiinteaza si desfinteaza PPFFR (Partidul Pescarilor Fraieriti de Fanica Fara Rusine)
Lasand gluma la o parte, voi nu ati fi curiosi sa-l auziti ce are de spus in legatura cu muulte chestii promise si nerezolvate? Dar sa o spuna la o televiziune si nu aici pe forumuri, unde cand e incoltit se ascunde o perioada si reaparea doar cand au uitat forumistii (asa crede el)

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 21 Ian 2012, 19:13

SF scrie:De la mine se vede ca tre sa dati pe sticla oameni care au de a face cu pescuitu Popescu nici pescar nu-i , nici federatia lui inca nu-i functionala , mai precis inca nu are toate cele legale , de ce sa-l dai ?
Dupa parerea mea nu e chiar asa, cata vreme noi pe forumuri, altii pe la AGVPS, LRS, APCR, LC etc vorbesc numai despre FRPS si SP. Dupa mine a devenit parte din jocul asta de-a pescuitul sportiv. Ca nu sunt de acord nici eu cu stilul si personajul, aia e alta poveste...

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 22 Ian 2012, 11:02

cristi.albu scrie:
SF scrie:De la mine se vede ca tre sa dati pe sticla oameni care au de a face cu pescuitu Popescu nici pescar nu-i , nici federatia lui inca nu-i functionala , mai precis inca nu are toate cele legale , de ce sa-l dai ?
Dupa parerea mea nu e chiar asa, cata vreme noi pe forumuri, altii pe la AGVPS, LRS, APCR, LC etc vorbesc numai despre FRPS si SP. Dupa mine a devenit parte din jocul asta de-a pescuitul sportiv. Ca nu sunt de acord nici eu cu stilul si personajul, aia e alta poveste...
Domnule Cristi Albu,
Vă respect punctul de vedere privind personajul și îl consider ca un drept inalienabil. Din păcate, cei care se pricep la manipularea opiniilor, au reușit să deturneze adevăratul sens al înființării federației, conducând atenția asupra celor care, vremelnic, sunt împuterniciți să o reprezinte. Faptul că afirmați că despre FRPS și SP se vorbește la toate structurile pe care le-ați menționat ar fi trebuit să vă dea de gândit asupra motivelor pentru care aceste discuții sunt la ordinea zilei. După cum probabil știți, înaintea adunării constitutive a FRPS am avut numeroase discuții telefonice cu președinții de cluburi, în special cu cei care fac parte din LRS, întrucât am considerat că modul cum au organizat până atunci competițiile de pescuit sportiv a fost demn de reținut. Cred că toți pot confirma, inclusiv nucus, care acum mă bălăcărește pe unde apucă.
Nu sunt de acord cu dumneavoastră că ceea ce se întâmplă acum este un joc. Organizarea și administrarea pescuitului sportiv nu este o joacă ci un lucru extrem de serios. Probabil că cele câteva cuvinte pe care le-am schimbat la sediul pv-tv v-au convins într-o oarecare măsură. Într-o astfel de acțiune, nu poți fi de acord cu personajul decât dacă faci parte din structură. Sunteți cred de acord că dacă toate cluburile din LRS consimțeau să vină la constituirea FRPS aceste discuții erau inutile. O simplă enumerare a acestor cluburi dă rezultatul că erau majoritare în adunare și conducerea federației era stabilită de majoritate. Desfid pe oricine mai insistă asupra faptului că această federație ar fost făcută pentru cineva anume. Este ridicol, atâta timp cât se știa că există numărul cerut de lege pentru constituirea ei și că prin afiliere acest număr putea fi balansat. Faptul că anumiți indivizi, de care LRS încearcă acum să se debaraseze, au convins majoritatea cluburilor să nu se afilieze încercând un boicot al constituirii, denotă infantilismul celor care au crezut așa ceva.
Am acceptat aceste riscuri de a fi maculat de oameni care nu m-au văzut niciodată, sau care m-au văzut prin poze doar pentru a duce acest proiect la bun sfârșit. Federația este mai necesară ca oricând. Cine nu pricepe aceste lucru, e treaba lui. Cert este că nimic nu ne poate opri din drum. Nici măcar aceste sicane pe care niște funcționari incompetenți continuă să le facă. Acum le fac pe riscul lor.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Ian 2012, 11:18

Stefan Popescu a scris
Sunteți cred de acord că dacă toate cluburile din LRS consimțeau să vină la constituirea FRPS aceste discuții erau inutile.

Domnule Popescu,Shoco te-a primit cu bratele deschise...Dupa un timp,la primele intrebari legitime care ti le-a pus,l-ai facut de cacao direct la el pe forum..

Poate asta este si cauza pentru care nici un club nu are de-a face cu domnia ta...elimini orice posibilitate de dialog cu oricine nu-ti impartaseste viziunea personala asupra a ceea ce inseamna o federatie..

Si nu mai tot uza de leitmotivul acela ,cum ca federatia nu se formeaza din cauza atitudinii tertilor....Nu se formeza din cauza atitudinii si istoricului domniei tale...dar acest lucru nu esti capabil sa-l vezi..

Eu unul nu mi-as dori un presedinte de federatie care face afirmatii fara acoperie(primireaC.I.S.-ului,integarea in forurile internationale),si nici afirmatii mincinoase ,cum ar fi aceea potrivit careia L.R.S si A.P.C.R.,sint in procedura de dizolvare...

Crezi ca daca d-l Harsan a urcat impins de imprejurari in arca dpmniei tale ,o sa te primeasca cei din F.I.P.S.-C.I.P.S???Ma indoiesc...dar voi puteti visa in continuare legati de acelasi liant comun,ura fata de A.J.V.P.S....atita va leaga cit si motiveaza...restul ,idealurile in numele carora pretinzi ca lupti,nu sint decit abureli in ochii lumii...iar noi pescarii ,sintem victime colaterale,intr-un haos care in buna masura iti apartine..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 22 Ian 2012, 13:57

apsalba scrie:Sunteți cred de acord că dacă toate cluburile din LRS consimțeau să vină la constituirea FRPS aceste discuții erau inutile.
Cluburile nu s-au ingramadit sa vina in FRPS pentru ca proiectul dvs nu le-a convins si mai mult, abordarea dvs s-a facut cu ultimatumuri. Probabil ca o buna parte din cluburi (sau din oamenii din cluburi) au avut ceva personal cu dvs si au boicotat intrarea in federatie. Pe ceilalti insa nu ne-ati convins.
Dupa parerea mea, si v-am spus-o personal, ati gresit la abordare. Putina diplomatie poate nu ar fi stricat.

Eu de ex apreciez mai mult oamenii care tac si fac ...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 22 Ian 2012, 15:04

cristi.albu scrie: Eu de ex apreciez mai mult oamenii care tac si fac ...

Pai de ce naiba i-ati mai dat microfon?! Nu mai frumos era sa ne uitam la un film mut?! Popescu la masa uitandu-se la camera 15-20-30 minute, oricat...cat il tineau nervii. :oops:
:lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 22 Ian 2012, 15:26

pai cred ca si acum ne uitam tot la film :)

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 22 Ian 2012, 15:40

cristi.albu scrie:pai cred ca si acum ne uitam tot la film :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 22 Ian 2012, 16:53

cristi.albu scrie:pai cred ca si acum ne uitam tot la film :)
:lol: :lol: :lol: ... unul SF ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 22 Ian 2012, 17:26

cristi.albu scrie:
apsalba scrie:Sunteți cred de acord că dacă toate cluburile din LRS consimțeau să vină la constituirea FRPS aceste discuții erau inutile.
Cluburile nu s-au ingramadit sa vina in FRPS pentru ca proiectul dvs nu le-a convins si mai mult, abordarea dvs s-a facut cu ultimatumuri. Probabil ca o buna parte din cluburi (sau din oamenii din cluburi) au avut ceva personal cu dvs si au boicotat intrarea in federatie. Pe ceilalti insa nu ne-ati convins.
Dupa parerea mea, si v-am spus-o personal, ati gresit la abordare. Putina diplomatie poate nu ar fi stricat.

Eu de ex apreciez mai mult oamenii care tac si fac ...
Domnule Albu,
In conditia in care Legea precizeaza ca nu se poate infiinta decat o singura federatie pe ramura de sport, era preferabil, cum spuneti dumneavoastra, sa taci si sa faci? Care ar fi fost atunci reactia cluburilor?

PS Pentru a scoate pescuitul sportiv din starea actuala, nu cred ca sunt destui oameni capabili sa se inhame la asa ceva. Vedeti topic-ul cu Cine credeti ca ar fi potrivit sa conduca federatia si va convingeti. Daca credeti ca ca ii gasiti aici, pe forum, va inselati.
Punctul meu de vedere este altul. La constituire sunt necesare eforturi, cheltuieli, alergatura, lupta cu autoritatile statutuiui si cu profitorii actuali ai pescuitului sportiv. E mai comod atunci cand toata treaba este facuta. S-a intrebat cineva cat a costat pana acum constituirea federatiei? Asta asa, pentru cei care cred ca federatia s-a facut pentru profit. Exista si asemenea pareri, exprimate chiar aici.

Scrie răspuns